Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Domca » Pon 17.10.2022 15:12

tak to je super, to by som chcela docieliť :lol: ako Donnie je hebký aj lesklý, ale počas období pĺznutia a pri častejšom vyčesávaní to nie je až taká hitparáda no...hodne pomáha aj ľanový olej, ten mu dávam 2x ročne ako kúru. Tak ten tropiclean asi vyskúšame :yes:

som pokukovala aj po tom deshedding šampóne, ale on nepĺzne tak, žeby všade z neho boli chlpy (sa to drží v ňom a ide to von až keď do toho začnem rýpať kefou :lol: ) ani keď mení srsť, tak to asi nebude až tak treba.

A vykúpať by som asi mala už...uf, nehrniem sa moc do toho keď máme doma len sprchový kút :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Mac Gie » Pon 17.10.2022 18:56

Ja som Hoyu kúpala asi 2 krát šampónom odkedy ju mám :joint: (teda ešte na Vianoce niekoľko krát keď musela mať plienky, ale to sa neráta)
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Pon 17.10.2022 20:37

Ja som kúpala tuším raz? Či dvakrát? Ale mega mi to pomohlo pouvolňovať srsť, rozmýšľam, že to asi začnem robiť nejak pravidelnejšie + henten suchý šampón čo som tu fotila - len teda s ním neviem jak často používať? Lebo odkedy som písala recenziu mi zas začal dosť pĺznuť, že či mu to dať znova, či to nevysušuje alebo čo. Dobrý point inak, celkom výrazne to vonia, asi jak arpalit.
Raz som Vukáča vyfénovala do takej kefy na komíny, to bolo mega vtipné jaký bol škaredý ježatý gulatý :heh:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Domca » Uto 18.10.2022 9:58

Donnie sa kúpal všeho všudy asi 4x....keď prišiel lebo to proste bol od blata a :kak: a smradlavý celý. Potom viem že toto leto a minulé leto som to využila u našich vo vani :heh: a ešte raz sme ho kúpali tu v Brne. Pri pĺznutí to pomože kvalitne. A keď sa použije dobrý šampon a kondicionér tak je to benefit aj pre kožu a srsť raz az pár mesiacov okúpať :yes: u mňa je problém aj ten, že mám strašne slabý fén (ja ho nepoužívam, je to starina) a nechať ho mokrého neexist...tak to trvá potom raz tak dlho. A nový fén sa mi nechce kupovať keď ešte tento funguje, ale možno by som mala keď sa tak zamyslím :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Domca » Ned 01.01.2023 19:00

Skúšali sme teda ten Tropiclean kondicionér a musím povedať, že fakt spokojnosť :yes: ľahko vyliezla prebytočná podsada, bezproblému a rýchlo som ho učesala a srsť má krásnu, takú uhladenú, lesklú a hydratovanú...a ešte aj pekne vonia (a to už je tretí deň po kúpaní) za mňa super :jop: jediné čo som mala problém bolo, že sa strašne ťažko vymýval - ale to môže byť aj problém toho, že u našich má sprcha slabý prúd, v Brne by som to vymyla jednoduchšie asi
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Kefy, hrebene, kozmetika

Poslaťod varszitila » Pon 14.08.2023 6:42

Ahojte, zaujimalo by ma aké kefy, hrebene a celkovo kozmetika sa vám osvedčila pri starostlivosti o srsť typu samoyed a špic. Mám doma psíka s takouto srsťou a obrovskou hrivou. Kefa ktorú sme mali od šteniatka nám už nestačí a chcela by som si vybaviť svoju grooming taštičku :angel: .
Aké produkty máte odskúšané a osvedčené (aj v období pĺznutia, aj na bežné vyčesávanie)? Ešte doplním, že náš psík je celkom citlivka, takže by bolo vhodné niečo čo dokáže vyčesať srsť bez zbytočného cukania

// presunuté, straka
varszitila
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť