Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound (AKC)

Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound (AKC)

Poslaťod zuzupes » Pon 17.03.2008 19:20

Takže presúvam tému z iného fóra :lol: keďže tam mi nik nevedel odpovedať. Uvidíme, ako je to tu s vedomosťami :fizel: . Viete mi dakto povedať dačo bližšie o plemene Redronov medvedíkovitý pes? Čo to je zač, poprípade uverejniť niake fotografie? Raz som čítala vo výstavnom katalógu že sa bude vystavovať, no žiaľ nestihla som ho a tak som si skúšala niečo o ňom zistiť, no nič.
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Redronov medvedíkovitý pes

Poslaťod Vikiki22 » Pon 17.03.2008 19:36

REDBONOV MEDVEDÍKOVITÝ PES
Nazýva sa tiež Redbone, Redbone Hound alebo Red-coon Dog. Toto plemeno bolo vyšľachtené k tomu, aby pri love zaháňalo na stromy nielen mývaly, ale aj divé mačky, pumy a dokonca medvede. O pôvode jeho mena existujú 2 teórie. Väčšinou sa súdi, že je pomenovaný po chovateľovi Peterovi Redbobovi z Tennessee, inokedy sa pokladá, že je meno odvodené od načerveno sfarbenej srsti.
Je dokázané, že v posledných rokoch 18. storočia priniesli do Severnej Ameriky vysťahovalci zo Škótska načerveno zafarbeného duriča. Ďalší červení duriči sa do Nového sveta dostali z Írska, takže tu bol dostatok sfarbených psov a nové plemeno mohlo vzniknúť. Nikto sa ale nesnažil o jeho cieľavedomý chov. Až v 20-tych rokoch 20. storočia začala skupina nadšencov so seriózne vedomým chovom, ktorého cieľom bola stabilizácia typu. Prvým príslušníkom plemena sa hovorilo ,,Saddlebacks´´, pretože často máli na chrbte typickú veľkú čiernu plochu, tzv. sedlo. To sa následným negatívnym výberom podarilo postupne odstrániť a nakoniec boli psi jednotne červení. Teraz je Redbonov medvedíkovitý pes jediným plemenom zo skupiny stromových duričov, u ktorého je štandardom povolený len jednotne červené sfarbenie srsti bez akýchkoľvek znakov.
Na prvý pohľad pekné plemeno si v poslednej dobe získava obľubu verejnosti a z južných štátov USA sa šíri i do ďalších zemí. Nájdeme ho dnes nielen v USA, ale aj v Kanade, Mexiku, Južnej Amerike a v Japonsku. Je to dobromyseľný, inteligentný a poslušný pes, pri love rázny, nebojácny, vytrvalý a neúnavný.
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Redronov medvedíkovitý pes

Poslaťod Lucifer » Pon 17.03.2008 20:02

Ahoj Zuzka,

tady dalsie fotky... :no: Inac o tomto psovi som uz citala aj ja a velmi ma zaujal :ahoj:

ObrázokObrázok


Kukk tento link, je tam o nom toho vela popisaneho :jop: http://www.dog.sk/reportaze/redboune_coonhound/redbone_coonhound.html
alebo...
http://www.chovpsu.cz/?num=460&str=plemena-psu-detail
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Redronov medvedíkovitý pes

Poslaťod zuzupes » Uto 18.03.2008 7:09

:dakujem:
ste perfektne! konecne :jupi:
zasluzili by ste si :winner:
papa
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound

Poslaťod slawo75 » Ned 26.07.2009 16:06

čital som,že tento pes sa hodi ak mate zleho suseda pes strašne zavyja :lol: :ha: :ahoj:
slawo75
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64


Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound

Poslaťod Vikiki22 » Pon 27.07.2009 17:14

Teda! Tí majú parádny hlas! :smile: Ako hudba!
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound

Poslaťod Owecka753 » Uto 05.01.2010 11:25

je tohto psika mozne zohnat aj v nasich koncinach alebo okolitych statoch?su nejake chovky?
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.01.2010 18:25

V našich končinách sa s týmto plemenom ťažko stretnúť. Ak vôbec niekde v Európe toto plemeno je. :ach: Skôr by to šlo v Amerike. Inak, našla som zaujímavú stránku o coonhoundoch, medzi nimi aj o redbone-ovi. Sú tam aj chovateľské stanice a chovatelia. :smile: Tu je link: http://www.coondawgs.com/breeders.html
Naposledy upravil Vikiki22 dňa Uto 05.01.2010 20:10, celkovo upravené 1
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound

Poslaťod leuska » Uto 05.01.2010 20:06

V nasom okrese je jeden,mozno budu aj chovat :no: Ja som ich stretla na vystave v KE,ale nie tohto roku,myslim,ze v 2007 :yes: :ahoj:

* 15.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound (nFCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.04.2012 10:58

Pán MVDr. Miroslav Martinček na Slovensku má psa tohto plemena :smile: : http://old.myslivost.cz/media/clankyDet ... 193&TypR=2
Okrem toho, v ČR sú štyria redboni (všetky z 1 vrhu) a v Európe ich je dohromady 11.

Podmienky chovu v ČR (Klub chovatelů honičů):
výstava na V alebo VD vo veku min. 12 mesiacov, doporučené skúšky z výkonu BZH alebo ZH a doporučený rentgen na DKK
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound (nFCI)

Poslaťod keinam » Pon 07.05.2012 18:47

keinam
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound

Poslaťod kkamkak » Uto 08.05.2012 17:06



chudáčik medvedík čistotný!! :ua: ste nemohli povedať?? :nie:

ale hlas majú dobrý.. :jop:
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 241
Bydlisko: PD/BA

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound (nFCI)

Poslaťod ladybird22 » Štv 04.04.2013 21:39

Na toto plemeno som narazila ked som vyberala rasu ktora by sa ku mne hodila. Zdalo sa mi velmi zaujimave, len ako som rychlo zistila tak na SK este nezname...mozno za par rokov sa dockame aj toho a v tom pripade by som mala zaujem :smile:
ladybird22
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: od NR

Re: Redbonov medvedíkovitý pes / Redbone Coonhound (AKC)

Poslaťod miša.a.blesk » Str 25.11.2015 14:03

V ČR je novovzniknutá CHS tohto plemena.
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete