Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Štv 16.03.2023 18:18

ja som stretla jedneho, co bol s nami na seminari dogfrisbee a ja bych to doma nechcela ani zadarmo. :lol: Teda toho konkretneho, co tam bol. Suka to bola. Brutal kusac. Tanier pri nej na jedno pouzitie. A doma tiez vsetko rozobrala na suciastky.

toller - ako je na tom s aktivitou?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Nisus » Uto 21.03.2023 2:46

Zamýšľam sa nad rôznymi scenármi a tak teda skúsme :lol:
Dajme tomu, že pes na samotu, primárne určenie by mal stráženie pozemku v noci (elektrický neviditeľný plot okolo domu), mal by zakročiť, keď si to situácia vyžaduje (nie len poštekať), rozvážny, s rešpektom voči tomu, čo je doma (čiže žiadne také, že by ho išlo rozdrapiť zakaždým, keď sa mu okolo ohrady prejde domáci pes). Nesmie to byť plemeno, čo si vyberie iba jedného človeka a na ostatných bude vrčať a robiť zlobu, takže skôr niečo, čo si zoskenuje rodinu a tú bude chrániť ako celok.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 21.03.2023 6:53

Rtw taký nie je ?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lollkoo2 » Uto 21.03.2023 8:51

Pár nápadov :lol:

Krátkosrsté molosoidné: fila, boerboel, broholmer, mastif, cane corso
Dlhosrsté molosoidné: tornjak, pyrenejský horský, šarplaninec, miortic, tibetský mastif
Salašnícke/služobné psy: bouvier, čierny ruský, moskovák, veľký švajčiar, a ako povedala Margita, rotvajler (čo som poznala, tak pes jedného pána v tom, že najviac poslúchala jedného člena rodiny, ale brala všetkých ako svojich)
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 21.03.2023 9:04

Nisus, to chces pre seba?
Podla mna to je prilis rizikove a do takeho psa by som pri malom dietati nesla... ja viem, ze je vela krasnych dojemnych pribehov, ako pes ochranuje dieta s nasadenim zivota.., ale potom je kopa nie tych peknych... uz ked raz ma ten pes v sebe agresivitu, moze sa lahko stat nestastie, zle vyhodnoti situaciu, niekde sa dieta zapletie..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Uto 21.03.2023 9:20

jak mi hw nesadol na to, na čo som ho kedysi brala, tak na popisované by som o ňom uvažovala ako o prvom. Alebo by som ešte zvažovala rtw.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Str 22.03.2023 9:16

Beauceron
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Str 22.03.2023 11:29

Nisus píše: Nesmie to byť plemeno, čo si vyberie iba jedného človeka a na ostatných bude vrčať a robiť zlobu, takže skôr niečo, čo si zoskenuje rodinu a tú bude chrániť ako celok.


to jaké plemeno spĺňa túto podmienku? to je skôr o jedincoch nie?
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Str 22.03.2023 11:42

Naša lajka si napríklad vybrala ako vedúceho jedného člena rodiny, čo ale neznamená, že ostatných nevníma a neberie v úvahu. To predsa nie je o tom, že ostatných bude úplne ignorovať, alebo sa nebodaj voči nim stavať. Tieto psi sú dosť inteligentné na to aby chápali, kto je ich rodina/svorka. Pokiaľ tam samo že nie je nejaký zásadný výchovný/povahový problém. Chráni rodinu - svorku ako celok. Skôr je to o tom, koho mieni v krízovej situácií rešpektovať (hoci ani v tomto to - u nás - nie je také čiernobiele). Ale áno, taký pes je riziko, najmä tieto pastiere...

Hmm, tak ale skúsime, Tornjak?
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Str 22.03.2023 12:12

Bradáč detto. Pes jedného pána, ale miluje celú rodinu. Monty bol napr. taký, že keď mu dala povel mama, tak na mňa pozrel, ako keby sa chcel uistiť, že je to ok.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Nisus » Str 22.03.2023 18:19

Napísala som to preto, lebo som kedysi počula, že hlavný rozdiel medzi SAO a Kaukazom je ten, že SAO berie celú rodinu, zatiaľ čo Kaukaz jedného človeka. Ale tak nemala som niekoľko jedincov ani jedného ani druhého plemena, že by som to vedela porovnať.
A inak najviac sa mi asi pozdáva RTW, toho sme kedysi mali, síce takého bazošového... :lol:
Offtopic: Inak minule som videla krycí plagátik tuším z Indie a tí rodičia mali hlavy/papule jak Francúzske buldočky :ua:
Čo sa týka rtw, bude mu takáto aktivita stačiť? Okrem toho stráženia v noci by bol potom klasika ako "rodinný pes", čiže prechádzky a tak, ale vzhľadom na moje zameranie by som s ním nerobila napríklad športovku, lebo proste nie je priestor časový.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 22.03.2023 18:32

To uz davno nie su pracovne psy...

Sa ti bude hodit k labrosovi vzhladovo :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Nisus » Str 22.03.2023 18:44

Offtopic: No k tým mojim ani nie :lol: Možno ešte keď Dado bol :heh: Teraz už viac k hrive k buldočkom by zapadli :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Str 22.03.2023 18:46

Offtopic: tie mopso-rtw su myslim nejake srbske, tie psy vyzerajú otrasne, skoro ako nejaká porucha
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Str 22.03.2023 18:59

wer píše:To uz davno nie su pracovne psy...


asi nesouhlasim :joint:
s par trenujeme v parte - a jsou to rakety :yes:
jasne, je treba si vybirat na sport, ale...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách