Tak, tak , Kuchi je regionalna forma stredoazijskeho ovciaka , pochybujem , ze vzysiel z Bully kutta .
Presne o tom pochybujem aj ja. Nie je to podľa mňa možné. Historické fakty hovoria niečo iné. Celá tá "schéma", že všetko nižšie uvedeného vzišlo z toho jedného psa nie je podľa mňa pravda (tí ďalší "kuttovci" samozrejme mohli, ale ani tibetská doga, ani stredoaziat nie). Práveže sa pripúšťa možnosť, že prapredok všetkých horských molossov z východu a východnejšieho stredu je tibetská doga. A že ona by mohla byť predkom aj SAO. K tejto variante by som sa prikláňala určite skôr.
SAO obývajú naozaj obrovské územie všetkých (alebo takmer všetkých) štátov bývalého Z.S.S.R. (U.S.S.R.) a podľa klimatických podmienok sa líšia viac alebo menej v type a tiež sa im samozrejme v tom-ktorom štáte môže aj inak hovoriť, čiže kuchi môže byť / je teda regionálna pakistánska forma SAO, zasa som o niečo múdrejšia

.