Zver na výcvik

Zver na výcvik

Poslaťod Kes » Štv 23.09.2021 13:45

Ahojte,
vie niekto poradiť, kde sa dá zohnať zver na výcvik? Konkrétne zháňam kačicu divú.
Ďakujem
Kes
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Zver na výcvik

Poslaťod Vikiki22 » Štv 23.09.2021 14:31

Jedine u poľovníkov, chovateľov alebo prípadne na https://www.rak-brno.cz/lovecky-vycvik-psa/ - ale tu majú väčšinou vypredané.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zver na výcvik

Poslaťod Kes » Pon 04.10.2021 16:26

Poľovníkov nepoznám, od chovateľa by som ju musela zabiť a eshope majú stále vypredané :-(
Ale ďakujem za radu, zrejme to na Slovensku s tým poľovným výcvikom nebude také ľahké.
Kes
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Zver na výcvik

Poslaťod Nisus » Pon 04.10.2021 18:31

A keby si sa skúsila skontaktovať s klubovým výcvikárom? Oni majú svoje zdroje.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1856

Re: Zver na výcvik

Poslaťod Ulf » Uto 05.10.2021 6:24

Presne. Nie je to tažké v skutočnosti, ale nefunguje to tak, že si kdesi kúpiš kačicu a sama to dáš. Ak si neni už poľovník s praxe, treba ísť reálne cez chovateľský klub, tam ti so všetkým pomôžu a veľmi radi. My tak tiež pôjdeme, už máme dohodnuté na november/december s predsedom, budeme sa hrať s vlečkou, všetko vysvetlí, nakreslí. To sám človek akurát poondie. Teda prepáč ak už skúsenosti máš.... ja v podstate tiež mám, ale také samo toto, oveľa lepšie je robiť to pod vedením a za tými tréningami si aj docestovať.

edit: ak sa chceš venovať poľovnému výcviku, je lepšie poľovníkov spoznať :no:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 579
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Zver na výcvik

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.10.2021 8:14

Vidím, že máš retrievera... Odkiaľ si? Neviem ako v Slovenskom retriever klube, tam majú výcviky len pár krát do roka, ale v Slovenskom športovom retriever klube sú veľmi ochotní aj na individuálne tréningy. Pochybujem, že ti zver dajú len tak, možno po nejakom tréningu. Samozrejme, záleží aj od výcvikára -v niektorom klube sú výcvikári, u ktorých som bola 2x v živote a psa mi pokazili.
A inak kačicu ozaj nie je problém zohnať od chovateľov kačíc, je ich dosť a nemajú problém predať. To, že to musíš zabiť - buď sa dohodneš s chovateľom, nech ti to zabije alebo sa to musíš naučiť, keď chceš mať poľovného psa. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zver na výcvik

Poslaťod Ulf » Uto 05.10.2021 8:23

Inak nemyslím, že treba čakať na oficiálne výcvikové dni. Treba sa osobne skontaktovať a osobne si nechať poradiť, vysvetliť, aj keby ste fyzicky netrénovali. Čakať na výcvikové dni, to je jak čakať na Godota, zatiaľ ti pes zostarne :ha: .
Ten osobný kontakt je naj, treba sa s niekým z klubu kto je ochotný najprv porozprávať, zistiť, či dotyčný má také metódy ktoré mi vyhovujú a potom ísť ďalej k praxi. Minimálne, aj keby k praxi s daným človekom nedošlo, už sa niečo učíš ty. Minimálne vedieť čo človek nechce :heh: . Lebo ako Viki píše, výcvikár ti psa môže aj za 5 minút pokaziť ale ty s tým musíš potom pracovať mesiace. Ja sa napríklad chcem keď tak radiť s našim predsedom, nie výcvikármi.. :no:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 579
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Zver na výcvik

Poslaťod Dasha » Pon 18.10.2021 9:08

Kes píše:Ahojte,
vie niekto poradiť, kde sa dá zohnať zver na výcvik? Konkrétne zháňam kačicu divú.
Ďakujem


Ahoj, ak máš ešte záujem a vieš si pre ňu prísť, tak máme.
Odkiaľ si? Píš kľudne ss a dohodneme sa.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)


Späť na Poľovnícka kynológia