Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Bebis » Uto 18.12.2012 13:22

Lussynka, odkiaľ máte malú?
Je vôbec nejaká CHS na SR? :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Lussynka » Uto 18.12.2012 13:28

Bebis ahoj :ahoj: Z chovky malá nie je, máme ju z ČR, 5 hodín cesty :smile: Na SVK toto plemeno stále moc nie je rozšírené, a je mi to ľúto :ua:
Nahrala by som vám sem aj fotku drobca, ale dáko mi to nejde :hmm:
Lussynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Nitra

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Bebis » Uto 18.12.2012 14:15

Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota


Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Smoukinka » Pon 21.01.2013 0:21



dakujem za odpoved :) nakoniec som sa rozhodla kupit si yorka s pp kedze biewer nieje uznany FCI ale jedneho dna si kupim aj Biewerika a kedze mam doma psika bude aj Biewe psik aby sa mi nahodou nezacali :censored: :heh:
[
Smoukinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Párnica

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Snezienka123 » Pon 21.01.2013 16:01

Dobrá voľba, klasický york s PP podľa mňa nemá chybu :jop: , aj jeho farba je "špinefriendly" :ha: aj keď uznávam, že som mala po prvý krát tú česť naživo "mojkať" Biewerov na výstave Duodanube minulý rok a musím uznať, že majú svoje čaro, až som mala pokušenie, zobrať si tú nádhernú psinu domov :lol: pôvodne ma z obrázkov až tak nenadchli, ale naživo sú super :aplause:

A nie je to náhodou tak, že Biewer patrí medzi plemená nFCI, je zapísaný v SPK a teda majú PP, len sa nemôžu zúčastňovať na niektorých výstavách?
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Mac Gie » Pon 21.01.2013 19:55

Lussynka zlatíčko krásne :love: :love: ešte som nevidela ešte som BY nevidela naživo strašne rada by som si také niečo pomojkala nie som na malých psov ale je to strašne zlatučké :hi: :lol:
Offtopic: aj my sme v NR ak by ste chceli veľkého kamoša :angel: , socializovať alebo tak :no:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Smoukinka » Uto 22.01.2013 9:04

Snezienka123 píše:Dobrá voľba, klasický york s PP podľa mňa nemá chybu :jop: , aj jeho farba je "špinefriendly" :ha: aj keď uznávam, že som mala po prvý krát tú česť naživo "mojkať" Biewerov na výstave Duodanube minulý rok a musím uznať, že majú svoje čaro, až som mala pokušenie, zobrať si tú nádhernú psinu domov :lol: pôvodne ma z obrázkov až tak nenadchli, ale naživo sú super :aplause:

A nie je to náhodou tak, že Biewer patrí medzi plemená nFCI, je zapísaný v SPK a teda majú PP, len sa nemôžu zúčastňovať na niektorých výstavách?



no ano maju nejake papiere nFCI sa mi zda aj BCI akesi ale nemozu sa vystavovat vsade oto vsak nejde ... ide o to ze niesu zapisany v plemennej knihe uznali ich len niektory je to uz sice rasa ktora je tu dlhsiu dobu ale zapisat ju nechcu koli tomu ze york uz je a ma svoj standart a toto nechcu dat ako podplemeno abo cosi take moc sa tomu nerozumiem ale takto som to pochopila ci raz budu mat papiere FCI sa nevie no a kupit si za nemale peniaze cistokrvneho hafana ktory ani oficialne cistokrvny neni sa mi nechcelo :ach: a je aj ten dovod ze v podstate ten standart plemena ludia rychlo popletu kazdy pise ze ma biewera ale su aj taky ktory nemaju take sfarbenie ako by mali mat a pri tom maju tie ich pp ... su strasne zlaty to je fakt ale pockam si kym budu na sk viac rozsireny kym mi podrastie Buddy a aj moja mala dcerka :smile: potom sa tomu budem venovat viac a presne si zistim ako ma biewer vyzerat pohladam dobru chovku a do vtedy nasetrim koopu penazi :lol:

Obrázok
[
Smoukinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Párnica

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Lussynka » Uto 22.01.2013 12:05

Mac Gie - ďakujem moc :hi: No my máme ešte jednu jorkšírku doma 4 ročnú, takže aj ked malá von ešte nechodí, tak sa vyhrajú dievčatá spolu až až :lol: neviem si to vynachváliť dvoch psíkov naraz, je to radosť len ich sledovať, ako sa spolu hrajú :smile:

Dneska som fotila, tak vám sem hodím foto našej Lili- momentálne 3,5 mesačnej :smile:
Lussynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Nitra


Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod bubka » Uto 22.01.2013 16:22

Preco nechodi vonku? :oo:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Lussynka » Uto 22.01.2013 17:04

Nema este kompletne ockovanie :no:
Lussynka
Okoloidúci
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Nitra

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod kaciatko2121 » Uto 22.01.2013 17:10

a to kvoli tomu ho vobec vobec neberiete vonku? :oo: ja som moju pekne bravala sice som sa vyhybala troska psikom o ktorych som mala pochybnosti..ale ze by som ju nebravala vonku, aby sa cim skor naucila hyg. navykom, no neviem.

inak nadherne fotecky taky pusik zlaty
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod bubka » Uto 22.01.2013 19:49

presne tak, to vobec nie je dovod, aby pes nechodil von. Ved sa potrebuje socializovat a zvykat si na nove podnety a to cim skor! Nehovoriac o cistotnosti... Je to mile psicatko, tak nech vidi svet!
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Biewer jorkšíir / Biewer Yorkie, Biewer a'la Pom Pon (nFCI)

Poslaťod Mac Gie » Str 23.01.2013 2:08

súhlasím s babami že to nie je dôvod na to aby psík nechodil vonku vôbec :ua:
práve šteniatka treba zoznamovať s čo najväčším počtom podnetov z vonku lebo vtedy to berie najlepšia a najľahšie si zvyká je to ideálny čas na socializáciu :no: stačí keď sa trochu budete vyhýbať psíkom ktorých nepoznáš aby náhodou keď už máš obavy ale vonku ju naozaj brávať treba nech z nej nieje sídliskove kĺbko nervou ako stretávam dosť často a je mi z toho smutno keď vidím čoho všetkého sa tie psíky boja
šťeňací vek je naozaj veľmi dôležitý je ľahšie psíka na veci privyknúť ako neskôr bojovať so strachom alebo agresivitou :no:
malá je nádherná na tých fotkách čo si pridala naozaj rastie do krásy :yes: :jop:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete