Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Uto 17.01.2023 16:54

A taky mudi? Ci to uz je moc aktivne? Neviem, ked ma byt aj ku bicyklu, zas musi byt trosku akcny.
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.01.2023 17:08

straka17 píše:U stafíka netreba počítať s tým, že keď naňho škaredo pozrie iný pes, že sa neporve. A zver detto, stále teriér. Niektoré línie sú už také viac chill, ale väčšina nie.


Tak ja zas mam ine skusenosti - pes ho maruje a on sa mu tesi... aj v kurzoch to boli vsetko uplne bezproblemove psy. Ci psy, ci suky. Jedine, ze by to bola dan za modnost a mnozenie hlava nehlava...
A lovenie detto - to je tak.krasne motivovatelny pes, ze sa to da bezproblemov korigovat :nwm: ani jeden nemal problem s privolanim.

Ale srst je otras, to je fakt. To sa nedalo ani vysavat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Uto 17.01.2023 17:24

Mudi su straaasne uvrieskani a celkom raketaci :heh: (mozno ako alarm do kabiny? :D)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Uto 17.01.2023 17:26

wer píše:
straka17 píše:U stafíka netreba počítať s tým, že keď naňho škaredo pozrie iný pes, že sa neporve. A zver detto, stále teriér. Niektoré línie sú už také viac chill, ale väčšina nie.

Tak ja zas mam ine skusenosti .

Jednu dobu som intenzívne uvažovala, že stafíka, ale po debatách s chovateľmi som dospela k tomuto. Aj v kruhu sa zvykli často chytiť, nie nejako navážno ale i tak je to niečo, čo asi bude musieť majitel korigovať a nie úplne čakať, že sa pes-samec automaticky znesie s iným.
Ale jo, to zas motivovatelní sú pekne, to máš pravdu. Záleží jak moc to chce majiteľ riešiť, mne to od Ulf vyznelo tak, že by to mal byť "hotový pes", niečo jak je Vukáč. Od začiatku problém so psami žiadny, za zverou nebehá, neinvestovala som do toho cent času.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.01.2023 18:02

Preto som pisala, ze sucka.. :smile: kdyby daco..

Ale kludne aj utulkac, tam si najde kazdy :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 17.01.2023 19:29

ja tu okolo mám asi cca 8 stafbullov čo som narátala, jedna priamo nad nami v byte býva, väčšinou sú to suky a nedajú sa dva krát núkať do bitky :ha: minimálne s inými sučkami sa moc neznesú a mne jedna skoro prizabila šteňa (som to tu niekde na df aj písala) - ja som tiež veľmi reálne uvažovala, ale mne tá bullia povaha proste nesedí raz, lebo môže mať človek šťastie na úplne nekonfliktné zlatíčko ale aj nemusí
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Uto 17.01.2023 22:03

Ja ešte ku môjmu dopytu. :lol:
Austrálsky ovčiak skôr nie, to už radšej miniaussie.

Dievča sa už namotalo na tollera. Už si tlačí obrázky. :hi:
ALE, v hre je aj utulkac. Matka je zanho. Tie akože retrievriky sú zlatucke. Ale asi nechcú hneď teraz teraz, ešte sú v podnájme.
Si myslím, že rozhodne cena. Majú nejaký strop.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Str 18.01.2023 8:13

Jééj, ste super, ďakujem. :jop:
Chlpatá kabína by nebolo kto vie čo, nemôže to auto mať jak psiu búdu :ua:. Strihať pudla by nevadilo, s tým kúpaním to prosím ako je? 5 dní hádam bez kúpania vydrží nie? A keď sa zadžabe niekde na odpočívadle, dá sa to aspoň trochu utrieť so psa, ... dá sa...? :lol:
Ono aby to nevyznelo, nie že by chcel "hotového" psa, v zmysle že netreba vychovávať, lebo sa taký narodí, len teda nech sa čo najviac približuje tomu čo treba..
Tá priateľskosť je myslená hlavne medzi ľuďmi, nech funguje bez problémov (teda aspoň má na to predpoklady) v rodine, v práci, medzi kamarátmi bez toho, aby toho psa trebalo v kuse držať pod "okom" a povelom, lebo bude "protectiv, alert dog". Nie netreba živý zvonček do kabíny :smile: . Skôr by to bolo nežiaduce, aby mal v génoch oznamovať každé prdnutie okolo auta. Čo sa mi teda u tej schippky napríklad javí, že by to nemuselo úplne fungovať v tomto ohľade. :nwm:
Inak v prípade nejakých nevhodných očakávaných konštelácií by pes ostával u rodiny tých pár dní (priateľka a dospievajúce deti), takže fajn, je aj alternatíva. Oni sú celkovo taká pohodová "partia" všetci, vzácny to úkaz v dnešnej dobe :pusa:

Takže zatiaľ teda SBT s výhradou na chlpy a možné problémy s inými psami, pudel, schippka s výhradou, že môže byť uštekaná a astronomicky drahá.
Ja som mu vravela, že u každého plemena bude aj niečo mimo požiadaviek, len je otázka jak moc je to ne/prijateľné. No som zvedavá čo si vyberie nakoniec. :smile:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 18.01.2023 8:28

Ono dost zavisi, co je jemu sympaticke, tych informacii je malo, plemien kopa (a ked nie plemeno, tak utulkacov od vymyslu sveta..). Vo vela veciach sa vie clovek prisposobit, cez niektore sa ale preniest neda - ale to zavisi od cloveka. Pes je ale hlavne zivy tvor, takze zas mat ocakavania na "hotoveho psa".. :nwm: ani ked si kupi doslova vycviceneho dospelaka, este neznamena, ze s nim bude fungovat.. kazdemu sa treba venovat, ucit ho, zladit sa...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Str 18.01.2023 8:39

No však to. Strašne veľa je toho dostupné a záujemca sa často krát nedozvedá relevantné info, najmä odkedy už chovatelia nemajú klasické stránky s informáciami, ale FB,IG... to šla dostupnosť info strašne dole :ua: .. zachraňuje to youtube, ale zas, čo je pravdivé. Čo si človek kukne, to môže byť strašne skresľujúce.
Pošlem ho nech si vo voľnom čase ponavštevuje nejakých chovateľov a vidí psi v bežnom živote. A teda budem hlavne ešte vysvetľovať ten útulok, lebo to sa mne osobne vidí najzmysluplnejšie. On našťastie nesúri, lebo chce zodpovedne vybrať. :yes:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lollkoo2 » Str 18.01.2023 9:13

Offtopic: Mala som podobnú dilemu. Ako zdroje re: plemená môžem odporučiť:
a) ako základ Breed Traits & Characteristics na AKC, čo zvládne aj ten kto neovláda dobre AJ; pre tých, ktorí sú na tom lepšie, aj Rocadog na YT,
b) pre podrobnejšie info x dôvodov na tomto blogu,
c) a pre najdetailnejšie info "zo života" články na eCanis.
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Str 18.01.2023 13:02

Strihať pudla by nevadilo, s tým kúpaním to prosím ako je? 5 dní hádam bez kúpania vydrží nie? A keď sa zadžabe niekde na odpočívadle, dá sa to aspoň trochu utrieť so psa, ... dá sa...? :lol:


5 dní isto vydrží, ak by mak nejaké pet friendly vlhčené utierky v prípade, že sa pes zasviní niekde...ja som teda nežila s pudlom ale s bišonom chvíľu a tú srsť bolo treba proste umyť ak sa zašpinil - ak sa bude ale držať v krátkom strihu tak by to nemal byť problém len no....je to proste high maintenance srsť, cucky a dredy sa robia rýchlo, všetko sa tam motá a drží
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Str 18.01.2023 14:01

Ono to hlavne treba česať tak, aby si prešla takým riedkym všiváčikom až na kožu. A to sa zas nedá prečesať ak máš v tej srsti bordel, takže v konečnom dôsledku okúpeš
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 18.01.2023 14:59

mne prve tiez napadlo stafbulik, ale potom ze ta srst bude asi problem na zivot v aute.
siperka uz tiez bola spominana.

tak skusim este par navrhov do plena:
kavalier (asi zdravie bude problem), westik - moc dlha srst? rovnako aj dalsie mensie teriery, ako kern, australsky..
nemecky pinc uz je moc velky? aj ked to je zas podobna srst ako stafbul.
maly bradac, jazvecik, corgi?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Str 18.01.2023 15:23

Pinč nebude skákať do psov?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách