Európsky saňový pes - ESP

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod clupko » Str 08.11.2017 10:47

no ved v tom rodokmeni.. 4. generacia dozadu z otcovej strany. Eliot SM x Freia (obaja "100% vorsteh"), ich potomok Timmi, vraj "100% greyhound"
ale to je asi len preklep? snad. ale aj tak zvlastne, to nikto neskontroloval rodokmen? :nwm: u ESP sa na to mozno az tak nehladi ako u FCI plemien, neviem.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2022
Bydlisko: za horami

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod wer » Str 08.11.2017 10:53

preklep. potom je tam grey len 25%

koco, nech im to dobre beha :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13348
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Koco23 » Str 08.11.2017 10:55

wer píše:preklep. potom je tam grey len 25%

koco, nech im to dobre beha :jop:


podla mna tiez preklep nic ale idem napisat brachovi :D vidite co si clovek nevsimne :D, ono on to psa nekupoval ani tak aby mal istotu ze ma taky a onaky rodokmen ale prvorade je cvik na canicros a pod... samozrejme ze do buducna moze byt otcom nejakych steniatok kedze je to celkom dobra krv a ojedinela tak neviem ale to uz nechavam na brachovi...
Koco23
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Lindchen » Str 08.11.2017 11:04

Koco, super, určite píš ďalej a pridávaj fotky. ESP je krásny pes, škoda, že pre mňa moc nie je.
"You never barked without reason, and now, you are silent."
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8630
Bydlisko: Bratislava, Kramáre

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Koco23 » Str 08.11.2017 12:00

Lindchen píše:Koco, super, určite píš ďalej a pridávaj fotky. ESP je krásny pes, škoda, že pre mňa moc nie je.


urcite budem nadalej, brat zacal canicross len pred mozno rokom dvoma aj to len so svojou labradorkou a spoznal blizko od nas chovatela ktory ma ESP a aj preteka a ked si doniesol od neho na zapozicanie Shelby (ESP fenka), aby mal lepsie vysledky tak to bol nadherny pes, mne sa strasne oblubili osobne, ale ja mam boxera, o ktorom som pisal v plemene tu na fore a momentalne nemozem velmi sportovat zo zdravotnych dovodou, tak som len obdivovatel ESP :)... su sice krizence a pod ale v sporte sa im chovatelia venuju dostatocne poctivo a na druhu stranu tieto psy su viacmenej len na sport, kedze su plny energie a potrebuju denne vybehat (nevravim ze ine plemena nie ale je to rozdiel :) ), uvidime ako bude bratov Corben rast a ci z neho bude sampion v canicrose :) neskor ak nieco nove popridavam viac :)
Koco23
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Koco23 » Štv 09.11.2017 13:45

Tak a nasiel som foto brata s pozicanym psom od jeho znameho "Shelby" :) krasna je...

21764771_10207885548255212_3875432420723439024_n.jpg
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Koco23
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Koco23 » Štv 07.12.2017 10:02

Musim sa podelit so smutnou spravou... Bratovmu psovi sa nieco pred par dnami prihodilo, myslel si ze nieco zjedol a zvracal a hnackoval... No na veterine mu povedali ze to nic vazne ze len vodu a pod... a po par dnoch kedy sa to nezlepsovalo a po naliehani brata na krvne testy mu veterinar aj tak povedal ze to nieje potrebne a tak zmenil veterinara, no ten mu uz nedokazal ani krv odobrat a dohodli sa ze dnes sa zastavi brat so psom... rano pes v pohode a teraz uz je mrtvy :( takze pravdepodobne tu v blizkej dobe nedam ziadne info :(
Koco23
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Margita » Štv 07.12.2017 10:08

cooo?? a to to stena?
a to ako? :plac:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5644
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Koco23 » Štv 07.12.2017 10:38

Ano toto stena co lezi pri labraforke :( joj zle mi je a brata luto ... chcel mat takeho psa vedel aj ze si ho dovolit nemoze tak na neho sporil, kedze to niesu lacne psy... dacal fotky ze budu obaja sampioni a pod... az do placu mi z toho... ja len nerozumiem preco veterinari nerobili testy aj ked on na to naliehal... poniektori budu stale zive tvory brat asi len ako nejake handry :(
Koco23
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod wer » Štv 07.12.2017 10:42

smutne. :plac:
neviem, ci testy, skor sono to chcelo asi.... :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13348
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Koco23 » Štv 07.12.2017 10:44

Neviem som len obycajny laik ale predsa... ako zase nechcem nadavat na nikoho lebo to moze byt hocico... prave uz robia pitvu :(
Koco23
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Sunny » Štv 07.12.2017 17:55

To mi je ľúto :-( Snáď len poučenie do budúcna, u tak malého stenata sú hnačky a zvracanie naozaj nebezpečné, to malé telíčko sa hrozne rýchlo dehydratuje. Treba spraviť sono a rtg, či nie je v žalúdku alebo črevách nejaký cudzí predmet, šteňatá pozeru všetko. A minimálne dať infúzie na doplnenie tekutín a minerálov.
Inak s bratom som si písala aj ja, pôvodne chceli šteniatko od nás, moju Minie, ale už nebola na predaj. Brrr... :-(
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8306
Bydlisko: Morava

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Silvuch » Sob 09.12.2017 9:52

je mi luto. potom daj vysledky pitvy. zaujima ma to.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6378
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Koco23 » Sob 09.12.2017 11:51

Len tak na margo, v podstate sme vela od toho neocakavali, kedze veterinar, ktory mohol skor zareagovat a mozno by sa nic nestalo (nevravim hned ze je to jeho chyba ale minimalne krvne testy mal robit hned a ked ne tak na naliehanie zakaznika urcite aj keby to stalo nieco viac... ale toto nechajme tak lebo to nema zmysel rozoberat) sidli tam kde je aj patologia,cize aj cudzi veterinar (ku ktoremu psa odviezol uz sice neskoro lebo nemohol ani odobrat krv) mu potvrdil, ze tie vysledky nemusia byt objektivne, ale co bolo zaklad, ze mu potrdili nejaky zapal v zaludku, presne nieco take:

- zalúdkový katar, gastritis , enteritida, zapal sliznice zaludka (tak mi to vysvetlili brat a spol ...) -

a pytali sa ho ci davat nejake dalsie hlbsie vysetrenia, s vysvetlenim, ze vsetko uz moze byt aj ovplyvnene liecenim, kedze dostal infuziu parkrat (novy veterinar povedal ze pes mal byt v takom stave neustale na infuzii, nie len 1x infuzia a nic) + mal antibiotika... dalsia vec co druhy veterinar potvrdil je, ze viacmenej ten prvy neliecil zle ale na zaklade krvnych testov by vedel ze mal dat silnejsiu a pripadne intenzivnejsiu liecbu ... tak nakoniec podrobnejsie testy nedaval robit a predsa uz by to bolo aj s financneho hladiska narocne a zivot to psovi nevrati...
ale tak ci onak, kazdy jeden veterinar to ma tazke, no neda mi stale sa pytat, preco nespravil krvne testy (mozno ani to by nepomohlo, ale nevrtalo by nam to v hlavach a vedeli by sme ze na 100% spravil to najlepsie pre neho co mohol)... :(
Koco23
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Sunny » Ned 10.12.2017 10:28

Na zápal žalúdka sa sakra neumiera :ua: To bolo fatálne pochybenie veterinára, ten prcek mal byť na infúziách, žiadna voda, žiadne jedlo, to všetko len dráždi trávenie a spôsobuje ešte väčšiu dehydratáciu (tomu zodpovedá aj to, že sa mu ani krv nedala zobrať). Ja presne viem ako vyzeralo šteňa po jednom dni zvracania, mali sme to teraz nedávno, dehydratované, vyčerpané, nechať ho tak niekoľko dní tak to dopadne rovnako... :ua: A ten zápal muselo niečo spôsobiť, pravdepodobne zožral niečo čo nevedel stráviť - kto vie, či sa tam aj niečo nenašlo pri pitve... :ua:
Je mi to hrozne ľúto, zmeniť sa to už nedá, snáď sa len poučiť do budúcna a pri najmenšom podozrení, že vet nerobí čo má minimálne dvihnúť telefón a konzultovať inde, alebo rovno zobrať psa a ísť inde a nečakať kým bude neskoro.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8306
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence