Ja neviem co su moc dobre granule. Ja hodnotim granulu len podla zlozenia a ceny. V tomto pripade je tu nesulad, ale to neznamena ze su zle. Takze ak stoja okolo 20euro ok ak su drahsie tak je to len na tvojom rozhodnuti. V prvom rade je dolezite vediet, ze Great Dane je plemeno kde najvacsi doraz bude kladeny na vyvoj kostry (platnicky) a na traviaci system (bload). Strucne povedane krmivo by malo byt postavene na cistej surovine s vyssim podielom vlakniny s podporou chondroprotektiv. Vylucit ryby, bielu ryzu a soju. Naopak vhodnym doplnkom su psenicne a ovsenne vlocky ci kapusta. Idealne su cervene druhy masa ale tie su aj drahsie. Nebudem ti doporucovat znacku naopak skus si nieco prestudovat a napisat sem co sa ti pozdava a co mas dostupne. Z toho sa potom uz da mozno aj nieco vybrat. V tomto veku 12 tyzdnov potrebujes krmivo s vyssou hodnotou N-latok nad 30%, ale tie co su hlavne z cistych masovych zloziek. Dosiahnes ho napr. kvalitnou mokrou stravou doplnenou o vlakninu napr. v podobe pridania ovsenych vlociek, zemiakov a kapusty.
Ahoj Marco , chcem sa spýtať, krmime granulami Bento Kronen MEGA GROWTH a pridávame varenú stravu. Mám psíka nemeckej dogy a máme problém s a sú riedke a je ich strašne veľa.
Nemecku dogu by som tymto krmivom nekrmil. Nielen ze ma malo masa vyrobca uvedie kura 30% co je pekne ale neuvedie ze je treba odpocitat vodu a potom je to poprasok... Nemecka doga nie je sliepka a psenica ci biela ryza nie je pre nu velmi vhodna. Zroven si treba vsimnut ako sa rozdeluje jedna surovina do dvoch. Preco asi?
Zacal by som u varenej stravy s hovadzim masom pridavat vyssi podiel ovsennych vlociek, ktore maju vysoky podiel vlakniny. Vhodnym doplnkom je aj kapusta. Hladaj krmiva kde mas udaj o podiele vlakniny co najvyssi. Kde je psenica tie nekupuj. Idealne je ak je tam hneda ryza, zemiaky, ovos, raz atd. Najoblubenejsie je jelenie maso bud konzerva alebo granule.
Ahoj Marco, mám nemeckú dogu psíka (už som sem písala ohľadom granúl) a rozmýšlam o prechode na krmenie Barfom pretože niesom spokojná s krmením s granulami, psík je chudší , nemá v poriadku , srsť tiež ničmoc a už ma to nebaví stále striedať granule. No neviem aké množstvo by mal dostávať denne kolko mäsa koľko kostí,zeleniny, prílohy... vopred dakujem
Tu by Ti mali odpovedat vacsi odbornici na B.A.R.F ako ja. Osobne by som u nemeckej dogy krmil aj granulami aj masom. Rano maso, vecer granule. Predsa je to len plemeno, ktore vyzauje urcite podmienky pri strave.