Americký staffordšírsky teriér / American ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Vikiki22 » Pon 03.09.2007 16:00

PitBull píše:myslíš toto:
http://www.dogs.wz.sk/viewtopic.php?t=352 - bulterier

- moja mamina ho volá "prasačí ksicht" keďže má nabúraný ksich... a to skôr by chcela toho staffordšírskeho teriera ako bulteriera...


Uz tu ma zase dakto misung v nazvoch plemien? :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Sirík » Str 05.09.2007 17:52

PitBull píše:jj.. videl som... no škoda že tam ešte nie sú žiadne fotky...


už su :smile:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod MisheliQ » Str 26.09.2007 17:23

a však stafforšírsky bulteriér je zmenšenina AmStafa a obrázky nádješ na nete, googel a iné..dokonca je aj niekoľko chovateľských staníc zameraných na toto plemeno, je to malé asi 30 cm vysoké plemeno :cool: čiže pohoda a ehm k tomu bulteriérovi, ako ho vraj tvoji rodičia nazvali "zrazený ksich" či tak nejako, noo nevem :ua: moc sa mi nezdá, že by jeho papuľka bola nejako zrazená, zatlačená...skôr je predĺžená...a povedz svojim rodičom, či sa už oni niekedy videli v zrkadle :cool:

a ja budem mať v decembri šteniatko, sučku AmSataffa z jednej slovenskej chovateľskej stanici, ak to bude aktuálne...dám informácie...yooy už sa hrozne teším..a som jej našla už aj partnera na budúce krytie :DD ale to len náhodne a nemyslím to vážne, len prosto moja spolužiačka má AmStaffíka, psa a volá sa tuším Johnny, je žíhanej farby a na pokeci má jeho fotky, je ozaj krásny...ale ja osobne som nemala tu česť vidieť ho... :hi:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Štv 27.09.2007 10:08

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod MisheliQ » Štv 27.09.2007 13:22

eh neviem či tie obrázky sú kvôi tomu, že som vyššie písala, že som nemala osobne tú česť vidieť ho, lebo ak yoo..thak AmStaffa som už videla, ale myslela som spolužiačkino šteňa, to som nevidela..iba na photo :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Štv 27.09.2007 13:44

Ne..to som ich dala len tak pre zaujmavost...vies lebo ja som si robila jasno v tych plemenach a tak som sem nabuchala rovno fotecky co sa mi lubili...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Sirík » Pia 28.09.2007 16:29

su krasne tie foto silwus nasla si super foto
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

AST

Poslaťod Lenička » Pia 02.11.2007 21:46

Am.Staff.terrier su tie naaaaaaaaaaaaaaaaaj psy na svete ;) sak Denynko mooojo :lol: len škoda, že ich ľudia sudia nesprave....
Keď človeka napadne maly pes, nenahlasi to,,,,,,, nikoho to netrapi, ale už akonahle spravi niečo veľy, hustý pes už je s toho problem, ale nikoho netrapi, že praveže male plemena su tie, ktore si začinaju do každeho psa.....Vidím to sama na prechádzke s mojim psom....
:) Blazni 4ever! mimochodom mám 15 ;) rokov
´
Lenička
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Poslaťod Rika » Sob 03.11.2007 0:25

Nj, sú to perfektné psy s dobrým srdiečkom, avšak málo ľudí si uvedomuje, že pes je vlastne "dieťa", rozmaznávať treba len do určitej miery. Výchova a alfa jedinec vo svorke (majiteľ) hrajú podstatnú rolu.
Bohužiaľ práve tieto plemená si zadovážia práve tí ľudia, čo o psoch vedia akurát také veľké nič a to len preto, aby boli frajeri, aby sa každý bál priblížiť k ich pozemku,... a tak to aj vizerá. Už sám o sebe vzbudzuje rešpekt, má nie veľmi dobrú históriu a gény, ale správnym vedením sú z nich perfektné milujúce psy, čo neublížia ani muške. Je to dosť smutné, že ľudia si nevedia uvedomiť, že je to ich chyba a nie chyba psa.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Americký staffordšírsky teriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Uto 29.04.2008 13:03

AST je uzasne plemeno, mam tu cest byt majitelkou momentalne 7-mesacneho psa. Je to uzasny priatel, aktivny, energicky, je potrebne mu venovat maximalne casu. Popravde, bez priatela by som sa ho asi neodvazila vychovat, je dost tvrdohlavy, treba byt ozaj nekompromisny a ukazat mu, ze ste dominantny.

Pre viac info a taktiez predstavu o tomto plemene pozrite nasu web stranku: http://www.tysonko.wbs.cz

Velmi vela ludi si mysli, ze AST su agresivne psy, co vsak nie je pravda, aj pri nich plati, ze pes je odrazom svojho pana...treba ho co najviac socializvat od malicka medzi inymi psami ako aj ludmi, nas Tyson chodi s nami vsade, do nakupnych centier, na cvicak, kazdy den je v kontakte s inymi psikmi....

Je to naozaj najvernejsi priatel ...

Obrázok
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký staffordšírsky teriér

Poslaťod Tatiana » Uto 29.04.2008 14:05

kraasny psik,kedze je to moje oblubene plemeno viem ze su to velmi aktivny hafkaci,ale je ozaj nadherny :jop:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Americký staffordšírsky teriér

Poslaťod Bibiana » Uto 29.04.2008 15:30

Teda, Tyson je neskutočne nádherný :jop:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Americký staffordšírsky teriér

Poslaťod Karlin » Uto 29.04.2008 18:13

takže pre všetkých ktorí si pletú AST ,ASB a iné http://www.stafbul.com/kdo-je-kdo-pleme ... -bull.html :jop: super stránka.pwa :jop:

ps:ináč aj mi sme rozmýšľali nad týmto hafkom ale počula som ,že je oveľa hyper ako staforšírsky bullteriér a že je drobátko horšie zvládateľný :ua: :ahoj:
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Americký staffordšírsky teriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 30.04.2008 8:22

Ahojte,
dakujeme Tatiane a Bbiane za pochvalu :hi: :no:
Karlin: Moja kamaratka ma stafbulika, s Tysonom su od svojich dvoch mesiacov takmer kazdy den spolu a popravde, na 100% je hyperaktivnejsi stafbulik....je to velmi individualna zalezitost, len pokial ide o AST je urcite problematickejsie zvladnut 35 kg psa ako SBT, ktory ma max 19 kg :no:

Obrázok
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký staffordšírsky teriér

Poslaťod ivanN » Pia 02.05.2008 7:15

tiez sa pripájam, stafbul je hyperaktívnejši, čipernejší, hravejší...mi máme žive striebro :heh:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI