IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Ned 23.10.2022 9:38

Na obrany som sa najmenej bala a nakoniec to vypalilo najhorsie. Normalne je fakt ochotny, vnima ma pekne a teraz ani tuk. Uz nastup bol katastrofalny, do jednej plenty len nakukol, po prvej pustacke zostal s nohami vylozenymi na figovi, zadny ma peckovy normalne, teraz som ho ani necitila na nohe a ako sme sa priradili k figovi, pes sa aktivne predral pred neho a som myslela, ze ho neodvolam spat k nohe. Dalsi problem zobrat ho na kontrolak, to som uz bola 2 metre, kym sa zaradil a este aj na kontrolaku sa zdvihal, co fakt nerobi :pac: a rozhodcovi sa nelubia tiche strazacky a to ani nesedel pasivne, ani ucho, ci oko neotocil a ani nedychal. No co uz. Som.zvedava, ako mu to niekedy niekto iny ohodnoti. A naucim ho rozne varianty na viacere cviky a budem vyhodnocovat podla situacie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Ned 23.10.2022 20:03

wer píše:rozhodcovi sa nelubia tiche strazacky


jsem mluvila ted o hodnoceni na MW FCI s par lidmi - a vypada to, ze proste ticha dohlidacka bude vzdy zavisla na subjektivnim hodnocenim rozhodciho.
jak se tvr :ua: di, ze poznaji dobrou tichou dohlidacku - tak v realu to zacina vypadat jako sci.fi
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Ned 23.10.2022 20:09

Ma to stve, lebo ja to povazujem za ovela narocnejsie natrenovat a ze som.si aj dala na tom zalezat, aby to bolo fakt dobre :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Ned 23.10.2022 20:13

vim :yes:

jen -realita je proste jinde. Je to tezce subjektivni. a ne, nezalezi na tom, jestli pes sedi nebo stoji.
porad je to subjektivni
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod kives » Pon 24.10.2022 8:09

tiche strazenie = ze nevystekava medzi dvomi zakusmi? po púšťačke? ale veď to závisí od psa. a podľa mňa sa viac sústredí, keď je ticho, ale aj tak, to sa berie ako chyba? je vyslovene napísané v skúšobáku, ako má reagovať?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Pon 24.10.2022 8:47

Tak chyba... Neviem, ci mi strhol aj body, ale zhodnotil to ako nevyrazne strazenie.
A teda, aby bolo jasne, ja som to naschval ucila, nieze pes si vybral... mne subjektivne sa to viac paci a povazujem to za narocnejsie. 2 minuty nedychat, neobzerat sa, nehybat usami, to nie je len tak. Skoda, ze to neocenil :heh:

A k tomu - napisane v skusobaku. Ono to nie je len o "splneni" cviku. Skor o tom, ako. V sportovke, ak chces nieco na body, na efekt, musis to mat doslova vysperkovane. A potom je to uz loteria, co ktory rozhodca preferuje, aky je aktualny trend..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod AndreaT » Pon 24.10.2022 9:24

wer ste šikovníci. Moc gratulujem :jop:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod wer » Pon 24.10.2022 11:15

Dakujem :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod kives » Pon 24.10.2022 13:21

ale ja chápem, že je to náročnejšie :jop: . a super, že si to neuľahčuješ, len by Ti za to nemuseli strhávať, no.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Puk » Str 26.10.2022 17:35

Elis píše:
vsak ale ona mela naprosto perfekni provedeni - cviku :nwm:
technicky naprosto ciste zvladnute cviky s tresnickou navic - s doladenyma detailama.
a ze tohle udelalo dojem?
no sakra ze jo!
ani naznak pomoci z jeji strany. verila, ze fena ji nepotrebuje :klobuk: Projev feny? :klobuk: :klobuk: :klobuk:

ale nezlob se na me, ale vztah by jim mohl strikat i usima - a kdyz by nepredvedla cviky v tehle kvalite - nikdo si na ni za 14dni nevzpomene


Tak dnes som mal možnosť vidieť video z poslušnosti Matúša Baluna na MS. Poslušnosť za 91 bodov... Ak ju vzhliadnete, možno sa opýtate spolu so mnou - to kde stratil tých 9 bodov? Nech som akokoľvek zaujatý, rozhodca ho poškodil nepomerne viac, ako Ukrajinku... Nepoviem, zobrať bod, dva, je otázka názoru, ale doslova ukradnúť 4 - 5 bodov na takomto podujatí je diletantstvo!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Str 26.10.2022 19:22

Videla jsem to video, videla jsem jejich poslusnost na FCI na zivo - jako ze wow a klouboucek. Nadhera - i sem to sem psala, ze nejlepsi NO co jsem tam videla.

Ale chyby tam jsou :nwm:

Podle toho videa z WUSV - za chuzi, vsechny odkladacky a vsechny aporty nemohl dostat vybornou.

Porovnej si jen aporty z FCI:
https://www.facebook.com/workingdog.eu/ ... 4314334118
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Puk » Str 26.10.2022 19:29

Chyby sa nájdu vždy a všade, keď sa chce... 9 bodov dole v tomto prípade a v mojich očiach = lúpež. Bodka.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Str 26.10.2022 19:31

A kolik vidis opravnene strzenych bodu?

ne, nepoznam a uz vubec ne z videa - jestli to melo byt 6 nebo 9 dolu.
Na V to proste nebylo takze VD nahore - pokud se budeme bavit o hodnoceni ve známkach a ne v bodech.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Puk » Štv 27.10.2022 5:23

Pozri, je úplne mimo misu, ako to vidím ja. Píšem len ako to vidím ja a píšem len a len svoj názor, nerelevantný pre svet a ani nič nezmeniaci. Ak Ukrajinka "prišla" o tri body, a Balun o 9 a je to holý fakt, ukazujúci buď na zbytočnosť kritérií posudzovania (neobjektívnosť!) a zbytočné predsúťažné porady rozhodcov (zažil som kedysi osobne), alebo zámer (čomu pripisujem trochu väčšiu dôležitosť, pretože neverím, že za posledných 10 rokov sa v tomto smere niečo zmenilo k lepšiemu a pred tými cca 10 rokmi to bolo jednoducho tak - vedel by som čosi o tomto :lol: ). O koľko mal prísť Balun bodov? Fakt neviem, ale myslím, ak pozriem na jeho poslušnosť v kontexte s ďalšími a to veľmi prísne - myslím, že to, čo píšem o bodovej zrážke je pravda. Ten výkon pre mňa osciloval na hornej hranici VD a spodnej V. Na MS sa každý bodík ráta a pár ich dokáže posunúť pretekára pekne hore, či dolu. Z tohto pohľadu bol Balun doslova okradnutý a to neviem, a nezaujímam sa, koľko mu chýbalo povedzme "na bedňu". Vieš aj u nás sú rozhodcovia (jeden "nový" z nich sa údajne chystá na posudzovanie budúcoročných "kvalifikačiek" :oo: ), ktorí dajú prioritne na "dojem". A keď pes v nich vyvolá "dojem", aj prevedenie cvikov je podružné. :pac: No a potom... Ale to len na okraj, no keď som videl presne takéto jeho posúdenie na preteku, neveril som vlastným očiam a ušiam. Elis, v konečnom dôsledku rebríček poradia určujú body a nie známky! To je podstata, aj keď rozumiem, že každá známka má svoje rozpätie a za hrubý nedostatok pretekár v danom oddiele musí nutne spadnúť do nižšej známky. U Baluna som nič také nevidel, aj keď som si vedomý z tohto videa pár nedostatkov, rozhodne však nie na stratu 9 bodov. Holt, takto to vidím ja. Ak by sme hodnotili preteky podľa "známok", nevyšli by sme z údivu....
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: IGP - Medzinárodná skúška pracovných psov

Poslaťod Elis » Štv 27.10.2022 15:31

Puk píše:ukazujúci buď na zbytočnosť kritérií posudzovania (neobjektívnosť!) a zbytočné predsúťažné porady rozhodcov


tak ta poslusnost vzdycky bude o subjektivnim pocitu.
ze se rozhodci domlouvaji - jo, domlouvaji.
nechtela bych ale ani byt rozhodci na takovehle akci - jsou pod drobnohledem a kazdy zna kazdeho - takze i pod tlakem...

jestli to bylo nebo nebylo spravedlive hodnoceni - uz stejne ted nic nezmeni.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia