Vodítka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Vodítka

Poslaťod janajka » Pon 17.10.2022 16:54

Na biothane nedám dopustiť. Mám to ako dlhé vodítko pri ovciach, aj do ruky super, aj na zemi to prístupim ľahko. Môj pes vie trhnut fakt poriadne. S inym voditkom to nešlo.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vodítka

Poslaťod hewča » Pon 17.10.2022 17:12

nad biotanom som velmi uvazovala, ale odradila ma trochu cena ( aj ked to gumove voditko bolo v konecnom dosledku tiez riadne drahe)... ak by som chcela 15 metrovy biothan, ratam dobre ze to bude okolo 70 eur? ci som nasla nejake premrstene ceny? :lol: a odkial ste ho objednavali?

slausa: odkial mas ten pogumovany popruh?

musim doma povazit stopovacky co mam, aktualne mam vacsinou koniec stopovacky v ruke, lebo ak by sa bezhlavo rozbehol, nemam sancu tu 15 metrovu snuru dobehnut.. ale tak aspon pre predstavu, ked tu baby pisu, ze na maleho psa to je tazke (on ma nejakych 8 kil)
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Vodítka

Poslaťod Slausa » Pon 17.10.2022 18:16

Hewca, biothane mam z RAK Brno, pride mi, ze maju "normalnejsie ceny". Ale to iba 3,5m. Vazi 194g so strednou skobou, v 16mm sirke. Inak este ma neviem ci aj biothan, ci nie len hexu Ritega. Ale to je vsetko v CR.

Pogum som si kupila 50m balik v pethardware a narobila z neho voditka (aj straka ho ma odo mna :lol: ) Mozno z neho doma este kusok mam. 12m, 15mm siroka stopovacka s velkou skobou vazi 225g, cize lahucka fakt.

Ja ich teda od isteho casu vlacim iba po zemi, na pogume sa uzliky co mam v strede a na konci trochu odrali, ale stale drzia. Stary klasicky popruh bol pouzleny na 100 miestach a nakoniec mi na uzliku aj prdol, nastastie v dobrom momente. Na biothane/hexe, ak sa aj niekomu uzlik urobit podari, tak vraj sa to o teren derie dost rychlo a na tych miestach lahko praskaju.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Pon 17.10.2022 18:39

Za mna biothan fakt ee. Smyklave v blate a vode, tazke a pali ruky. A este aj brutal drahe.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod janajka » Pon 17.10.2022 20:33

Ja som kúpila cez net, niekto mal celé kotúče, vyskočilo mi na FB, 15 m som si odstrihla potom na dve časti. Stalo má to okolo 20e. Je to dosť materiálu ale. Na malého psa nie. Ja som mala z iných popálené ruky, do krvi odrete. Potom mi požičali hento a dokázala som zastaviť rozpeckovaneho psa bez ujmy. Používam pri ovciach.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Pon 17.10.2022 21:19

A ja vravim, ze ani na velkeho :heh: u mna to je kdesi v skrini zahadzane a to som vkladala do toho obrovske nadeje. :lol:
Na obranach to jedna u nas pouzivala tiez a to ked som jej drzala psa, tak to cista katastrofa. Strasne je to neohybne, tvrde, neda sa s tym pracovat vobec :nwm:
Ono je idealne si to naozaj vsetko chytit do ruky - kazdemu ine vyhovuje
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod Domca » Uto 18.10.2022 10:49

biothane mám vodítko a mám také zmiešané pocity z neho..na neťahacieho psa je to fajn,je príjemné v ruke aj pekná imidžovka :lol: ale ja vo všeobecnosti nemám rada ploché vodítka, nedrží sa mi to dobre a nemám v tom istotu. Klasické používam len keď ideme do mesta alebo niekde mimo na nové miesto, inak denne u nás fičí flexina, na to nedám dopustiť nech si hovorí kto chce čo chce :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Vodítka

Poslaťod hewča » Uto 18.10.2022 16:15

ok, tak biothane vypadava z hry :lol:

slausa a ako si to voditko presivala, rucne? vies mi to prosim odfotit ? aj nejaku specialnu nit si pouzila?
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Vodítka

Poslaťod Slausa » Uto 18.10.2022 17:22

Normálne rukou, hrubou niťou a dvomi kliešťami :heh:
A drží to, je to prešité 2x.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vodítka

Poslaťod hewča » Uto 18.10.2022 17:26

no, musim na to pozriet :lol: vdaka
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Vodítka

Poslaťod Elis » Ned 23.10.2022 7:14

Se jeste vratim k tem umelotinam.
Na posledni zavodech jsem nechala na poli svoji stopovacku :plac: ( jsem zvykar, nerada menim veci -kupuju nove, jen kdyz stare prave ztratim )
a sla jsem teda koupit novou a na stanek, aby si ji ohmatala.

Tohle je po hodne dlouhe dobe, kdy jsem zase dala sanci umelotinam - a musim teda rici, ze ted, v dobe bahna, to ma neco do sebe. Jinak 6mm kulata snura je muj matros :lol:
Na uplne maleho psa to teda neni - mohla by byt o fous lehci. Za zavody si zase vezmu snuru svoji :angel:

Ale je to mekke, poddajne a nekouze ani za uplneho deste nebo kdyz je obalena bahnem. Ted prochazi opravdu zatezkavacima zkouskama denne -denne tu leje a lezu na pole :angel:
a ne, neni to hexa, neni to biothane, nevim co to je. Je to neco, co maji jen tady, jinde jsem to nevidela:

http://www.okpet.cz/index.php?id_produc ... results=37

tady maji super i pogumovane voditka. taky-mekke, bavlnene nerezou. Bavala jsem je pro Elika, jsou s medenou karabinou
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vodítka

Poslaťod Silvuch » Pia 04.11.2022 22:13

ked bola aktivna tema, tiez pridam moj posledny tip.
najlepsie voditko ake som kedy mala, genialna slucka pri psovi, neznasala som to omotavanie voditka okolo ruky, vzdy som chcela nieco kratke, ale zaroven aj dlhsie a toto voditko splna obe, je mega. :aaa:
https://www.mushgo.cz/mushgo-voditko-na ... 06/#183570
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Vodítka

Poslaťod Slausa » Pia 04.11.2022 22:16

Akurat som ho tam teraz ohmatavala a mega prijemne do ruky je
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vodítka

Poslaťod Silvuch » Pia 04.11.2022 22:21

kde tam? si nebodaj bola niekde pri stanku a neviem o tebe. :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Vodítka

Poslaťod Slausa » Pia 04.11.2022 22:44

nie, u nich v brne
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Predchádzajúci

Späť na Potreby pre psy