. Mimochodom som sa dočítala, že tí brčkaví sú až niekde F2 - F3 generácia. Názov vznikol prostým zložením mien - to sa mi zdá pre zmenu skôr srandovné. To, že sa toho chytili "psí dizajnéri" a vyrobili F1 takých zbytočných typov ako je chinese crested s pudlom, alebo bišón s pudlom... Nuž, praštená amerika. Ale máš to zhruba tak na tému viacfarebných a merle pudlov, inofarebných yorkov a podobných - povedzme - úletov. Niekomu nie je nič dosť...Aby sme boli spravodliví k Amerike - v Austrálii už toho Labradoodle majú ako purebreed - toť štandard k nahliadnutiu. http://www.dogbreedinfo.com/LAABreedStandard2004.pdf
http://www.laa.org.au/ Austrálska asociácia labradoodlov
http://www.laa.org.au/ala-lab/history.htm a niečo o histórii šľachtenia - už sa snažia cez tridsať rokov...

, ale predpokladám že Ty máš toto tvrdenie absolútne potvrdené, pretože ak
je nemiestne to písať nakolko je to zavádzanie a KLAMANIE!

takže to volajme kríženec labradora s pudlom a nie labradoodle


Nuž abo ktovie čo s nimi majú v pláne.. 

aj s amíckymi výmyslami