Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Štv 07.04.2022 14:21

Kupanie pomoze velmi :joint: Teda u fundla je to uplne normalny postup na urychlenie plznutia (ak uz zacalo) :heh: Vysamponovanie.
Inak mne zase pes vobec neplzne. Nasrsteny je ako hovado, kazdu noc mi dychci od druhej, tretej, stvrtej, co nie je normalne, lebo zase take teplo nie je. Ked ho vycesavam, mam z celeho psa za hrst chlpov. Dufam, ze to zacne pustat vo velkom v najnevhodnejsej chvili, ked budeme u mamy alebo na dovolenke :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Štv 07.04.2022 14:31

vlastne hej, pri kupani z neho vzdy ide mrte chlpov, tak to mozem skusit.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Domca » Štv 07.04.2022 14:53

Neviem jak u BŠO, ale čo sledujem DK ,tak tam prevažne vo vačšine prípadov píšu, že po kastrácii tie psy doslova zhodili srsť a potom im postupne zas dorastala. Proste nárazovo vypĺzli :ha: tak je možné, že to má súvis...

A ten ľanový olej je fakt pecka, už dáky mesiac mu ho dávam a vidieť rozdiel :jop:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod wer » Štv 07.04.2022 16:45

To suvisi s poklesom hormonov urcite.
Niektori s tym bojuju uz potom stale, ale teoreticky by sa to mohlo ustalit..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Nisus » Štv 07.04.2022 17:33

clupko ja kúpanie na pĺznutie taktiež odporúčam! :jop: Ja vlastne Olivera vôbec nevyčesávam. Furminator hrebeň mi je proti srsti ( :lol: ) a takými tými gumenými rukavicami by som to mohla robiť celý rok.
Takže ja ho raz za čas okúpem (mám furminator deshedding shampoo a aj conditioner), vyfúkam fukérom a je to. Tá teplá voda uvoľní chlp, šampón urobí super robotu a fukér to dorazí :poklona: . Jo a capni mu potom aj nejaký kondicionér, nech sa mu nevysušuje srsť (existujú aj šampóny s kondicionérom, menforsan tuším taký má).
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Štv 07.04.2022 17:36

kondicioner nemam, len pre seba :ha: mozno trochu kokosoveho oleja, ci to je blbost?
dnes ho chcem vykupat, tak to nemam ani kde kupit alebo objednat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Snezienka123 » Pia 15.04.2022 12:44

Ja by som kokosový olej na srsť nedávala. Dala som raz, a bol to otras. Na mojom dlhosrstom psovi to akoby vytuhlo, zmatnelo na srsti, čo je ďalej od tela...mohla som kúpať znova. Za mňa ak olej, tak taký, čo je olejovej konzistencie, nie taký, čo tuhne.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Ned 17.04.2022 22:12

good point. aj ked sebe na vlasy som to kedysi skusala a bolo to celkom ok, ak si dobre pamatam.
ale objednam nejaky kondicioner, vsak sa zide aj do buducna.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Domca » Uto 19.04.2022 10:23

Ja mám bezoplachový kondicionér a zatiaľ si to pochvaľujem :yes: len tento konkrétny (mám od značky Furnatura) by mohol mať trošku jemenšiu tú vôňu, mi to príde dosť silné - aj keď tam cítiť len tú ružovú vodu, ale je to silnejšie než tá moja od Purity Vision :lol:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod pigie » Uto 19.04.2022 17:31

Ja neviem, kde v ktorej teme som sa stazovala na Lyovu srst a ze neviem co s nou, strasne lamava... Tak po vyse roku striedania dermanorm oleja, borakoveho oleja, lanoveho oleja, pupalkoveho oleja a arganoveho oleja mozem povedat, ze pes sice ma stale lamavu srst (ako som si vsimla, najma na miestach, kde mi lezi v skrini na hlinikovej vodiacej liste), ale hustu :heh: A lame sa o dost menej, zastavky ma ako kedysi, ale stoji to teda dost penazi :heh: Urcite to trvalo par mesiacov - nie tyzdnov, kym sa to ako tak spravilo. Ziaden zazrak na pockanie to nebol. Ale na druhu stranu, tie doplnky zjavne zmysel maju, lebo kvalita srsti sla hore, bezpochyby. Ale ako hovorim, problem uplne nezmizol, skor sa vyrazne eliminoval.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod straka17 » Štv 13.10.2022 12:07

11/10, síce som vyčesávala dve hodiny a ešte mi ostali zadné nohy, ale opadal jak vianočný stromček.
Už dva týždne som tu pindala, že mi žiadna kefa nevie zobrať tie chlpy, síce to zo psa padalo ale rukami som ho musela škrabkať jedine.
Verím tomu, že keby to skobinujem ešte s teplou vodou a fukarom predtým tak už mám úplne pokoj. Bezoplachý
Prílohy
IMG_20221013_125938.jpg
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod hewča » Pon 17.10.2022 7:18

tak ja mam toto kombo sampon a sprej z DF objednavky a kondicioner som dokupila zvlast z alzy

myslim, ze to nejaky efekt ma, lebo zbieram ooovela menej chlpov ako na zaciatku.. ale moja recenzia ma jedno velke ALE :lol: kupala som ho v tom uz trikrat, ani raz som vsak nepouzila fen a kedze je u nas od juna tak to nemam s cim porovnat, kedze dosiel z utulku rovno pred letom, tak vtedy z neho zliezalo vela srsti
Prílohy
20221017_073448.jpg
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod Domca » Pon 17.10.2022 14:17

Tak daj potom recenzi na ten kondicionér po nejakom čase :ha: pokukujem po tejto značke už dlhšie. Ja mám momentálne leave-in kondicionér od Furnatury, ale tam mám také vlažné pocity z toho po dlhšej dobe používania...ako jednak to rozhodne nevonia tak jemne a nevtieravo ako tvrdí výrobca :ha: a jednak nemám pocit, žeby to robilo nejaký signifikantný rozdiel.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod hewča » Pon 17.10.2022 14:48

no kondicioner ti akurat mozem povedat, ze sa po nom pes pekne leskne a je hebucky :heh:
a vona kokosova ale sranda, ze mne dost podobne vonia aj ten furminator sampon
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Starostlivosť o srsť - rady, problémy/pĺznutie

Poslaťod clupko » Pon 17.10.2022 15:08

ja som tiez vyskusala ten furminator deshedding sampon, v kombinacii s kokosovym kondicionerom, a super. pes po tom pekne vyplzol, a mal fajn srst dost dlho. teraz zas zacina silnejsie plznut, tak ho asi opat caka kupanie :joint:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť