IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Pon 12.09.2022 16:43

Ale ved ten dojem jej nepridal body :nwm: ale ona aj bodovo mala vyhrat - tak kde je problem?

A ano, ja to poviem sprosto - chvalabohu, ze trend bezdovodneho smazenia psov za bodik je za nami. Chvalabohu, ze niekto ukazal, ze to ide aj inak!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Pon 12.09.2022 18:50

Puk píše:Môžeme hovoriť pri porovnávaní o dojme


vsak ale ona mela naprosto perfekni provedeni - cviku :nwm:
technicky naprosto ciste zvladnute cviky s tresnickou navic - s doladenyma detailama.
a ze tohle udelalo dojem?
no sakra ze jo!
ani naznak pomoci z jeji strany. verila, ze fena ji nepotrebuje :klobuk: Projev feny? :klobuk: :klobuk: :klobuk:

ale nezlob se na me, ale vztah by jim mohl strikat i usima - a kdyz by nepredvedla cviky v tehle kvalite - nikdo si na ni za 14dni nevzpomene
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Pon 12.09.2022 19:41

Puk píše:boli trendy, aby jeden oddiel pískali traja rozhodcovia a výsledok sa spriemeroval


si teda myslim, ze BOM to maji porad v superfinale ?

wer píše:niekto ukazal, ze to ide aj inak!


:yes: :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Puk » Uto 13.09.2022 6:16

Elis píše:vsak ale ona mela naprosto perfekni provedeni - cviku :nwm:
technicky naprosto ciste zvladnute cviky s tresnickou navic - s doladenyma detailama.
a ze tohle udelalo dojem?
no sakra ze jo!
ani naznak pomoci z jeji strany. verila, ze fena ji nepotrebuje :klobuk: Projev feny? :klobuk: :klobuk: :klobuk:

Niekedy mám pocit, že podľa vašich reakcií musím písať ako Maďar!!! :ha: Píšem niekde o tom, že ten dojem vznikol len na základe pár vecí a nie na základe komplexnosti??? Píšem niekde, že na základe dojmu jej niekto pridal body??? Že niekedy dojem nestačí, je holý fakt - samé ste sa pýtali, že kde jej vzali tie tri body... :smile: A áno, u iného rozhodcu by možno padla stovka. U tohto nie, aj preto píšem, že posudzovanie je pomerne vždy subjektívne a ak pominiem "bočné" záujmy, vždy je to o preferencii daného rozhodcu.
K prejavu - iste, prejav bol excelentný a v tomto prípade si myslím, že práve na základe dobrého vzájomného vzťahu dvojice. Aký je vzťah dvojice (teraz nehovorím o TEJTO!) v detailoch na pľaci neuvidíte. Uvidíte ho v skutočnosti niekde inde, len sa treba dobre dívať... V tomto konkrétnom prípade sa inde dívať nemusíte, lebo tu temer na 100% taký je. A to je ten bonbónik, ktorý vznikol na tomto základe.

ale nezlob se na me, ale vztah by jim mohl strikat i usima - a kdyz by nepredvedla cviky v tehle kvalite - nikdo si na ni za 14dni nevzpomene


Píšem snáď niečo iné??? A nikde nepíšem o 14 dňoch, píšem možno o budúcich MS... Len pozor, aj história sa zvykne idealizovať!!! Tým samozrejme nedehonestujem, že výkon v tomto odiely bol brilantný! Len viem, ako beží život...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Uto 13.09.2022 7:07

dasken píše:
inak áno, tá pozornosť je brutál a tiež sa mi páči že vôbec nevidno nejakú pomoc telom u tej psovodky, aj vlasy si v pohode upraví :lol: hýbe rukami tak voľnejšie, lebo poniektorí sú takí strnulejší

ten pes vyzerá, že ho fakt baví tá samotná poslušnosť, akoby ani nečakal na odmenu :jop:


Ja este k tomuto. Ono toto je normal zrovna. keby sa trhol pri kazdom pohybe rukou, tak to je hodne nespravny trening a to uz nevidat ani na narodnej urovni, toboz na svete... btw ta pomoc tam je, len treba vediet, na co pozerat... (napr pred celom vzad 2 kroky otocka hlavou :no:) a inak aj ta uprava vlasov by kludne mohla byt brana ako pomoc (coz kludne moze byt mimovolne u nej - ale to si mala vlasy upravit, aby to nemusela robit..)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Uto 13.09.2022 7:15

kde ji vzal 3 body byla - recnicka otazka :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod dasken » Uto 13.09.2022 7:46

nevravim, ze sa ma strhnut, to by asi nebol na takej sutazi, len to porovnavam s ostatnymi poslusnostami co som videla, tak celkovo, a ona mi prisla taka uvolnenejsia proste. napr nerobi take prestupovanie na mieste, ked sa zrovnavas so psom, aby sedel pekne pri nohe. proste ide skoro tak, akoby tam toho psa ani nemala.
ale ta pomoc hlavou to je sranda, to som si nevsimla :heh:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Uto 13.09.2022 16:52

Ted ctu na FB, ze ta fena je vojensky sluzebni pes
Prílohy
20220913_175352.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Sob 22.10.2022 15:05

IGP2 99 - 92 - 90
Ta obrana cista katastrofa. Chybal trening cez tyzden a za dalsie novy fig, na ktoreho nikdy nekusal a zrazu som.si nespoznavala psa :ach: ovladatelnost 0 bodov
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Sob 22.10.2022 15:53

moc gratuluji :jop: :jop: :jop:
a stopa uplne ze super :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Sob 22.10.2022 16:09

Dakujem! Velmi sa tesim. Nejak som uz neratala so skuskou - v lete som treningom.moc nedala, potom covid a som sa schytila na poslednu chvilu, takze nejak natrenovane nebolo :pac: aj na stope som ratala so 79 :haha: , toto bola jeho tretia cudzia stopa :ha: ale super nakoniec. :jupi: ale na pretek to.teda nie je, musime zamakat.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Mac Gie » Sob 22.10.2022 17:43

Wer gratulujem :aplause:
Ale re nás neznalých, ktoré body sú za čo? :ha:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Sob 22.10.2022 17:46

Stopa, poslusnost, obrana
A dakujem :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Ned 23.10.2022 7:04

wer píše:ale na pretek to.teda nie je, musime zamakat


tak to vzdycky :ha: :ha:

ale super, moc hezke body :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod kives » Ned 23.10.2022 8:25

Gratulujem, krasne body :yes:
A ten cudzi fig, ako to vyzeralo? Privela sebavedomia u Nyxa?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia