Silken Windhound (UKC)

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Nisus » Štv 08.07.2010 19:29

Ten biely je veru krasnucky :yes: Aky bol ciel tohto krizenia?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 08.07.2010 20:47

Vyzerá zaujímavo... Veľkosťou vipet, ale výzorom skôr barzoj. Ale i tak... Podľa mňa je to už trošku veľa - krížiť furt dve a dve plemená. To by mohol každý krížiť všetko a hop, nové ,,plemeno´´. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 08.07.2010 21:33

Inak veľkostne je tento feši o dosť väčšejší ako vipet, čo je super, ale podstatne menší ako zoj, čo je tiež super.

A čo sa týka toho kríženia, prečo by nemohli aj dnes vznikať nové plemená? Nemám nič proti, keď sa to robí s jasným cieľom a znalosťou genetiky. Či sa zakonzervujeme do konzervy FCI a už sa z nej nikdy nedostaneme von? To by bola smutná budúcnosť. Nemyslím to zle, len mám taký pohľad na veci. :yes:
Inak toto plemeno zaplnilo dieru, pretože ak chce niekto osrsteného chrta strednej veľkosti a tejto povahy nemal po čom siahnuť.

Bieleho myslíte toho Ronana? Ten je fakt že uááá :oo: :love: :love: :help:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Silvuch » Štv 08.07.2010 21:41

existuje aj take daco, ze dlhosrsty whipet..
Obrázok

inak krasavec, ja tiez milujem ten kapri nosik.. a aj chrbat...
a podobne typy:
Similar Types

There are a few other types of dogs that have similar characteristics to the Longhaired Whippet. One type is called "Silken Windhound", formerly called "Silken Windsprite". These names were coined by the founder of this type, Francie Stull, a breeder who started with Longhaired Whippets in the early 1980's, but then crossbred Borzoi with them in the late 1980's.

This is how breeds are created, by crossing with other breeds (see Formation of New Breeds), but that does not mean that the original founding breeds change their names to the new breed! This is what some would wish to do, change the name of the Longhaired Whippet to Silken Windhound, but they are different genetically, and if they are closely examined, they have a different appearance, also.

Another new type of small sighthound is the Appalachian Greyhound. It will come in longhair, wirehair, rough coat, and shorthair as well. Several breeders from across the country are currently working on it's formation. See Appalachian Greyhounds Introduced by Claybrook
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 09.07.2010 7:39

Lenže LH vipet je niečo iné. Je to vipet, len lepšie oblečený, a ten je zrejme nielen z môjho pohľadu stále malé krehké zvieratko. Tu sa jednalo o zachovanie barzojskej dravosti a odolnosti pri skutočnom love (v USA sa zoje kupujú aj na farmy za účelom lovu škodnej-šakal, kojot, proti ktorým sa vipet nemá šancu postaviť), o zmenšenie psa kvôli kŕmeniu a praktickosti a väčšiu kontaktnosť s človekom po vipetovy.
Čo sa týka športu, tak verím, že po vipetovy pobral aj istú spoľahlivosť, ktorá sa pri barzojovi až tak očakávať nedá, pretože barzoj je dobrý športovec, ale nie vždy spoľahlivý. Často krát sa stáva, že keď zoj dospeje, tak ho šport nebaví, lebo je to "len" šport a objaví sa taký detail ako nedobehnutie napr., či strata motivácie a výrazne zníženie výkonu oproti mladým pochabým psom (cca do tých 4 rokov). Kdežto u typických športovcov ako vipet či grey môžeme očakávať takmer 100% tnú spoľahlivosť do vysokého veku. Preto je zaujímavé spojenie dravosti k skutočnému lovu a spoľahlivosti pri športe. Časom, keď sa plemeno ustáli to bude isto budiť pozornosť.
Ako najväčšiu prekážku by som v našich podmienkach videla to, že na skutočný lov sa oficiálne použiť nedá a pri športe mu jednoducho nemám koho postaviť ako rovnocenného partnera. Preto si aj myslím, že doviesť si sem jedno zvieratko je síce ukojenie vlastnej túžby, ale prakticky to nikam nevedie. So, až budem prudko bohatá a mať hromadu času... :money: :lol:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Pia 09.07.2010 7:48, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Lindchen » Pia 09.07.2010 13:41

Ulfica, to si zase vyhrabala, vsak to kraaaasne :oo: Co chodim s mairi vencit barzoja Borisa, som z neho total vedla, je to milacik a dobre sa chyta na moje pokusy o vycvik poslusnosti :lol: Uplne, ze by som ho chcela, ale kks taky velky peso :pac: No a toto silken neviem co je supisne, uplne :aaa: Importujem s tebou, ale este ma musia povysit v robote :joint:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Haleth » Pia 09.07.2010 14:39

kupujem !! :love:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod stWhippet » Pia 09.07.2010 17:24

[quote="Silvuch"]existuje aj take daco, ze dlhosrsty whipet..
Obrázok

Ked uz ste spomenuli toho dlhosrsteho vipeta....Moja kamaratka Aďka ich chova v Bratislave...krasavci su to :yes:
kuk na: http://longhaired-whippet.7x.cz/
Obrázok
stWhippet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 184
Bydlisko: Hruboňovo - 18km od Nitry (pekne tichúčko tu je)

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.07.2010 8:07

Tí jej špunti sú nádherní, keď som ich pred rokom zahliadla na výstave, skoro sa mi hlavena odkrútila za nimi :ha:

Hmm, koľko kladných ohlasov. Nezaložíme Slovakian fanclub? :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Silken Windhound (Barzoj x Whippet)

Poslaťod stWhippet » Uto 13.07.2010 20:36

to by tu musel byt aspon jeden exemplár.....či? :heh:

* 16.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
Obrázok
stWhippet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 184
Bydlisko: Hruboňovo - 18km od Nitry (pekne tichúčko tu je)

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod ewerest » Sob 26.02.2011 22:28

http://www.youtube.com/watch?v=L1CjMb8c ... re=related


Ahojte, v marci importujem fenku "Silkena" vo vlkošedej farbe.
Už sa teším čo toto krásne plemeno prinesie do života:)
ewerest
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Silvuch » Ned 27.02.2011 6:53

wow, nejake blizsie info.. pripadne, kde by sa dal vzacny kus vidiet nazivo.. :smile:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod ewerest » Ned 27.02.2011 12:38

inak o plemene, účelom kríženia nebolo vytvoriť malého zoja alebo väčšieho vipeta.
Silkeni sú síce chrti, ale ich povaha nie je taká rezervovaná, sú prítulný a vycvičitelný.
Veľa silkenov robí agility a taktiež pracujú ako terapeuti:)
Píše sa o nich , že majú neskutočnú vôľu "potešiť svojho pána" a to je základom ich výcviku a života s nimi.
Samozrejme, závisí od jedinca, tak dúfam, že ten môj sa bude hodiť na canisterapiu, pretože to s ním zamýšľam:)

Import je z Rakúska, rodičia sú z ch.s Wolkovo, Slovinsko.
Budem písať viac o nej, keď ju už budem mať a nachádzať sa bude v Trnave:)
Naposledy upravil ewerest dňa Ned 27.02.2011 12:50, celkovo upravené 1
ewerest
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod Silvuch » Ned 27.02.2011 12:43

:lol: perfekt, blizko.. v trnave mam celu rodinu.. tesime sa. Velmi pekny pes, a skladný.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Silken Windhound (nFCI)

Poslaťod ewerest » Ned 27.02.2011 12:59

http://picasaweb.google.com/exczentric. ... irectlink#

tu je link celého vrhu ak by vás to zaujímalo:)
Silvuch, teším sa aj ja:)
Môžeme dakedy potom dať stretko :)Akých máš ty psov?
ewerest
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete