Keď už je tu táto téma, tak by ma zaujímalo, čo by malo byť v jedálničku hovawarta. V zime babám varím, v lete prechádzam na granule, keďže v tom teple mi jedlo často odmietajú. Tak by som rada obe varianty
Ono to není o vařené x syrové x granule, ale o zdrojích a poměrech proteinů, tuků, sacharidů, minerálů....... A protože to naše krásné plemeno je jeden velký středoevropský kříženec, který byl krmen tím, co sedlákovi od stolu upadlo, tak si myslím, že je to jedno, ono si to zvířátko řekne, co nee....
Offtopic: Odborníci jsou momentálně lehce rozcitlivělí a emocionálně rozháraní a všichni si řekli, že sem už nikdy, ale opravdu nikdy... tak nám musí stačit laické babkorady... Snad čas vše zahojí......(tož teď nevím, jakého smajla )
K tomuto plemenu sa toho veľa nedá nájsť. Pre plemená, o ktorých sa traduje, že boli pri šľachtení použité ale väčšinou platí niekoľko spoločných menovateľov podľa Cusicka - hydina a pšenica; vyhnúť sa rybám, sóji a ryži.
Exor, len tak pre zaujímavosť, z akého dôvodu sa vyhnúť rybám? Ja mám fenulu na BARFe a teda do jej jedálnička som zaradila aj ryby. Naopak, ani za nič mi nezje surové hovädzie či bravčové srdcia ani slezinu. Ani obvarené. Takže to sme z jedálnička vyhodili. Inak má väčšinou svalovinu hovädziu, kuracie srdiečka, varená divina, surové ryby - pstruh, losos.