Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Ned 30.10.2022 13:07

hlasujem za leonbergra
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Pon 31.10.2022 8:45

Ja by som bola tiež za leonbergra :yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Bad » Pon 31.10.2022 10:53

Aris píše:Nech to je taký macko, čiže nič pastierske, nič “tvrde”, nič prehnane obranarske. Psovi neponukame nič špeciálne, len prechádzky, nejaký základný výcvik. Ubytovanie dnu aj von


pyreneják jako vyšitý :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pon 31.10.2022 10:56

mne prvy napadol bernak a druhy leonberger.
neviem teda ako su na tom bernaci so zdravim.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 31.10.2022 11:42

Bernaci bieda, tak 8 rokov priemer, odchádzajú na obličky
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 31.10.2022 14:22

berňák alebo fundlák alebo landseer (ale u všetkých troch by som sa bála zdravia, aj keď povaha super), leonberger... pyreneják by tiež mohol byť. ak ťa zaujíma pyreneják tak napíš užívateľke Alicaggg, má samca čo je tak starý ako shayla a je strašne moc spokojná, povie ti všetko podľa mňa.

a ešte by som povedala že zlatý retriever :joint: pred tým, než má ukameňujete, tak dnešné suky čuvača sú podľa mňa nanerozoznanie od psov gr :joint: čo sme ho mali na ulici tak to bol taký úplne skvelý macko čo všetkých ľúbil. a prvé roky som veru rozmýšľala či to je čuvač alebo zlaťák. a čuvače suky sú tiež znesiteľné, aj keď to už stráži.

a keď už sme pri tejto veľkosti, tak spomeniem aj dlhosrstú kóliu rovno (len tam treba nájsť niečo s funkčnou srsť na von, nie s vatou... líši sa od jedinca).
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 31.10.2022 15:57

berňák prvé čo mi napadlo (ale ten ich lifespan je teda fakt celkom krátky :ua: ),to je moj favorit už dlho, čo sa týka toho že, "chcem velkého, dobrého maca k domu", leon bolo to druhé...možno ešte bernardín
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Uto 01.11.2022 7:09

Ďakujem, takze viac menej plemena čo som aj pozerala. Ten bernak určite nie skrz zdravie. Pritom tak krásny pes :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Uto 20.12.2022 1:13

Bože, ja som mala napísaný taký dlhý príspevok a nedopatrením som ho vymazala :ach:

Tak v skratke, hľadám psa, ako bol Charlie. Viem, nikdy, nikdy, nikdy to už nebude on :plac: v podstate momentálne som v stave, že žiadneho iného ani nechcem. Takže v najbližšie dni to určite nebude. Potrebujem viac menej parťáka ku Graffči, ktorá smúti. Ok, viem, prejde ju to. Ale bude mať 10 rokov a mladá krv, by ju udržala v psychickej aj fyzickej “bdelosti”.
Charlie bol dokonalý pes na bežný život. Absolútne oddaný, veselý, aktívny až do poslednej chvíle. Ľahko motivovateľný, učenlivý, sám si vedel vyhodnotiť situáciu, bol ochotný pracovať aj s inymi ľudmi, ale vždy sa presvedčil, či som tam. Mal rad iných ľudí, mal rád deti, psy, mačky, vtáky, hlodavce :pac: všetko a všetkých. Miloval hračky a spoločné hry, miloval dobré jedlo a válanie sa v posteli. Bol neuveriteľne prítulný. Rýchly. Aj v 15. rokoch, čo sa mu žiaľ nakoniec stalo osudným (srdce) :plac: kondičku mal neskutočnú, on by ešte potiahol, nikam sa nechystal :plac: fungovali sme viac menej na myšlienky….trpaslíci pinč nepripadá do úvahy, žiaľ, aktívnosťou a učenlivosťou ok, no tá bezkonfliktnosť tam proste nie je bežná. Plus ani nemôžem :plac:

A teda chcem viac vyrovnaného parťaka ku Graffči. 10kg +,—…odolné, zdravé a dlhoveké plemeno. Také, ktoré tu nestratí každý deň 5 ton srsti. Neviem. Podľa mňa ani nič také nie je. Taká tá prirodzená múdrosť, vnímavosť, energickosť a absolútna oddanosť….

Vedela by som si predstaviť aj nejakého krížence GR (Graffi ich má rada), ale neviem, či sa mi chce naťahovať s útulkami a tými ich podmienkami a veľakrát divným prístupom.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod usagi » Uto 20.12.2022 1:32

Jaj a pozabudla som napísať, že teda “čo ponúkam” :ach:

Cestovanie 3-4 mesiace v roku. More, rôzne miesta, zákutia sveta….takže naozaj prispôsobivý pes. Na Slovensku dom so záhradou. Ľahká turistika (skôr vytrvalá, než nejak terénne náročná). Učenie trikov, rozlišovania predmetov. Možno dogfrisbe. Aktívna práca s deťmi (nie úplne v zmysle klasickej CT)….

Ja potrebujem psa, s ktorým sa dá dohodnúť po dobrom. Nie som na tvrdé zásahy, nemám pevnú ruku a ani mi to nevyhovuje. Graffča je dosť tvrdohlavý pes a síce sme si cestu k sebe nakoniec našli, no nikdy to nebude také to dokonalé prepojenie človeka a psa.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Uto 20.12.2022 9:03

kelpia :smile:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Uto 20.12.2022 10:05

ja ked som hladala maleho psa do 10 kg, tiez som nic nenasla, ale vzisiel mi nakoniec portugalsky podengo, som bola navstivit chovatelku a je to naozaj mily maly a na pohlad krasny psik.
potom som este mala pinca, ale tiez ma odrazdla ich agresivita, plus este maly jazvecik.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Uto 20.12.2022 10:25

Usagi ber bedlu, psa a budeš v dobrom prekvapená. Ak chceš tak mi kľudne napíš a hlavne never mýtom o nich , nie sú konfliktné ani náročné na srsť. Aj šteniatko by sa našlo, na sk asi nie teraz, ale HU, alebo v PL sú aj momentálne.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Uto 20.12.2022 10:51

s malymi psami je to tazke veru. najst nieco co nie je mikroskopicke, polovnik, terier, inak mešuge alebo mega chore je tazke. mne z toho vzisli podla velkosti: levicek, maly bradac, pudel, spic (srst :ha: ), lagotto romagnolo (ten uz je trosku nad 10 kg).
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Uto 20.12.2022 10:56

Český teriér ,teriér má v názve a sú aj takí čo poľujú ,ale ...videla som čo robili český na umelej nore a ako skákali do vody o kačicu...to moja foxterierka ich tam strčila všetkých do vrecka ,vytiahla z vody všetko a líška za dve sekundy bola na konci nory
A so zdravím sú na tom úplne v pohode
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách