Jesenné skúšky malých plemien (JSMP)

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Van » Pon 01.09.2008 10:32

lucik píše:Ale fakt niektore retrievre vyzeraju pri macke ako pity - Van, ked si predstavis takeho mierumilovneho zlateho kludneho Lordika, ktory sa pri macke meni na diabla :smile:
a nie len Lordik :D


lucik píše:Mne sa o 1.cene ani nesnivalo no trosku ma mrzi znizena znamka z prinasania kaceny (pustila), ktoru cely tyzden nosila ukazkovo a tiez z poslusnosti..
No to je zakon schvalnosti...u nas najkrajsie vypracoval srstnatu, z ktorej som mala nocne mory a najhorsie kacenu, ktoru robil bez problemov pocas treningu. Asi uz mali toho dost po celom tyzdni.

lucik píše:To som najskor nevedela preco znizili, ale tak spatne uvazujuc, asi sa im nepozdavalo, ze po revirovani mi odbehla k rozhodcom (ja koza som si ju neuviazala hned a ako sa rozhodcovia pohli, Gipsy mala dojem, ze maju zver) a odvolala som ju az na tretikrat :ua: a trosku viac som ju musela upozornovat aby nenapinala vodidlo pri nastupe na discipliny so zverou (zhava bola).. ale ajtak sa tesiiiiiiiiiiiim :jupi:

ja myslim, ze ak to takto rozoberas, tak skor to privolanie, ako napinanie voditka pred disciplinou. Lebo to by sme my mali za nulu a nie za plne :) Ron je zhavi az moc...neviem, mozno zohladnili plemeno, ale pochybujem, lebo poznal ho len jeden rozhodca...druhy si moc nefandim, ze vie cosi o flatej nature. V kazdom pripade, mame to za sebou a ako citam, tak obe lepsie ako sme cakali :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Pon 01.09.2008 11:15

ja myslim, ze ak to takto rozoberas, tak skor to privolanie, ako napinanie voditka pred disciplinou

sakr, som ju mala priviazat hned ako sme sa otocili, tak mi treba.. a pri kacke urobit ukrok, tak mi treba.. nabuduce :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 01.09.2008 13:48

Baby to je len o skusenostiach :no: , casom uz budete na skuskach behat taky akoby to nic nebolo. :jop:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Van » Pon 01.09.2008 19:48

Tak to mas pravdu, lebo ja som Ronovi pokazila dve odovzdavky a rozhodca mi to sam povedal pri jednej...ale tak do buducna budeme mudrejsie :) Kazdy nejak zacinal :no:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod iva » Sob 06.09.2008 15:49

tak fotecky sa konecne podarilo spracovat, cize KJSMP Trusalová 30.8.2008 pod záštitou SRK :smile:
lucik, ty kde trcis s fotkami :foto:
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod *Bady* » Štv 13.08.2009 10:01

my by sme tiež chceli vyskúsať jesenné, ale nie cez SRK, ale som sa dozvedela, že jesenné organizujú všelijaké zväzy a aj na východe. Napríklad http://www.spzke-mesto.sk niečo organizuje. A maju byt jesenky v septembri..nešiel niekto na takéto skúšky náhodou? Lebo na stránke o nich stále nič nie je :nwm:
Naposledy upravil *Bady* dňa Štv 13.08.2009 11:20, celkovo upravené 1
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod lucik » Štv 13.08.2009 10:11

Bady, informuj sa v polovnickych zdruzeniach po okoli - vacsinou si organizuju Jesenky PZ.. ja som tak robila teraz s Gipsy ŠVP - organizoval to klub anglickych stavacov v spolupraci s PZ Blatne..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod *Bady* » Štv 13.08.2009 10:36

veď som sa už pokúšala informovať, asi 3x som písala mail, nikto neodpisoval, potom som napísala 4., ale ohľadom niečoho iného, to už odpísali, ale na moj dalsi už nie :ach: potom som tam zavolala, to mi zdvihla /zázrak/ a povedala mi, že na net to dávať je ešte skoro, ale určite budú propozície a možno aj prihláška na stránke.
Rada by som sa tam v klude prihlasila a nie den pred skuskami :pac:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod *Bady* » Štv 13.08.2009 11:22

vy, čo kupujete bažantov na výcvik z bažantnic, koľko približne jeden stojí?
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod *Bady* » Ned 13.09.2009 17:49

nerozumiem jednej veciv SP.
Je tam disciplína Stopa živej zveri : Pes musí sledovať stopu zveri, na ktorú ho vodič nasadil, alebo ktorú na príkaz vodiča sám našiel, do vzdialenosti najmenej 200 krokov.

potom je tam disciplína prinášanie srstnatej zveri na diaľku na poli : Ak pes nemal možnosť dohľadať po stope postrieľanú malú srstnatú zver aspoň do vzdialenosti 200 m, založí sa mu 200 m dlhá stopová dráha (vlečka) s dvoma oblúkmi. Na prípravu vlečky sa použije zver ulovená v deň skúšok. Rozhodca po založení stopy nechá zver na konci stopovej dráhy, pokračuje v priamom smere asi 50 metrov a skryje sa tak, aby ho pes nemohol vidieť. Zakladanie stopy pes nesmie vidieť......atď.

v tej druhej disciplíne je prvá veta : Ak pes nemal možnosť dohľadať po stope postrieľanú malú srstnatú zver aspoň do vzdialenosti 200 m, založí sa mu 200 m dlhá stopová dráha (vlečka) s dvoma oblúkmi.
Nechápem toto, že "ak pes nemal možnosť dohladat po stope postrielanu malu srstnatu zver... to nejak súvisí s tou disciplínou stopa živej zveri ??
Prosím poraďte !!!
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod Stopinko » Ned 13.09.2009 18:05

Nesuvisi.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod *Bady* » Pon 14.09.2009 17:41

ďakujem :smile: ale potom sa mi tie dve disciplíny zdajú skoro rovnaké
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod leuska » Pon 14.09.2009 18:46

Rozdiel je ten,ze postrielana zver zvicajne farbi :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod Stopinko » Uto 15.09.2009 8:17

*Bady* píše:ďakujem :smile: ale potom sa mi tie dve disciplíny zdajú skoro rovnaké



Nie su rovnake , jedna je o tom pes ma zaujem ist po stope na ktoru bol vyslany a druha je o dohladani a prineseni zveri tzv vlecka.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Jesenné skúšky malých plemien

Poslaťod *Bady* » Uto 15.09.2009 10:05

leuska, Stopinko, ďakujem vám, už mi je to jasné :no:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia