Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod esster » Str 14.03.2012 18:41

Počuli ste už niekto o tomto plemene?
Ja som to včera videla v TV, skrížili Labradora s Berňakom vraj aby dostali jedinečného vodiaceho a asistenčného psa. Na stránke tej organizácie to bolo len po Francúzky a po Anglicky takže som toho moc nevyčítala :lol: Neviem presne na aké vlastnosti sa zameriavali a čo chceli chovatelia dosiahnuť.
Inak psík celkom pekný aj keď niektorý vyzerajú ako bernaci bez hnedých škvrn, ďaľší ako prerastený labroš.
Ale tie šteniatka sú chutné :love:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 409
Bydlisko: NM

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Domca » Str 14.03.2012 19:05

aby dostali jedinečného vodiaceho a asistenčného psa.
..vsak to je labrador sam osebe... :lol: BSP je pastierske plemeno....tak nechapem zmysel tohoto krizenia....
Ale musim uznat ze steniatka su chutne a aj ti fesaci na poslednej fotke :lol: :hi:
life is Rough
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1917
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod esster » Štv 15.03.2012 19:32

toto je link na tú stránku kde tých psov vyšlachtili http://www.mira.ca/en/our-dogs/8/the-labernese_37.html
miusiatko aj mne sa to zdá trochu pritiahnuté za vlasy, ako keby nebolo nechcených kríženčekov berňakov dosť :ua: a labrošov ani nehovorím :ua:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 409
Bydlisko: NM

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod naty.sykorova » Pia 16.03.2012 19:10

ale inak, krásne psy :oo:
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1261
Bydlisko: Večná zima

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Nanda » Ned 18.03.2012 12:19

Ešte som o ňom nepočula ale je prekrásny. :hi: A ten posledný obrázok to ako keby tam boli BOC-ky :lol:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1536

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod esster » Ned 18.03.2012 13:49

ja najprv na tie šteniatka že jeej aké chlpaté borderky :pac:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 409
Bydlisko: NM

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod rischa » Ned 18.03.2012 13:53

Šteniatka sú chutnučké, o takom plemene som ešte nepočula, vyzerajú ako huňaté borderky
Smutný, nudný či beznádejný deň - Všetko sa to odrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpatá guľa, ktorá ti vyšteká ako sa teší že si konečne doma :)
rischa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Bydlisko: Michalovce

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Mac Gie » Pon 19.03.2012 5:20

precitala som co o tom pisali na stranke..tiez nie som uzasna v angline ale pisali tam dost vela pre mna hluposti :ach:
v uvode pisala o tom ci sa moze clovek zamilovat do dvoch zien naraz a potom presla na to ze miluje obe tie plemena ale co na jednom ma rada na druhom nie a bla bla poto cosi o tom ze chce vytvorit dokonaleho asistencneho psa ci co "in creating a super-breed" predtym je spomenute ako ich selektuju a tak...no neviem ale mne pride kus sebecke miesat plemena (este ked je jedno polovnik a druhe pastier :ach: ) lebo sa mi pacia a chcem z nich asistencneho ked je na to uz XY inych plemien...ja si teraz tiez mozem kupit rotvika a borderu a vysachtit z toho suprpracovneho psa??
Naposledy upravil Mac Gie dňa Pia 20.04.2012 20:48, celkovo upravené 1
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2430
Bydlisko: Ražňany

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 26.03.2012 16:18

O tomto krížení som počula prvý krát v jednom dokumente, kde tiež chválili tohto psa ako vynikajúceho asistenčného psa. Popravde, ani ja som nepochopila hlbšiu podstatu tohto kríženia. Už nestačí labrador samotný? :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Nanda » Pon 26.03.2012 19:31

Očividne nie. Chcú mať stále lepšie a lepšie psy...
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1536

Re: Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod lulu939075 » Sob 21.04.2012 8:22

Pes je fakt nádherný :love: a myslím že dotyčná organizácia čo robí pre ludí je neskutočné. toto video ma dokonca dojalo http://www.mira.ca/fr/plus/1/15/mira-et-les-jeunes_0344.html. Škoda že na slovensku také niečo nemože fungovať :plac:
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1580
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 21.04.2012 12:59

Fungovať môže, len ľudia na Slovensku majú trošku ,,inú´´ mentalitu. :stuch:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod kkamkak » Ned 22.04.2012 13:28

:plac: :jop: krásne.. :king:
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 239
Bydlisko: PD/BA

Re: Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod skaredekacatko » Ned 11.10.2015 19:02

Mame doma mama je salasnik bez pp a otec tipujeme na labradora lebo sa mu podoba mama im v case harania zdrhla. Pes je to ucenlivy chodim do kynologickeho o 2 tyzdne ideme na behacku ma 2 roky.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
skaredekacatko
Okoloidúci
 
Príspevky: 24


Späť na Krížence