Prechod na BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Prechod na BARF

Poslaťod krista » Str 10.09.2008 15:25

Vie mi niekto poradiť,keby som chcela prejsť na surovú stravu,aký dlhý čas potrebuje organizmus psa,aby si zvykol?A akú postupnosť dodržiavať?miešať ku granulkám,alebo obmieňať ? :nwm: dík
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Prechod z granul na BARF

Poslaťod max » Str 10.09.2008 21:15

My sme presli s jedneho dna na druhy, napriek tomu, ze sa odporuca postupny prechod - ten by mal byt, teda aspon co som citala taky, ze pesovi dame jeden az dva dni hladovku a potom prechadzame na maso a postupne pridavame rozne prilohy.

Inak sme nemali ziadne problemy aj ked sme presli narazovo, ziadne hnacky ani ine problemy a to uz mam "starsieho" psika, ktory bol na granuliach dost dlho.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Prechod z granul na BARF

Poslaťod Tobin » Sob 13.09.2008 11:28

Aj my sme presli zo dna na den bez nasledkov. Vlastne s tymi nasledkami, ze kym s granulami sa babral aj pol hodinu a nezriedka svojich 460 gramov ani nespapal, surove mal za styri minuty v sebe :ach: Stolica OK, ziadne zaludocne ani crevne potiaze. Skus raz. Daj 2-3 dni hladovku (iba ryzu, cestoviny nie, ovocie, ak nejake lubi, nejakeho tuniaka v oleji), aby posledne granule boli spolahlivo v hrubom creve. Iba ked budu problemy s travenim, privykaj postupne.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Prechod z granul na BARF

Poslaťod krista » Sob 13.09.2008 20:13

Vdaka za rady :poklona:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Laura » Pia 19.09.2008 9:55

Neviem ci je to tu niekde pisane aleako najlepsie prest z granul na BARF aby to pes znasal ? Popripade je problem ak by sa krmilo aj granulami aj BARF?
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 19.09.2008 10:15

Ako prejsť? Pomaly. Ja som začala dávať na raňajky trocha vareného mäska s cestovinou, alebo ryžou a varenou mrkvou, Cathy sa mohla umlátiť, večer granule zjedla len po presviedčaní, že mäso naozaj nebude, po pár dnoch som začala dávať mäso aj večer, postupne som ho varila kratšiu a kratšiu dobu, varenú mrkvu som zmenila na surovú nastrúhanú, postupne začala jesť úplne surové mäso (len s hydinovým má trocha problém a s vnútornosťami ) a surovú zeleninu na kocky. Mala sm strach, že po takmer 4 rokoch kŕmenia granulami bude mať nejaké črevné problémy, ale naopak - exkrementy sú menšie, krajšie a žiadne problémy neboli, ak to preženieme s chrupavkami, pridám ovsené vločky, aby nebola stolica veľmi tuhá. :no:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 10:42

Ja som začala dávať na raňajky trocha vareného mäska s cestovinou

ak dobre citam, ona sa pyta na BARF :no: :ha:

Pomaly prechod vobec nie je nutny
Laura, citas po anglicky? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Lucifer » Pia 19.09.2008 10:43

Offtopic: Citat moze, len ci tomu aj rozumie? :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 10:45

Offtopic: bozeeee, co mas aj ty vrtacky pjentek??? :jazyk: :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Lucifer » Pia 19.09.2008 10:46

Offtopic: Neee... :no: proste to bolo spontanne a nahralo mi to na smec :hi: :pusa:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod pigie » Pia 19.09.2008 13:41

Amaguk píše:
Ja som začala dávať na raňajky trocha vareného mäska s cestovinou

ak dobre citam, ona sa pyta na BARF :no: :ha:

Pomaly prechod vobec nie je nutny
Laura, citas po anglicky? :smile:


A ja by som docitala prispevok do konca. Skonci sa to surovym :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 13:46

ten vareny medzistupen je pri prechide na barf uplne zbytocny
a ma skor nevyhody ako vyhody :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod pigie » Pia 19.09.2008 14:00

Taaaaak niekto napisal svoje skusenosti. A tiez hovorila o BARF. Nepolemizujem o tom, ci je to OK alebo nie :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Tobin » Pia 19.09.2008 14:01

Ziadny prechod netreba, mozes zo dna na den
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Poslaťod Amaguk » Pia 19.09.2008 14:07

pigie píše:Taaaaak niekto napisal svoje skusenosti. A tiez hovorila o BARF. Nepolemizujem o tom, ci je to OK alebo nie :no:

ved to je ok,
ja by som vsak taky postup ako vseobecny navod neodporucala ( ale to je len moj pohlad na vec), viem, ze vela ludi s nim nema dobru skusenost, hoci verim, ze prave ona moze mat dobru :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Surová strava