Počúranie sa od radosti, od strachu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Počúranie sa od radosti, od strachu

Poslaťod Lusinka » Pia 29.02.2008 11:26

trosicku od veci... ale neviete mi niekto poradit ako moju biglicu mam naucit aby sa nepocikala od radosti ked pridem napriklad ja domov alebo moj priatel alebo niekto z rodiny....
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: vencenie.

Poslaťod Amaguk » Pia 29.02.2008 11:29

zrejme robite okolo vasich prichodov a zvitania sa s nou vacsie halo, ako je schopna emocionalne zvladnut.
ziadne burlive vitanie, je v pokoji prist domov, povyzuvat sa, odlozit veci a potom sa s nou pozdravit, najlepsie tak, ze si cupnete, aby ste sa znizili na jej uroven, aby sze sa nad nou nesklanali ako hory :no: (niekedy psicu ucvrkuju ako znak podriadenosti)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vencenie.

Poslaťod kikula22 » Pia 29.02.2008 17:18

To robí aj náš ale on to robí stále ked niekoho uvidí známeho tak sa pocikava.
Aj ked prideme domov lenže on ked nás len uvidí že už ideme tak hneď
mu začne kvapkať s pišula :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: vencenie.

Poslaťod Bibiana » Pia 29.02.2008 17:35

U nás je taká jedna vyžlička a vždy keď ideme tak sa k nám rozbehne a ako sa začne približovať tak sa postupne krčí viac a viac, zrazu bach na zem a pociká sa.. Je už dospelá a pritom nikdy Falika k nej nepúšťam prvého, vždy čakáme či príde alebo nie.. Asi ho tak balí (dáva mu najavo, že je macho) :ach: :lol:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: vencenie.

Poslaťod Lusinka » Pia 29.02.2008 18:05

praveze ju ani tak moc nezdravime... iba sa zohnem pohladkam ju a to je secko a ona uz cvrka
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: vencenie.

Poslaťod BinLadin » Ned 02.03.2008 0:22

Lusinka píše:trosicku od veci... ale neviete mi niekto poradit ako moju biglicu mam naucit aby sa nepocikala od radosti ked pridem napriklad ja domov alebo moj priatel alebo niekto z rodiny....

Lusinka
Odpobed jsi uz prakticky dostal.Prei odchodu nebo prichodu domu nejak nereste to ze se neco deje.Privitejte se jako bi se nec mi oredneho nedelo.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: vencenie.

Poslaťod Amaguk » Ned 02.03.2008 10:55

Lusinka píše:praveze ju ani tak moc nezdravime... iba sa zohnem pohladkam ju a to je secko a ona uz cvrka


mozno aj to malo jej staci. skuste sa k nej nezohybat, ale cupnut si, aby ste boli na jej urovni. alebo si ju spociatku vobec nevsimat, a privitat sa az po chvili...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: vencenie.

Poslaťod BinLadin » Ned 02.03.2008 11:16

Problem muze a si dela i vase vnitrni rozpolozeni.To ze mozna z obavou pristupujete k prichodum dom co zase bude a zda se pocura nebo ne...
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: vencenie.

Poslaťod Lusinka » Ned 02.03.2008 12:23

to je nam uz aj jedno jak to doma vyzera.. uz sme si zvykli ved je to stena sak upracem.. ale vyskusam ju vobec nehladkat az neskor ako hned po prichode
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: vencenie.

Poslaťod Ivanka.P » Pon 03.03.2008 11:34

Najlepšie je nerobiť žiadne prehnané výtacie ceremónie. Stačí prísť domov a nevšímať si ho, potom pohladiť 1x potom 2x . . a potom postupne sa prihovárať. Postupne to vymizne :yes:

Alebo ja som ešte robila takto:
Prišla som z práce domov, hodila kabelku na botník a zavolala psíka. Nešla som výťahom, lebo sa tam vždy pocvrkal. Tak po schodoch pred dom a postupne si ho všímať a prihovárať sa. Tiež to pomaly prešlo.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: vencenie.

Poslaťod Lusinka » Str 05.03.2008 15:30

no uz sa to celkom zlepsuje u mojej Lily ale ked pride ku nam moj priatel tak ona ked ho len uvidi hned cvrkne... lebo ho casto nevidi a strasne ho lubi, ale ved to ju casom prejde. Len som sa bala aby jej ten zlozvyk neostal uz nastalo lebo mojej sestry svokor mal psa ktory asi jedine co vedel bolo aport a ten si cvrkal este v nejakych 5-6rokoch....
Lusinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Hlohovec

Re: vencenie.

Poslaťod lusy » Str 05.03.2008 15:49

moj to robil ked sa vracal priatel s prace. to uz zvlada v pohode, ale ked pride jeho syn, tak si cvrkne vzdy. a to ho vidi tak raz za 2 mesiace. a to uz ma 11 mesiacov. sa mu podari ho niekedy ocikat, ked na neho vyskoci.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Počúranie sa pri vítaní, od radosti

Poslaťod martinez » Pon 18.08.2008 8:06

Ahojte mam maly problem. vzdy ked sa vratime z roboty alebo rano ked vstaneme pripadne ked psik uvidi niekoho znameho tak si pri prvom pohladkani trosku cikne. SKusali sme to aj ignoraciou ale jemu staci ze sa uz len obtrie o nohu a pritom si cikne. Neviete ako ho to odnaucit.
martinez
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod Mackie » Pon 18.08.2008 8:24

aky je stary? u nas to bolo, kym bola stena, teda obcas az do pol roka
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: cikanie pri vitani

Poslaťod LadyTrixiKe » Pon 18.08.2008 9:00

a nebojí sa dotykov ? je rozdiel keď psík ciká od šťastia a keď zo strachu
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov