Krizence a bastardiky

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Ned 17.04.2022 18:46

Hoya keď nekazí svoje fotky, tak aspoň cudzie :pac:
Prílohy
IMG_8164 - kópia.JPG
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod hewča » Ned 17.04.2022 19:05

to je taky lepsi pripad, to by photoshop dal za par sekund prec :lol:

ale ta kvetinka "v ustach" je super :heh:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Pon 18.04.2022 3:44

straka17 píše:Podľa mňa sa to vylučuje s tým, že ja s ním neviem pracovať :) a druhá vec... Nechce sa mi. Chcem si len užívať život so svojím psom akokoľvek zvláštne to znie.

vôbec to neznie zvláštne, je to podľa mňa úplne normálny, legit prístup.
aj to že sa ti nechce je úplne akceptovateľné.

akurát si to predtým podala takto:
straka17 píše:Podľa mňa, keby som sa veľmi hecla a zažrala do toho tak by nejakú BH alebo čo spravil. Lenže ja nechcem, aby náhodou popri tom prišiel o to chcenie komunikovať.

a to nedáva zmysel, preto to radím medzi výhovorky.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod straka17 » Pon 18.04.2022 10:15

On je šikovný. Ak by bol u človeka, ktorému sa chce tak by podľa mňa za mesiac BH mali, v podstate čo nevie je len chôdza a nemá úplne 100% odloženie. Lenže ja ho stále napríklad neviem úplne vypnúť. A preto sa obávam, že miesto toho aby interagoval so psami bude automaticky ponúkať skupinku, teda sa len obšmŕdať pri mne (Dčkový oddiel má aj psy). Človek ktorému sa chce by s ním určite cielene robil zapínanie, vypínanie, moja idea je že by študoval celé noci čo a jak s tým psom. Ja toho nie som schopná ani keby som chcela.
:ua: Niečo podobné mi robí teraz na vodítku, vidí psa, automaticky sa radí k nohe s očným kontaktom a kým sa mu nepichne ten druhý pes až do prdele, čučí na mňa a čaká čo bude. Je to super, je to v tomto prípade handy, ale príde mi to trochu ako tenký ľad lebo už sa mi stalo, že ho druhý pes vyzval do hry a on napriek tomu bol 100% sústredený na mňa. Keby má psy aspoň selektívne rád ani by som s tým nešaškovala, ale keď on je taký psí extrovert :ua: Neviem, možno sa mýlim a vidíte to inak.

Boli sme včera venčiť, najskôr s takými dvoma obludami. Že mi bol rotvík vyše pásu OK. Ale labrador :oo: A ešte bol taký obrovský sádlový, že sa ani občiahnuť nedal, masaker. Oproti Vukimu dve obludy. Tak dobre sa vyhrali :heh: Bol tam úplne krásny moment kedy sa po ňom rotvík ohnal, že už má toho DOSŤ a mladý okamžite vypol turbo, postavil sa bokom, olízol. Potom aj v tej najväčšej šajbe stačilo, že stuhol a Vuki sa krotil :jupi: Potom sa pridal lagoťák, ten bol taký meh meh, fuj psi poďme preč, dvakrát sa naňho Vuk vyrútil, lagoťák chvost medzi nohy a prikrčil sa pred ním. Tretíkrát zatiahol Vuk ručnú, normálne zaflekoval a hodil sa pred ním na chrbát. A už boli kamošii a olizovali si uši. Toto na ňom mám strašne rada.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Slausa » Pon 18.04.2022 10:25

A preto sa obávam, že miesto toho aby interagoval so psami bude automaticky ponúkať skupinku, teda sa len obšmŕdať pri mne


Niečo podobné mi robí teraz na vodítku, vidí psa, automaticky sa radí k nohe s očným kontaktom a kým sa mu nepichne ten druhý pes až do prdele, čučí na mňa a čaká čo bude.


Toto sa dá podľa mňa fakt pekne naučiť. Teraz makáš, teraz nie a snaž sa kolko chceš. So psami sa kontaktovať nemusíš, ale ani odo mňa za to nič nepadne.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Pon 18.04.2022 12:02

hewča píše:to je taky lepsi pripad, to by photoshop dal za par sekund prec :lol:

ale ta kvetinka "v ustach" je super :heh:

mne sa to s tou kvetinkou takto páči :hi:
no Hoya je skoro na každej jeho fotke :ach: buď ho zakryje vpredu ale sa obšmieta v pozadí :pac:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod wer » Pon 18.04.2022 12:39

Offtopic: za mesiac BH :haha: k tomu len - WAU!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod elfinka » Pon 18.04.2022 13:06

straka17 píše:On je šikovný. Ak by bol u človeka, ktorému sa chce tak by podľa mňa za mesiac BH mali, v podstate čo nevie je len chôdza a nemá úplne 100% odloženie.

Však nič okrem chôdze a odlozeni na tej skúške ani neni :heh:
Ale jasné dôvod nechce sa mi s tým babrat je úplne validny. Len mi príde, že to celé prehnane analyzujes. Nikto nestuduje celé noci zapínanie a vypínanie, proste jak píše slausa, na cvičáku sa iba cvičí, na prechádzke naopak nech si peso ide po svojom, a on si to časom nejak utrasie v hlave. Keď si to utrasie v hlave aj normálny pracák ktorý má v génoch visieť na človeku.

Offtopic: Wer však to je ešte slabé, boli tu expertky čo by mali BH okamžite a úplne bez tréningu a na plný počet, že áno :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod straka17 » Pon 18.04.2022 14:09

No ŠAK PRÁVE :heh: To sú veci z bežného života, ak by ich niekto po ňom actually chcel tak sa ich naučí v podstate sám. A to počítam do toho ešte aj to, že by sa musel sústrediť medzi mrte psami pretože jeho v tomto bode zaujíma viac človek a vyslovene na ňom visí, že čo mu povie a čo by mohol splniť. Uvidíme čo bude ďalej keď zistí na čo má gule :heh:
A ano, strašne moc to analyzujem lebo to je prvý pes u ktorého to nechcem pokašľať a zároveň všetci okolo so psom robia niečo čo má zmysel, psi okolo vedia toto a tamto a potom sa cítim, že mám doma hovoriaceho osla (hoci to vôbec nie je pravda :nie: ). Je to pre mňa podobná situácia ako to, že si nedokážem bez viny sadnúť k seriálu a "nerobiť nič", ale zároveň celé dni upratovať a behať a lietať na to energiu tiež nemám. Včera či predvčerom som to hodnotila, že to je veľká cesta. Akurát nie psova ale moja :jop: Občas mám pocit, že to ani nie je možné niekomu "zvonku" zhrnúť a opísať, pretože je toho tak veľa čo sa medzi nami dvoma deje na toľkých úrovniach naraz
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod wer » Pon 18.04.2022 15:12

Je oka so psom nic nerobit a mat ho len ako spolocnika (aj ked tu posadlost v hrani sa so psami osobne nechapem), ale je totalne pritiahnute za vlasy vyhlasovat, ako BY vsetky skusky dal s prstom v nose - ako to ob, ze nebudes cvicit, lebo s krizencom nemozes na MS... :ach: a pritom si si to nikdy nevyskusala!
A to vobec nepopieram, ze moze byt sikovny, ale tvoja predstava je na mile vzdialena od reality.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod straka17 » Pon 18.04.2022 16:37

He? Kde ti ja prosím ťa píšem o všetkých skúškach. Píšem o BH, jedinej skúške ktorá nie je nič viac jak bežná poslušnosť sadni-lahni-ostaň a chôdza (a v D dopravné prostriedky - žijeme v centre). Na to aby ju zložil ani nemusí byť extra presný ak to porovnám s OB. Nehovorím o tom ako dobre by ju zložil, len že by ju zložil - snáď tu sme sa nepochopili? Nemyslím si, že mám mylne predstavy pretože vidím aké oveľa zložitejšie veci nie že vie, ale sám vonku ponúka - a naučí sa ich rovno vonku za 2-3 prechádzky ak mám zrovna nejake zatmenie, že ideme niečo robiť :lol: Takže ak by po ňom chcel niekto svedomito čo i len ob deň tie isté cviky, je v pohode.
Znamená to, že by dal dogdancingovu F1 do troch mesiacov? Ani náhodou :lol:

A áno, vyzerá to že som posadnutá jeho sociálnymi kontaktmi, lenže on je pes ktorý ich potrebuje. Nie socializovat zbesilo so všetkým, ale len ja mu nestačím. Vidím ten veľký rozdiel keď bol kvôli giardiam separovaný a teraz, keď má možnosť vyblbnúť sa so seberovnymi. Ma väčší kýblik do ktorého zbiera stres, rýchlejšie ho vyprázdňuje, celkovo ožil.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod wer » Pon 18.04.2022 16:57

O ob si pisala inde - ze sa nebudes do toho pustat, lebo sa ti "neoplati" s krizencom.

A nie, nedal by za mesiac BH. Okrem toho, ze u nas je to skuska od 12 mesiacov, tak za mesiac to daju tak profici s pracakmi, ktorych maju doma na dvore a robia za prachy skusku do chovu.
Pokial nie si dohodnuta s rozhodcom, vsakze... Ono to totiz tak trochu musi aj vyzerat a mat psa v nasadeni, bez odmien, aj ked len par cvikov, zas take easy nie je. O druhej casti sa bavit netreba.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod straka17 » Pon 18.04.2022 17:35

Prečo si sem začala motať OB alebo teda akékoľvek iné skúšky? Do toho bodu o OB reč vôbec nebola. Celú dobu tu píšem o tom, že sa mi s ním nechce robiť prakticky nič :lol:

O mesiac 12 mesiacov ma len tak mimochodom :lol: V pohode si myslím, že by si to s ním konkrétne ty za mesiac zložila - jak som písala vyššie. Hviezda placu nebude, ale odfajknuté by to mal. Viac k tejto časti nemám.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Shel-chan » Pon 18.04.2022 19:41

keď niekto každý deň so psom pracuje a pes je zvyknutý spolupracovať, nie je problém ho za mesiac pripraviť. ja som bola na BH 5x a myslím že ani raz som na prípravu nemala viac ako dva týždne :haha: a to teda s tou shaylou, čo si wer videla, som mala tuším najmenej bodov. ale som si vedomá toho, že ja nie som zrovna reprezentatívna vzorka.

keď je to obyčajný pes zo sídliska alebo z dvora/koterca, s ktorým sa nič nerobí, pol roka bude málo a veru sa na tom hodne namaká, aj keď to na prvý pohľad vyzerá strašne jednoducho.

straka, nájdem ti nejakú skúšky o mesiac? teraz ma to celkom zaujíma.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Puk » Uto 19.04.2022 6:22

[quote="Shel-chan" teraz ma to celkom zaujíma.[/quote]

Vieš, ono všetko, čo vyzerá jednoducho nemusí také byť. Skús si spomenúť na začiatky s plávaním, bicyklovaním, či korčuľovaním :yes: :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence