Americký pitbulteriér / American Pit Bull Terrier (UKC)

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Tatiana » Pon 04.08.2008 13:38

Mirka tym myslela ze APBT su aj z chovov ktore su zamerane na urcite linie,takze v podstate sa niektore daju lahko zaradit k tej ktorej chovke,a kvalitneho pita od AST ma ozaj problem rozoznat aj zainteresovany clovek,nehovorim tu o pitoch a AST bez PP,to je o inom,ale v pohode dbaju chovatelia na kvalitu pri psoch registrovanych,vsak ide o ich prestiz a dobre meno,ozaj kvalitnych pitov je ako safranu ale najdu sa,a na stena sa caka dost dlho :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: AMERICKY PITBULL TERRIER

Poslaťod Mirka & Tyson » Pon 04.08.2008 14:46

Tatiana, dakujem, presne o tom som hovorila :-))))))
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Uto 23.09.2008 13:01

Ja som mala a vlastne stále aj tak trochu mám amerického pitka a tiež ma vždy veľmi mrzí keď sa stane niečo také, že ľudia nezabudnú pripomenúť, že je to bojové plemeno.. Je to veľmi láskavý a dobrý psík.. Je síce pravda, že pripravil o život mačku a nejakého túlavého psa v lese, ale vždy to bolo na podnet - kým nanho pes nezavrčí alebo mačka nedá nejaký "ježivý" signál je kľudný a nevšíma si ich.. inak je veľmi dobručký, rozmaznaný maznáčik... Je aj nebezpečnejšie plemeno.
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 9:35

Flowerka - ty si z PB? To myslis ze v PB sa ho bali susedia? Ja tam mam rodicov, a ked sme u nich na navsteve, chodime normalne po meste a som sa stretla povacsine s velmi pozitivnymi reakciami ludi ... mozno s jednou negativnou ... az som bola prekvapena ...
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod dogsite » Str 24.09.2008 9:38

Flowerka hod sem foto tvojho krasavca :jupi:
dufam sa ti podari a budete uz spolu :aplause: drzim palce
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Str 24.09.2008 10:18

http://www.images.dogforum.sk/viewer.ph ... js5oti.jpg To dúfam aj ja.. je to moj miláčik.. :hi:
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Str 24.09.2008 10:21

Mirka & Tyson píše:Flowerka - ty si z PB? To myslis ze v PB sa ho bali susedia? Ja tam mam rodicov, a ked sme u nich na navsteve, chodime normalne po meste a som sa stretla povacsine s velmi pozitivnymi reakciami ludi ... mozno s jednou negativnou ... az som bola prekvapena ...



Mirka, tak to máš šťastie.. Ja som z NR, ale priateľ je z PB, bývame v časti Kolónia a neviem či to poznáš ale väčšinou tu bývajú samí starší ľudia.. a sú veľmi zákerní.. o 2 mesiace by sme mali byť naspať v NR.. ty sa asi zdržiavaš skôr na Rozkvete..tam su ľudia normálni..
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 10:37

Flowerka88 píše:
Mirka, tak to máš šťastie.. Ja som z NR, ale priateľ je z PB, bývame v časti Kolónia a neviem či to poznáš ale väčšinou tu bývajú samí starší ľudia.. a sú veľmi zákerní.. o 2 mesiace by sme mali byť naspať v NR.. ty sa asi zdržiavaš skôr na Rozkvete..tam su ľudia normálni..


Jj , poznam KOloniu, no ono pravda, ze tam byvaju ti starsi dochodcovia a su uz nervni a radi rypu (ale to aj mladi v podstate :-) ) ... nie nie, nasi byvaju na Lanskej, pri kine Mier hned v centre mesta, tam je super, mame blizko Kalvariu, takze tam chodievame vencit smerom na Manin ... ale v poho chodievam aj do kaviarni s Tysonom, do mesta, dokonca aj do obchodov nas v poho pustaju ... a dokonca bez nahubku ;-)
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Str 24.09.2008 10:42

Mirka, to máš potom fakt šťastie, že len na takých natrafíš.. Tam kde je Atosko teraz dostal tiež ten chalan čo mi ho straži ranu pod pás..niekto ho udal, že chová pitbula a mestský poliši ho prišli čakať pred bránu domu aby mu dali pokutu za náhubok..vraj je to bojové plemeno..
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Ivanka.P » Str 24.09.2008 12:16

Pardon, nepochopila som :oo:
čo je zvláštne na tom, že pes ktorý sa rád pobije by mal na sídlisku nosiť náhubok. My bývame v časti, kde je celoročne obývaná každá desiata chata a náhubok od určitého času je samozrejmosť. Pár krát sa pobila a zakusla tú mačku. Mňa by tu za to rozniesli na kopytách. Asi niekomu psík vadí. Buď rada, že to dotyčný udavač nevyriešil otrávením psa.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Mirka & Tyson » Str 24.09.2008 12:23

... pozrite, moj pes tiez nenosi nahubok ... teda nosi, ale len na cvicak ... ja osobne som nikdy nemala problem s policajtami a dokonca ani s inymi ludmi, ze nema nahubok ... svojho psa si poznam, viem, ake su jeho prejavy, ked sa mu niekto nepaci ... preco by som mu ja mala davat nahubok, ked dalsich xy ludi v meste nahubky svojim psom nedava??? Ale to je individualne v kazdom meste ... a u kazdeho zvlast .... mimochodom nepoznate presne ako chlapec siel s pitikom von, mozno len na potrebu a hned domov ...
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Ivanka.P » Str 24.09.2008 12:54

Mirka & Tyson píše:... pozrite, moj pes tiez nenosi nahubok ... teda nosi, ale len na cvicak ... ja osobne som nikdy nemala problem s policajtami a dokonca ani s inymi ludmi, ze nema nahubok ... svojho psa si poznam, viem, ake su jeho prejavy, ked sa mu niekto nepaci ... preco by som mu ja mala davat nahubok, ked dalsich xy ludi v meste nahubky svojim psom nedava??? Ale to je individualne v kazdom meste ... a u kazdeho zvlast .... mimochodom nepoznate presne ako chlapec siel s pitikom von, mozno len na potrebu a hned domov ...


Offtopic: Toto pre mňa nieje argument. Zatože sú oni debili, mám byť aj ja? V podstate ja dávam náhubok aj kvôli istote. Ja neviem na 100% čo by robil môj pes keby sa niečo v sekunde zomlelo. A aj sa lepšie ubránim /slovne/, ak sa do mňa niekto obuje za psa a ver tomu, že konfliktov s luďmi v okolí mám dóóósť. Ja dávam košík dole, len ak sa stretneme psíčkari kamaráti. Ale sme v témeOT navrhujem založiť napr. v ostatné hlasovanie o náhubkoch v meste :ahoj: Dokonca deti mi pripomenú, že som nedala Rite košík
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Flowerka88 » Str 24.09.2008 12:58

Ivanka.P píše:Pardon, nepochopila som :oo:
čo je zvláštne na tom, že pes ktorý sa rád pobije by mal na sídlisku nosiť náhubok. My bývame v časti, kde je celoročne obývaná každá desiata chata a náhubok od určitého času je samozrejmosť. Pár krát sa pobila a zakusla tú mačku. Mňa by tu za to rozniesli na kopytách. Asi niekomu psík vadí. Buď rada, že to dotyčný udavač nevyriešil otrávením psa.



Chalan s pitkom býva úplne na konci ulice v rodinnom dome, kde potom je len veľká lúka a dalej je les, pes bol na vodítku a okrem toho si ľudí nevšíma.. zbožňuje aj malé deti.
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod Ivanka.P » Str 24.09.2008 13:03

Mne to nemusíš vysvetlovať, ale vidíš asi niekomu vadí. Keby nosil náhubok, nedostal by pokutu. Aj moja RTW lubi deti ale s fenami sa pobije s velkou húževnatosťou. Aj na to je dobré mať svojho psa s košíkom :fizel: Ludí obíde a za mačkou sa rozbehne. Takže ja som za košík :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Americký pitbull terriér

Poslaťod zebo » Str 24.09.2008 13:06

Francuzko - 35.000, Nemecko cca 5000, Anglicko - neviem Singapur - vykastrovat a uzavriet poistky na cca 100.000 USD

upozornenie: pri slachteni plemena(cca 200 rokov naspat) sa dbalo, aby pes nebol agresivny voci ludom - agresivne jedince boli hned "uspane"!! preto je plemeno vynikajuce k cloveku a ma k nemu velmi kladny vztah!!
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1181

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete