Chines Chongqing Dog

Chines Chongqing Dog

Poslaťod Pichy » Pia 01.01.2010 11:44

prosim vas zistite mi o nom co najviac lebo strasne sa mi paci a chcem chcel bi som si ho kupit no nevem aku ma povahu atd ale vyzera strasne pekne :) a v google som toho moc nenasiel .. a nenasiel som ani okolo akeho cisla sa predavaju steniatka tohoto plemena bez pp :ua:

dakujem :smile:
Pichy
Nováčik
 
Príspevky: 26


Re: chines chongqing dog

Poslaťod Owecka753 » Pia 01.01.2010 13:16

tak o tomto som este nepocula,ale ak je to nejake nove plemeno,urcite ho nezozenies bez pp...
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Mackie » Pia 01.01.2010 14:10

ani informacie o predaji bez PP nenajdes na tomto fore
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Artemis » Pia 01.01.2010 14:56

Pichy píše:prosim vas zistite mi o nom co najviac lebo strasne sa mi paci a chcem chcel bi som si ho kupit no nevem aku ma povahu atd ale vyzera strasne pekne :) a v google som toho moc nenasiel .. a nenasiel som ani okolo akeho cisla sa predavaju steniatka tohoto plemena bez pp :ua:

dakujem :smile:


pri kupe psika je dolezite nieco ine ako "okolo akeho cisla sa pohybuje cena bez pp stenata" :no:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Mackie » Pia 01.01.2010 15:12

a chcel by si ho kupit ale nevie aku ma povahu :pac:
no ale pockajme na niekoho, kto toho psa pozna, mozno napise
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: chines chongqing dog

Poslaťod lara » Pia 01.01.2010 22:15

hehe, mne to pripadá ako kríženec thajskeho ridgebacka so stafordom alebo nejakým iným "bull" :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: chines chongqing dog

Poslaťod drymarchon » Pia 01.01.2010 22:28

hmmm, tak o tomto plemeni som v živote nepočula. mne tiež pripadá ako kríženec TR s nejakým bullom ako píše lara. ale ak mám pravdu povedať, ani trochu sa mi nepáči :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 02.01.2010 11:19

už som o ňom niekdy čítala alebo ho videla, ale myslím, že bude ťažké ho zohnať s PP a nie ešte bez PP. a Ďalšia vec, e to pes typu bull a povahu bude mať tiež takú. treba si premyslieť, či záujemca na toto plemeno má alebo nie. výzor je super vec a iste dôležitá - pes sa mi musí aj páčiť - ale povaha v konečnom dôsledku rozhodne...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Pichy » Sob 02.01.2010 17:34

sak to je uplne iste ze si ho nekupim bez toho abi som vedel povahu atd. ja len uvazujem preve preto som sem dal tu temu abi som o nom zistil co najviac no pokial nebude mat dobru povahu iste ze si ho nekupim :D mne sa len zapacil vyzor ale je to akasi vzacna rasa a peniaze na neho nebudem mat :ua: ale aj tak velky svajciarsky salasnicky je krajsi a vyhovuje aj povahovo :no:
Pichy
Nováčik
 
Príspevky: 26

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 02.01.2010 17:42

tak to j teda riadny rozdiel :heh:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: chines chongqing dog

Poslaťod monika.o » Sob 02.01.2010 17:56

http://www.chongqingdog.org/en/index.htm stránka o tomto plemene,v angličtine :no:
mne osobne príde ako kríženec thajského ridgebacka a staffbulla :nwm: idem si prečítať tú stránku
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: chines chongqing dog

Poslaťod skacenka » Sob 02.01.2010 18:02

Mne to zas príde ako thajský ridge x sharpei :nwm:

Ale páči sa mi, a myslím, že povaha to bude v celku zložitejšia, bude to tvrdohlavý pesko :ach: aspoň teda ja si myslím :pac:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: chines chongqing dog

Poslaťod zuzka:) » Sob 02.01.2010 18:41

som nejak nemala čo robiť, tak taký preklad v skratke :hi: :

* Chinese Chongqing dog je starodávne a unikátne plemeno. Pochádza z Chongqing, na juhozápade Číny. Chinese Chongqing dog je používaný na lov a stráženie domov, je to dobrý pracovný pes a domáci spoločník.

* Chinese Chongqing dog je oddaný a skvelý spoločník, ale vyžaduje čas a tréning. Ak nemáte čas na vhodný tréning, mali by ste zvažovať iné plemeno.

* Je to "prírodné" plemeno, nie "vyobené človekom". Pri chove nebol zohľadňovaný jeho vzhľad, ale jeho pracovné schopnosti. Geografická izolácia spôsobila, že plemeno ostalo bez kríženia z vonku. Prirodzená selekcia úspešne eliminovala neželateľné povahové rysy plemena. Nie sú známe veľké zdravotné problémy.

* Chinese Chongqing dog je prispôsobiteľný na život v meste aj na vidieku. Do bytu ale nie sú ideálni...

* Preferujú skôr tichšiu domácnosť.

* Vhodní sú na jogging a hiking, denne vyžadujú dlhé, energické prechádzky. Počas chôdze by mali ísť vedľa vás alebo za vami, lebo ich prirodzený inštinkt im hovorí, že vodca, ktorý ide prvý určuje aj trasu, preto je potrebné, aby bol vodcom človek.

* Chinese Chongqing dog je prirodzený lovec a nemal by byť ponechaný voľne sa túlať bez dohľadu.Ale môžu dobre vychádzať aj s inými domácimi zvieratami.

* Je tichý, sebaistý, dôstojný, bezprostredný, odvážny, ostražitý, inteligentný... Chinese Chongqing dog je trochu zdržanlivý pri cudzích, ale miluje svoju rodinu, je spoľahlivý pri deťoch. Chinese Chongqing dog môže byť agresívny, preto je odporúčaná skorá socializácia.

* Ich prirodzený inštinkt je mimoriadne veľký a vyžadujú dominantného majiteľa. Najvhodnejší majiteľ je pokojný, ale tvrdý, sebaistý a dôsledný v pravidlách.

* Nevyžadujú veľa česania, pretože majú krátku srsť, a kúpanie len ak je to nevyhnutné.

* Dĺžka života - 18 rokov

* Váha a hmotnosť:
pes: 40-50 cm, 20-25 kg
fena: 35-40 cm, 15-20 kg
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: chines chongqing dog

Poslaťod Pichy » Štv 07.01.2010 1:29

aspon ze neni bojovy :jupi: ale nepaci sa mojej mame :plac: rozmyslam medzi troma plemenami velky svajciarsky salasnicky , rhodesian ridgeback a nemecky boxer lebo aj staforda mi mama neschvalila :plac:
ludia poradte mi niaku rasa ktora je svalnatejsia a posobi dojmom dotkni sa mojho majitela a ja ta rozkusem ale nemoze bit bojovy
Pichy
Nováčik
 
Príspevky: 26

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete