Biely švajčiarsky ovčiak

Biely švajčiarsky ovčiak

Poslaťod clupko » Pia 01.03.2013 10:58

O tyzden si domov prinesieme 2 mesacne stena bieleho svajciarskeho ovciaka, a uvazujeme nad tym, ake granule mu davat. Od mala je krmeny Brit Care Puppy All Breed, ale uvazujeme aj nad Purina Pro Plan Puppy Original / Large Athletic, Royal Canin Maxi Junior, Acana Puppy Large Breed, BRIT Care Junior Large Breed. Viete nam, prosim, poradit? Ktore z nich by bolo pre taketo stena najvhodnejsie? (pripadne ine alternativy?)
Dakujem :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod Marco Varhol » Uto 05.03.2013 7:11

clupko pre toto plemeno by som vyhodil Brit a Acanu. A hladal krmiva s hovadzim a psenicou alebo kukuricou.
Lea a Stew krmivo by malo mat v zlozeni hovadzie alebo konske maso. Divina je tiez velmi vhodna. Kludne so psenicou, kukuricou ovos atd. Potrebuje v krmive dostatok zrnin. Pozor ziadne ryby a zvlast pozor na nespecifikovane rybie mucky! Su konzervovane chemicky a casto sposobuju tomuto plemenu zdravotne traviace problemy a caste skriabanie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Marco Varhol - Fanclub (konkrétne otázky)

Poslaťod lenli » Uto 05.03.2013 11:57

A hladal krmiva s hovadzim a psenicou alebo kukuricou.


Toto ma zaujalo - nema kukurica nahodou dost betakarotenu a s tym to pri psoch s bielou srstou prave netreba prehanat kvoli hnednutiu ci? A psenica ho tiez obsahuje. Hovadzie maso mojmu aspon v konzervach nesadlo, s kuracinou, jahnacinou a lososom problem nema, ale tak kazdy je iny. Ale to s tym betakarotenom by ma fakt zaujimalo.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely švajčiarsky ovčiak

Poslaťod clupko » Pon 09.09.2013 12:45

zhrnutie a priebezne info: takze najprv sme mali brit care puppy, potom sme presli na brit care junior large breed. nemal vyslovene hnacku, ale skoro vzdy to bola taka beztvara kopka, co sa fakt zle zbiera. inak ziadne problemy.
nasledne sme skusili acanu puppy large breed, to boli vykaly rovnakej konzistencie, len inej farby. potom sme mali par tyzdnov acanu grasslands, to bolo uplne to iste.
najnovsie sme presli na proplan puppy large breed athletic, a zaznamenavame konecne zlepsenie co sa tyka :kak: . chutia mu (aj ked mam dojem ze on by s chutou zozral aj plnu misku klincov) a zatial nezltne, ale to asi uvidime az po dlhsom case.
takze, drzime si palce, aby to vydrzalo a aby nezozltol, lebo uz mi dochadzaju napady :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Biely švajčiarsky ovčiak

Poslaťod ban » Pia 11.10.2013 21:42

Clupko, dodrziaval si pri granuliach proplan odporucanu dennu davku? lebo sa mi zda, ze toto krmivo ma jednu z najnizsich.
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: Biely švajčiarsky ovčiak

Poslaťod clupko » Pia 11.10.2013 23:21

Ano, davam mu podla odporucanej davky. V 9 mesiacoch ma 30 kil, vysku som nemerala. Nezda sa mi, zeby bol prilis chudy lebo tucny, je tak akurat - rebra netrcia, ale nahmatat sa daju lahko.

Inak okrem granul dostava samozrejme aj pamlsky - vacsinou susene maso alebo kozu, a (jeho oblubene :no: ) piskoty.
A do granul pridavame Alavis. V poslednych tyzdnoch ho obcas boli lavy predny laket ked ho prilis ohne, tak sme zvysili davku Alavisu a dufame, ze to prejde.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Biely švajčiarsky ovčiak

Poslaťod ban » Sob 12.10.2013 13:27

Ktory alavis konkretne davas? Ja si idem o mesiac pre steniatko a chcel by som krmit granule + chondra + vitamin c, aj ked mi chovatelka hovorila ze okrem granul nedava nic a jej psy maju klby uplne v poriadku
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK


Späť na Výživové nároky podľa plemien