Hovawart

Hovawart

Poslaťod adavra » Uto 01.10.2013 23:10

Keď už je tu táto téma, tak by ma zaujímalo, čo by malo byť v jedálničku hovawarta. V zime babám varím, v lete prechádzam na granule, keďže v tom teple mi jedlo často odmietajú. Tak by som rada obe varianty :lol:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hovawart

Poslaťod Bad » Str 02.10.2013 5:44

Ono to není o vařené x syrové x granule, ale o zdrojích a poměrech proteinů, tuků, sacharidů, minerálů.......
A protože to naše krásné plemeno je jeden velký středoevropský kříženec, který byl krmen tím, co sedlákovi od stolu upadlo, tak si myslím, že je to jedno, ono si to zvířátko řekne, co nee.... :lol: :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hovawart

Poslaťod adavra » Str 02.10.2013 9:46

ďakujem Bad, toto mi už mojim sedláckym rozumom došlo :lol: skôr ma zaujíma, čo na to odborníci
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hovawart

Poslaťod Bad » Str 02.10.2013 11:42

Offtopic: Odborníci jsou momentálně lehce rozcitlivělí a emocionálně rozháraní a všichni si řekli, že sem už nikdy, ale opravdu nikdy... tak nám musí stačit laické babkorady... :no: :joint: Snad čas vše zahojí......(tož teď nevím, jakého smajla :ha: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Hovawart

Poslaťod adavra » Str 02.10.2013 13:02

Offtopic: :aaa: ja som tušila, že som mala založiť tému skôr ako k tomu dôjde
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hovawart

Poslaťod raky » Str 02.10.2013 17:22

ich to prejde... sú to chlapi :jazyk:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hovawart

Poslaťod Exor » Str 02.10.2013 18:15

K tomuto plemenu sa toho veľa nedá nájsť. Pre plemená, o ktorých sa traduje, že boli pri šľachtení použité ale väčšinou platí niekoľko spoločných menovateľov podľa Cusicka - hydina a pšenica; vyhnúť sa rybám, sóji a ryži.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Hovawart

Poslaťod Monii » Ned 15.12.2013 11:40

Exor, len tak pre zaujímavosť, z akého dôvodu sa vyhnúť rybám?
Ja mám fenulu na BARFe a teda do jej jedálnička som zaradila aj ryby.
Naopak, ani za nič mi nezje surové hovädzie či bravčové srdcia ani slezinu. Ani obvarené. Takže to sme z jedálnička vyhodili.
Inak má väčšinou svalovinu hovädziu, kuracie srdiečka, varená divina, surové ryby - pstruh, losos.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka


Späť na Výživové nároky podľa plemien