Vodítka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Vodítka

Poslaťod terbie » Str 22.09.2021 7:27

Vedeli by ste odporučiť klasické vodítko pre veľkého psa (40 kg, silný pes)? Najlepšie robustné, guľaté, s obyčajnou slučkou na konci, nie prepínacie, na materiáli nezáleží, ale aby niečo vydržalo, napr. trhnutie (reaguje na niektoré psy a mačky, takže musím mať istotu, že vydrží; už pár obojkov, postrojov a vodítok takto roztrhol, aj keď vtedy bol mladší a mal rozbeh :D u veta dokonca roztrhol nylonový náhubok... ). Teraz máme takéto kožené, a to nám vyhovuje, ale bolo by fajn, keby bolo o niečo dlhšie a/alebo by sa dalo oprať. Ďakujem vopred!
terbie
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Str 22.09.2021 7:29

Pozri kypo.sk. voditka na obrany isto vydrzia, su rozne dlzky :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod clupko » Pon 27.09.2021 10:24

toto :joint: https://www.decathlon.sk/jazdecka-lonz- ... 48398.html
spravis si z toho dlzku aku potrebujes. super material, nepali.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vodítka

Poslaťod straka17 » Pon 27.09.2021 10:25

A udrží ti to psa, clupko, keď sa zaprie? Mne to rozorval poník pri slabom ťahu, neviem či to bol vadný kus, druhú som už nekupovala
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vodítka

Poslaťod clupko » Pon 27.09.2021 14:14

no ja si neviem predstavit ake zviera toto rozorve, jedine prekusnut. ci sev ti povolil?
ale inak hej, 30+ kg psa to udrzi aj ked taha v amoku. nepovolilo ani povodne sitie, ani moje (skracovala som to), ani karabina
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vodítka

Poslaťod straka17 » Pon 27.09.2021 14:24

V jednej ruke som mala karabinu s 10 centi tej veci a ostatok v druhej :lol:je mozne, ze to bol chybny kus
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Pon 27.09.2021 18:51

Z toho matrosu sa vyrabaju aj voditka na obrany. Ale lonzky byvali lacnejsie :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod Elis » Uto 28.09.2021 6:03

straka17 píše:A udrží ti to psa, clupko, keď sa zaprie? Mne to rozorval poník pri slabom ťahu, neviem či to bol vadný kus, druhú som už nekupovala


karabina jo, ta rupne -ale primo ten matros? :oo:
to udrzi kone, pri nakladani do voziku :nwm:

a k tomu dotazu - mechanicke zajisteni psa je jen posledni, krajni moznost.
me by nebavilo, porad premyslet, co pes nerozerve,
konske voditka, voditka na obranu -jo, to je ta posledni moznost.
ale delej s tim neco, abys jen na to nemusela spolehat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vodítka

Poslaťod hewča » Pon 17.10.2022 7:46

kupila som gumove 5 metrove voditko a je to genialna vec pre mna ....
psa este pustit nemozem a natahovat sa rano pred pracou s mokrou stopovackou- no da sa to, ale na nalade mi to v pracovne rano nepridava :lol:

kupovala som na dni, ked je mokro, flexinu, ale to je fakt len pripad nudze kedze pes este nevie normalne chodit na voditku

a toto je super, ideme na pole, ma aj rozumny radius a cestou naspat len voditko otriem vreckovkou (vacsinou len vodu a nejake stebla travy) a nemusim tak tahat aj kratke aj dlhe voditko

jo a skusala som sprejom naimpregnovat novu stopovacku (konkretne tamer), ale bud by to musel byt iny material stopovacky alebo by sa voditko muselo do impregnacneho roztoku/vosku namocit cele... lebo som davala dva nastreky a nemalo to efekt, voda sa pomedzi medzery v prepletani dostala dnu
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Pon 17.10.2022 7:55

Je inak aj stopovacka taka pogumovana
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod hriva » Pon 17.10.2022 9:11

Ja mám biothane stopovacky a sú super
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Vodítka

Poslaťod Slausa » Pon 17.10.2022 9:37

Hewca, hentie lanove stopovacky su celkovo naprd hlavne na malého psa, vždy mokrý a ťahala som na tom polku lesa. Rovnako obyčajný plochy popruh, ten hlavne na chodníku alebo hladkej ceste, lepi sa to nan, pes reálne ťahá x kil za sebou. Teda ak taha a nenamotavas do ruky. Ja som si kúpila pogum popruh a za mna na tahaciu stopovacku naj. Nenacucia vodu, je lahucky, nemota sa tak divoko na x uzlikov.
Akurat reze ruky dost (co mi pri malom psovi a šnúre na zemi nejak neva) a hrozne, ale hrozne zle sa šije :lol:
Biothane je fajn, ale aj ten 16mm najtenší by bol na prcka ťažký plus mokrý presmykuje. Ešte mozno hexa, ta je tensia ľahšia (10mm) a taka menej tuha ako biothane
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vodítka

Poslaťod straka17 » Pon 17.10.2022 9:38

Nechápem ošiaľ okolo biothane alebo hexy, dokázal mi na tom malý pes popáliť ruky. Za to ten pogumovany popruh čo spomína Slausa enonuno s 18 kilovym :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vodítka

Poslaťod Slausa » Pon 17.10.2022 9:41

Vidíš, mne sa zas špenát lepsie drzal na biothane ako na pogume
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Vodítka

Poslaťod Elis » Pon 17.10.2022 10:53

ty materialy jsou ruzne, je treba si je ohmatat :lol:
jsou ostra i pogumovana a jsou priserna voditka z "hexy" nebo co to je
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy