Labradoodle (Labrador x Pudel)

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod angela0071 » Uto 23.08.2011 21:55

ja som tiez videla takeho psa .....je to obycajny krizenec labradorskeho retrievera s weimarskym stavacom, tomu svedci ta siva srst, uz na pohlad je vidiet ze je to weimar aj labrador....podla toho co som pocula, chce ho vyslachtit nejaky american...mne osobne sa silver labrador, tak sa to vraj vola...nepaci
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Amis » Uto 13.09.2011 18:06

Mne sa veľmi páčia :hi:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Trivi » Str 14.09.2011 14:45

Mne práve naopak, nepači sa mi.
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 250
Bydlisko: Košice

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Zornička » Pia 16.09.2011 10:48

Mne toto nové plemeno (po prečítaní úvodu a linkov) vôbec neprekáža. Dôvod prečo sa vyšľachtilo mi taktiež neprekáža, neuráža ma, a nemám s ním problém (tak, ako nemám nič proti napr. európskemu saňovému psovi). Určite by som mala väčší problém, keby sa vyšľachtilo niečo len tak pre nič za nič - dáke nové spoločenské plemeno na panáčkovanie v kruhu a česanie.. Týchto "hračiek" sa mi zdá dosť.

Z iného súdku - mám fenku, ktorá je kontaktná, milá - keby nemala za sebou takú minulosť, akú má, asi by bola veľmi vhodná minimálne na canisterapiu. Len neuveriteľne pĺzne.
Psíčkarom, ktorí majú doma psíka to nevadí (väčšinou), ale bežným ľuďom áno. Napr. neviem si predstaviť, že by v nemocnici bolo milión chlpov (veľká koncentrácia ľudí, často aj alergikov - v nemocnici nič výnimočné), lebo sa tam nachádza asistenčný psík.

A čo sa týka kučeravého retriewera celkom rozumiem prečo sa niekto vydal radšej totuto cestou. RR aj GR sú nesmierne kontaktné psíky a väčšinou nemajú problém zmeniť pána (napr. po špeciálnom výcviku). Neviem však či aj kučerevý retriewer má podobnú povahu. Dočítala som sa, že pri cudzích ľuďoch bývajú zdržanliví. Na jednej zo stránok som sa dočítala aj o psíkovy, ktorý bol vycvičený, ako slepcký, ale z dôvodu naviazania sa na cvičiteľa nevhodný pre svoje budúce povolanie :nwm: . Ale ťažko mi je súdiť kvality tohoto plemena, neviem akú majú vo všeobecnosti povahu, a nakoľko sú vyhovujúci na účel pre ktorý bol vyšľachtený labradoodle. Asi to malo svoj dôvod prečo sa ľudia vydali skôr inou cestou.
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod zuzlik » Pia 30.09.2011 10:02

Labradoodle sa mi veeľmi páči :yes:
už pred rokmi keď som si začala vyberať plemeno tak som na neho narazila, ale tak ja som chcela drobca. Ale veľmi sa mi páčili - len na pohľad, čiže aj keby som chcela väčšie plemeno, neviem či by som "po ňom" aj išla. Vyberala som si hlavne podľa povahy - preto mám shih-tzu :lol: ale samozrejme, že teraz je shih-tzu pre mňa najlepšie plemeno na svete :lol:
zuzlik
Šteniatko
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Košice

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod MontyTheDog » Str 06.06.2012 19:32

Sú to krásni hafani. Ja som bola doteraz v tom, že je to plemeno uznané v FCI, až kým som nenarazila na toto.
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Luckaa » Pon 11.06.2012 19:52

Krásne plemeno ♥
Benny ~ * 23.4.2010 • kríženec Border kólie a Jazvečíka • môj malý ňuňu blázon ♥
Alex & Ricky ~ *1.4.2012 • kríženci Bavorského farbiara • šialení bratia ♥
Obrázok
Luckaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: Brezno

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod sveday » Sob 06.04.2013 16:06

Dnes jsem viděla toto nádherné plemeno ve výtahu. Byl to opravdu milý, přátelský pejsek a překvapilo mě, že byl opravdu hodně vysoký - asi jako NO, možná větší. A ta srst....heboučká... Přihám si ho do svého výběru oblíbených plemen. :smile:
sveday
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Brno

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Millie » Ned 07.04.2013 11:05

Nemozem si pomoct mne to pride take :no: krive. Co sa povahy a vycviku tyka, tak labrosi maju niekolko svojich vysoko specifickych negativ, ktore sa uz xy rokov kompenzuju primiesanim inych plemien pre ten, ktory ucel. Vseobecne sa tieto krizence povazuju za vykonnejsie a v praxi sa osvedcili viac. Ucelne krizenie pre vykon ...ok.

Mne sa len nepaic, ze to zenieme do generacii F2, F3, potom sa do toho zacnu miesat male pudle, robit kabelkove verzie a je to zase tam kde to bolo. Nove najsamsuper coool plemeno, mnozene pre prachy, bez ohladu na schopnosti pre ktore povodne bolo krizene.

Asi som naivna, alebo zijeme v takej dobe. Ale myslim, ze stale opakujeme rovnaku chybu a speje to zas k rovnakemu uspechu. Takze pre mna je to ako podielovy krizencek ok, a ako plemeno o :kak:
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 397
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod zeane » Ned 21.04.2013 0:21

Millie píše:Nemozem si pomoct mne to pride take :no: krive. Co sa povahy a vycviku tyka, tak labrosi maju niekolko svojich vysoko specifickych negativ, ktore sa uz xy rokov kompenzuju primiesanim inych plemien pre ten, ktory ucel. Vseobecne sa tieto krizence povazuju za vykonnejsie a v praxi sa osvedcili viac. Ucelne krizenie pre vykon ...ok.

Mne sa len nepaic, ze to zenieme do generacii F2, F3, potom sa do toho zacnu miesat male pudle, robit kabelkove verzie a je to zase tam kde to bolo. Nove najsamsuper coool plemeno, mnozene pre prachy, bez ohladu na schopnosti pre ktore povodne bolo krizene.

Asi som naivna, alebo zijeme v takej dobe. Ale myslim, ze stale opakujeme rovnaku chybu a speje to zas k rovnakemu uspechu. Takze pre mna je to ako podielovy krizencek ok, a ako plemeno o :kak:


:nwm: zmenšovanie som zatiaľ u labra a golden-doodla nezachytila - a aj pudel sa rozbil na viac výškových rázov proste tým, že sa začali rodiť menšie a menšie a bol dosť problém porovnať na výstave (alebo uchovnení) psa 60 a 43 cm v kohútiku. Dokonca boli (údajne) takto rozšľachtené zámerne s cieľom prinášania väčšej a menšej zveri.

Ale čo je na tomto budúcom plemene zaujímavé je, že sa ho ujali austrálčania a snažia sa ho došľachtiť do ustálenej podoby - ako prvé pracovné plemeno na svete s pôvodným zameraním sprievodný pes pre postihnutých - so zameraním na alergickú časť povedzme slepcov. To je podľa mňa viac než slušný zámer a nevidím dôvod prečo by malo ostať len pri F1 generácii. :nwm: Najmä ak sa v F1 rodia povedzme tri varianty (teraz hovorím o srsti a tam to presne aj začalo) a zámeru vyhovujú iba dve. Načo vyrábať vedome 1/3 narodených šteniat ako FI "odpad" a čo s nimi?
Je sranda, že s vlastne nikto nepozastavuje nad vznikom celkom veľkého počtu plemien v minulom/predminulom storočí - a to hovorím o plemenách ako je argentínska doga... ČSVčko tiež bolo "vyrobené" a to dokonca priamo so zámerom nového plemena. Takže wo co go, že sa to deje aj dnes? Je nová potreba - vznikla medzera kam sa takýto pes "zmestí", tak prečo nie? :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2384

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod kellee » Ned 09.06.2013 21:14

ja som sa teda s tymto krizencom stretla, bol to dovoz z nemecka, mal ist na vycvik myslim slepeckeho ci asistencneho psa uz si nepamatam, ale hroooozne sa m pacil, bol krasny, ten ksicht stal za to, no proste uzasny :yes:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3043
Bydlisko: zapadákov

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Barča » Str 29.01.2014 8:19

Vlastní niekto na Slovenku toto "plemeno" ? Ja som sa s ním prvýkrát stretla v Amerike v roku 2007 a odvtedy som ostala ním očarená. Neskutočný pes. Gaučák no zároveň aj plný temperamentu :aplause: A silno premýšľam nad tým že by som si ho zaobstarala. Škoda len že to nie je uznané v FCI, ale bohvie koľké roky bude trvať kým a či vôbec ho uznajú. Mna totiž fascinujú kučeravé psy. Pudel alebo kučeravý retríver..Pudel (kráľovský) by ešte ako tak spĺňal moje predstavy ale ja som skôr na plemená ktoré nevidno tak často na ulici alebo nie su tak známe. Kučeravý retríver je exterierovo úplne top (pre mňa) no po prečítaní charakteristiky plemena som od toho upustila a zostal mi labradoodle :jupi: Len kde ho zohnať? hehe :lol:
Podpis svojou vyskou porusoval pravidla fora.
Barča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Preston,UK - Bratislava


Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod kellee » Str 05.02.2014 11:12

pred cca rokom som jedneho poznala, bolo to este stena a bolo dovezene sa mi zda z nemecka, tam sa vraj dost cvicia pre nevidiacich skus pohladat na nemeckych strankach.


Barča píše:Vlastní niekto na Slovenku toto "plemeno" ? Ja som sa s ním prvýkrát stretla v Amerike v roku 2007 a odvtedy som ostala ním očarená. Neskutočný pes. Gaučák no zároveň aj plný temperamentu :aplause: A silno premýšľam nad tým že by som si ho zaobstarala. Škoda len že to nie je uznané v FCI, ale bohvie koľké roky bude trvať kým a či vôbec ho uznajú. Mna totiž fascinujú kučeravé psy. Pudel alebo kučeravý retríver..Pudel (kráľovský) by ešte ako tak spĺňal moje predstavy ale ja som skôr na plemená ktoré nevidno tak často na ulici alebo nie su tak známe. Kučeravý retríver je exterierovo úplne top (pre mňa) no po prečítaní charakteristiky plemena som od toho upustila a zostal mi labradoodle :jupi: Len kde ho zohnať? hehe :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3043
Bydlisko: zapadákov

Re: Labradoodle (Labrador x Pudel)

Poslaťod Fran1982365 » Uto 02.02.2016 23:42

Labradoodle - best dog ever
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Fran1982365
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Krížence