? Čierny šery ? (UCI)

? Čierny šery ? (UCI)

Poslaťod Charmed696 » Štv 14.05.2009 21:25

Napiše mi niekto či také plemeno existuje? údajne áno a pani z BA pýta za štena 500,-eur/15000,-sk/ všade kde som sa informovala a každá stranka kde sa objavuje je písana majitelkou šteniatka, v medzinárodnom registri som nic take n
nenašla.dokonca je chovatelská stanica, tiez majitelkou je ta pani. napiste mi niekto ci to existuje alebo je to podvod?Dakujem
Každý má právo na život.Ži a nechaj žiť!
Charmed696
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Kača » Štv 14.05.2009 21:52

Myslím že podvod... blbost.. slachtene v Blave, pred "nedavnom" :pac:
Uryvky z googlu:

"Čierny šery bol šľachtený cca od r.1981 v Bratislave. Vznikol krížením staroněmeckého ovčiaka a belgického ovčiaka"
"Cierny Sery stena na predaj s pp. Po kvalitych rodicoch. Len vaznym zaujemcom. Cena 500euro. Viac na www.siveocko.webovka.eu alebo tel. cislo 0902405879."
"Čierny šery bol šľachtený cca od r.1981 v Bratislave. ... Čierny šery je chovaný v Slovenskej fedrácii kynológov."

http://www.siveocko.webovka.eu

NA tej jej stránke je tiež niekolko blbostí.
Teda pokial aj ja viem, tak máme 4 národne plemena a o tomto som jakziv nepocula.-...
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Offca » Štv 14.05.2009 21:53

Raz mi tliachal mladý chalan, čo sa so mnou dal na ulici do reči, o nejakom "black cherry". Mal to byť tuším kríženec groenendaela a NO..ale ak som si to zapamätala dobre, tak česť mi, bo som ho len v tichosti filtrovala cez uši :nwm:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Amaguk » Štv 14.05.2009 21:54

to bude nieco ako ten sibirsky vlk, co som ho tu tot spominala :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Charmed696 » Štv 14.05.2009 21:58

Dakujem za odpoved, volala som na to cislo co tam je uvedené nejaka pani co to dvihla udajne nebola majitelka len to akoze vybavovala, a ten dotaznik co mi poslala aby som jej vyplnila kde pes pojde, komplet o domacnosti, pocte deti a podobne blbosti... a to má titul Phdr. pred meno a je to podvod jak hrom.akurat som pisala na asociaciu na overenie toho zapisu do knihy plemien.
Každý má právo na život.Ži a nechaj žiť!
Charmed696
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Offca » Štv 14.05.2009 22:01

Podvod ani nie. Len trápny trend "zakladania nových plemien" ako labradoodle, cockerpoo...a velmi podobne by tak vznikol aj nejaký "čierny šery".
Kríženca si môžeš spraviť aj sama :no:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Zooey » Štv 14.05.2009 23:04

Nevidim nic zle na tom, ze chovatelka chcela vediet, do akych podmienok dava stena..bodaj by bolo takych viac :jop:

Co sa "plemena" tyka, uz som o nom nieco pocula, ale pre mna je to stale iba krizenec (aj ked musim povedat, ze celkom zlaty..a povahu moze mat tiez celkom fajnu :lol: )
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Offca » Štv 14.05.2009 23:13

Rhea maly diabol píše:..a povahu moze mat tiez celkom fajnu :lol: )

Hm, asi ako živšie NO alebo kludnejší belgičák :prd: :lol:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Liana » Štv 14.05.2009 23:18

no co uz, krizence su teraz velky trend :nwm: teda v amerike urcite, ale tusim to uz dorazilo aj k nam :lol:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod lucik » Pia 15.05.2009 5:44

ak je to krizenec BO a NO, tak takych si cielene krizili a krizia na pracu napr. policajti.. Hegrid tuto z fora ma takeho havina, no cierny tusim nie je, ani ho nikdy za cierneho seryho nevydaval (aspon predo mnou nie :smile: )
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Tija » Pia 15.05.2009 11:32

Túto osobu poznám osobne a musím povedať,že vo veľa smeroch je tam dosť podvodu-je slabozraká aj keď tvrdí,že nevidí a cvičí vodiace psy-ktoré môžu byť aj na obranu :oo: ...to je trochu pritiahnuté za vlasy...dosť veľa podvodov už z jej strany poznám... :nechutne:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Charmed696 » Pia 15.05.2009 13:13

Ja tu pani nepoznam, ale ked mi pveedala, že za stena chce 500,-eur, mam prist na Medzinarodnu výstavu v BA 20.06.2009 vedla dostihovej drahy.To že sa vypytovala ci ide do domu, bytu to pochopím.Ale začalo mi byt divné ked sa vypytovala, kolko deti mam, na majetkove pomery,že nemožem krížit to plemeno kratko srste z dlhosrstím, ani z drsnosrstím. A najviac ma dojala ked mi napisala, že pre zachovanie línie moju fenku kratkosrstu venku nemozem nakrit jej dlhosrstím psom, aby som ho kupila a ona mi zozenie kratkosrsteho na pripustenie.Ona bude chodit ku mne pripustat a ja si mam zato inde platit.Tak potom naco mam kupit toho psa? :dancing: odvtedy sa mi ani neozvala.
Každý má právo na život.Ži a nechaj žiť!
Charmed696
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Amaguk » Pia 15.05.2009 14:16

Charmed696 píše:Ja tu pani nepoznam, ale ked mi pveedala, že za stena chce 500,-eur, mam prist na Medzinarodnu výstavu v BA 20.06.2009 vedla dostihovej drahy.

:oo:
to je aka vystava? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Ivanka.P » Pia 15.05.2009 14:58

Presne tak, je to vymyslený zámerne krížený pes.
Tu je "štandart" http://www.chovatel-online.sk/index.php ... &task=view

Tu sú fotky http://www.sfk-uci.sk/index.php?option= ... egory&id=5:čdčš&Itemid=61

A tu je cena za bez PP kríženca: :pac:
http://www.webregister.sk/inzercia_sk/w ... bytove_psy

http://www.dogbreedinfo.com/c/ciernysery.htm
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Pozná niekto plemeno Čierny sery akože existuje?

Poslaťod Efa » Pia 15.05.2009 15:01

inak mňa by zaujímalo že odkiaľ vlastne ona tie PP vezme :nwm: - zrejme si ich sama tlačí z PC :ach:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete