Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier (UKC)

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod zebo » Str 24.09.2008 20:48

pokial ide o zabitie macky - u niektorych plemien sa robi "skuska povahy" na macku, ako pes na nu reaguje a s akou razanciou. u AD sa robi "skuska" na divocaka(dokonca aj na pumu) - sice nie na SVK, ale napr v krajine povodu a tusim aj v Spanielsku. mno a u inych plemien su to zas ine "skusky"

takze ja neviem ako a kde mam dat = ked pes zabije ineho psa, aby to vyvazilo pocet zabitych maciek, lisiek,divocakov, pum atd
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Amaguk » Str 24.09.2008 21:09

Mirka, ako pozorovatel zvonka si mylim, ze by tej vasej komunite a hlavne reputacii vasich plemien ovela viac prospelo, keby ste sa k svojim plemenam postavili so zdravou davkou kritickeho uvazovania a reflexie a nepoplacavali sa idealisticky navzajom po pleciach
APBT je potencialne problemove plemeno, najma voci inym psom, a kto to popiera, popiera realitu a klame sameho seba
Ja osobne si vazim Tatianin nazor, ktora povahu plemena dokazala zhodnotit na rovinu a bez idealizovania :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod tana » Str 24.09.2008 21:16

Zebo
Takže ty máš merítko :ach: Pomer zabitých mačiek (a iných druhov) k zabitým psom??? A aký pomer, 1 : 10 :otaznik:
Myslím, že si nepochopil pointu, alebo nechceš pochopit..
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod zebo » Str 24.09.2008 21:25

Amaguk píše:Mirka, ako pozorovatel zvonka si mylim, ze by tej vasej komunite a hlavne reputacii vasich plemien ovela viac prospelo, keby ste sa k svojim plemenam postavili so zdravou davkou kritickeho uvazovania a reflexie a nepoplacavali sa idealisticky navzajom po pleciach
APBT je potencialne problemove plemeno, najma voci inym psom, a kto to popiera, popiera realitu a klame sameho seba
Ja osobne si vazim Tatianin nazor, ktora povahu plemena dokazala zhodnotit na rovinu a bez idealizovania :no:



Amaguk - nik z nas nepopiera problemovost k inym zvieratam!!! reputacii by mozno pomohlo, keby sa neznali radsej opytali ako pisali nezmysly !!! reputacii by napr. pomohlo, keby sa pisalo ako nase psi robia skusky napr za bradacov a chodia po pullingovych pretekoch napr. za severanov !!! Amaguk - my sa mozeme potrhat a zo psov mozene mat canisterapeutov ako nick Pitbullka aj tak budeme mat "zabijakov" ano mame "bojovnikov" co bojuju o priazen ludi, aby ich ludska hlupost neznicila!!!
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod zebo » Str 24.09.2008 21:26

tana píše:Zebo
Takže ty máš merítko :ach: Pomer zabitých mačiek (a iných druhov) k zabitým psom??? A aký pomer, 1 : 10 :otaznik:
Myslím, že si nepochopil pointu, alebo nechceš pochopit..


myslim ze si nepochopila ty!!!!
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Silwuska » Str 24.09.2008 21:32

zebo píše:Amaguk - nik z nas nepopiera problemovost k inym zvieratam!!! reputacii by mozno pomohlo, keby sa neznali radsej opytali ako pisali nezmysly !!! reputacii by napr. pomohlo, keby sa pisalo ako nase psi robia skusky napr za bradacov a chodia po pullingovych pretekoch napr. za severanov !!! Amaguk - my sa mozeme potrhat a zo psov mozene mat canisterapeutov ako nick Pitbullka aj tak budeme mat "zabijakov" ano mame "bojovnikov" co bojuju o priazen ludi, aby ich ludska hlupost neznicila!!!


Bolo to sice pre amaguk...ale konecne mas v tejto teme jeden slusny prispevok bez urazok a nadavok, tak sa ho chytim...nikto iny tu nic ine netvrdi...ani ja, ani ostatny...milujem staffbulov, v buducnosti budem v jedneho dufat, pitiky ako take sa mi pacia, svojou povahou, ale k ludom...jedine co som tu v celej teme /pisem to 500 krat :ach: / napisala je to ze, ako sam pises su problemove k inym zvieratam a na to aby clovek mohol takehoto psa vlastnit musi, teda mal by mat urcite skusenosti...mi tu v podstate vsetci piseme stale to iste len ja som furt ta svina...nejak nechapem preco...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 21:34

Amaguk - zo zvedavosti co a odkial vies o bulloch? Z literatury, z tvojho okolia, skusenosti? No daj sem nieco :no:

PS: Mozno splnis aj clenstvo do nasej novozalozenej sekty :poklona: (vies, toto ber ako prijimaci pohovor :aaa: )
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Amaguk » Str 24.09.2008 21:35

niekolkych osobne velmi dobre poznam. a nemam proti nim nic, len som realistka
Preco sa pytas? :no:

Edit: jaj, kvoli sekte...no dakujem, ja nie som matros do ziadneho stada ani sekty :no: :ha: :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 21:36

Ved pisem, ze prijimaci pohovor ..... a aki su ti co ich poznas?
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod zebo » Str 24.09.2008 21:38

ok - pokecajme a prosim ta navrhni ucinny sposob ako plemenu pomoct :yes:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Amaguk » Str 24.09.2008 21:45

Mirka, som hore doplnila, ze nemam zaujem o zdruzovanie v akomkolvek kolektive... :no:

a tiez vyssie pisem, ze proti nim nemam, ale beriem ich taki aki su, neidealizujem si ich. napr. ma dost mrzi, ze ten pitko, s ktorym sa moj pes ako stena vasnivo hraval, sa k nam nemoze teraz priblizit, lebo by bolo zle, a ze na luke uz jedneho psa dost skaredo pohryzol :ua: ale tento ma aspon normalneho majitela
ale mame tu jedneho, ktory ma majitela uplneho debila, ktory naposledy prekusol nohu susedkinmu psovi, lebo ho jeho debilny majitel nechal pobehovat len tak na volno :ua:
zato vsetky fenecky, ktore poznam, su mazle a take mile potforka, ktore nemaju problem ci s ludmi ci so psami...
a mohla by som v prikladoch pokracovat...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 21:50

Amaguk ... vies, ale to je o individualitach ... sama pises ... aj mne je luto, ze moj staff uz nema kamaratov z mladosti, ktorych mal , ale nie vsetkych len kvoli tomu aky je on, ale aj aki su oni ... ono to je tazko, ked sa povie agresivita, kazdy laik a ako vidim aj vela psickarov si predstavi hned pita alebo staffa ... a prave toto je to, co nemusim .. tak isto ako dokaze byt hociaky bull nie moc ok so psami, tak isto dokaze byt york al. krizenec bez rozdielu plemena ... aj tak uz vlastne nejak stracam pointu celej tejto debaty ....
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod zebo » Str 24.09.2008 21:53

Amaguk - sak aj my v tom vidime problem, ked si niekto mysli, ze socializaciou k inym zvieratam dosiahne vsetko ako u inych plemien - samozrejme ze to nieje pravda :pac: tiez vidime problem ked ma psa "hlupak" co si ce nieco dokazat, alebo ludia co si kupuju plemeno na strazenie. :pac: je toho ovela viac. ale ludia sa nepytaju ako a preco pred kupou, ale az ked nastane problem :pac:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Amaguk » Str 24.09.2008 21:54

Mirka, pointa je v tom, ze u pitov a amstafov (nie stafordov) je vyssi predpoklad, ze sa hlavne samci v dospelosti neznesu s inymi samcami
a ze ked si toto majitelia neuvedomuju, alebo nechcu uvedomit, tak z toho moze byt ovela viac skody, ako ked sa na niekoho vrhne zhysterceny yorkac :no:
btw, yorkac - kamoskin pitak jedneho skoro zakiloval, bolo to dost drsne :plac: :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 21:55

zebo - jj, vid moj pripad tej prvej casti o socializacii :pac: :pac: :pac: :yes:
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete