Paterdalský teriér / Patterdale terrier (CKC)

Paterdalský teriér / Patterdale terrier (CKC)

Poslaťod Tatiana » Pia 07.12.2007 15:30

Plemeno pochadza z Anglicka,je to maly psik,polovne upotrebitelny,ako brlohar,na farbu,diviaciar,ale vzhladom k povahe je to plemeno vsestranne,zvladne agility,rozne psie sutaze,malo steka takze je vhodny aj do bytu,ma zvacsa ciernu farbu,moze byt aj cerveny,hnedy,vo farbe grizzly,vyskytuju sa aj biele znaky,je to pohodovy,nenarocny spolocnik Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil Tatiana dňa Pon 10.12.2007 13:45, celkovo upravené 1
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod Iwka » Pia 07.12.2007 16:17

znama ma patterdale terrierku, cvici s nou agility a tanec. vyskusam jej povedat o fore ;)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod mishusha » Štv 27.12.2007 11:10

znami v anglicku mali tohto psika.... vyuzivali ho pri love lisok... (ked este nebol zakazany)... na vyhananie z brlohov.. mne sa to zdalo dost drsne... psik musel vbehnut dnu do nory, a takmer vzdy mal papulku celu doskrabanu od liscich pazurov a zubov... :hmm: ale ked bola fenka v dome, tak to bol najzlatsi psik zo vsetkych...taka nuna velka :lol:
mishusha
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Ruzomberok

patos

Poslaťod Tatiana » Štv 27.12.2007 13:24

Patterdal je brlohar,ale skor vyhanac ako skrtic,radsej vysteka akoby siel po krku liske,ako domaci pes je to velky maznacik,tolerantny k detom,ma rad pohodlie na gauci,nase dve steniatka byvaju s novymi panickami v byte a su mimoriadne spokojne v teplom pelesteku,v podstate kazde plemeno vie zit v blizkosti ludi ktori ho maju radi a venuju sa mu ako sa patri.
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod lusy » Pia 28.12.2007 20:35

mishusha píše:znami v anglicku mali tohto psika.... vyuzivali ho pri love lisok... (ked este nebol zakazany)... na vyhananie z brlohov.. mne sa to zdalo dost drsne... psik musel vbehnut dnu do nory, a takmer vzdy mal papulku celu doskrabanu od liscich pazurov a zubov... :hmm: ale ked bola fenka v dome, tak to bol najzlatsi psik zo vsetkych...taka nuna velka :lol:


brloharske skusky sa stale robia. na jednych som tohto roku bola.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

patos

Poslaťod Tatiana » Ned 30.12.2007 13:52

tiez chodime na umely brloh,ale iba na zarazku t.j.liska je oddelena mrezou,mam sice polovne plemeno ale toto je maximum co dovolim,v cechach su uz tieto skusky zakazane,to skor farbiarske aj ked su tazsie Obrázok
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: patos

Poslaťod lusy » Ned 30.12.2007 17:31

Tatiana píše:tiez chodime na umely brloh,ale iba na zarazku t.j.liska je oddelena mrezou,mam sice polovne plemeno ale toto je maximum co dovolim,v cechach su uz tieto skusky zakazane,


ja myslim, ze je to zakazane uz aj tu, ale robi sa to. a to bez zarazky. rozhodca hned na zaciatku zakazal pouzivanie kamier a fotakov. keby sa to dostalo von, tak ze by z toho mohol byt pruser.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

patos

Poslaťod Tatiana » Pon 31.12.2007 20:19

oficialne to nie je u nas este zakazane,kluby poriadaju aj MBS,chodia sem zo zahranicia kde to uz zakazane je,no a fotaky a kamery sa nesmu pouzivat kvoli ochranarom,ale zrejme aj u nas casom k tomu pride,zze brloharske skusky budu spomienkou na minulost
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod jagdterier » Ned 06.01.2008 17:32

no zrejme sa tak stane.ochranari budu zachvilu aj komarov chranit :vykricnik: :vykricnik: :hmm:
jagdterier
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Brezova pod Bradlom

patos

Poslaťod Tatiana » Ned 06.01.2008 17:50

aj ja si myslim,ze je to na takej ceste Obrázok Obrázok
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod jagdterier » Ned 06.01.2008 18:08

to teda je. :hmm:
jagdterier
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Brezova pod Bradlom

Poslaťod lusy » Ned 06.01.2008 20:59

jagdterier píše:to teda je. :hmm:


cize ak som to pochopila spravne, ty by si bol za to, aby sa tie brloharske skusky robili???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod jagdterier » Ned 06.01.2008 21:04

ber to aj z druheho hladiska.keby pes netrenoval na umelej nore a pustis ho hned do normalnej tok mu na 90% hrozi smrt.
jagdterier
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Brezova pod Bradlom

Poslaťod lusy » Ned 06.01.2008 21:23

jagdterier píše:ber to aj z druheho hladiska.keby pes netrenoval na umelej nore a pustis ho hned do normalnej tok mu na 90% hrozi smrt.


z mojej strany to bola otazka. netvrdila som, ze mne tie brloharske skusky vadia. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod jagdterier » Ned 06.01.2008 21:29

aha tak prepac.no ale aspon vies naco tie skusky su.
jagdterier
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Brezova pod Bradlom

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete