Prechod skupinkou

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod elfinka » Uto 26.04.2016 9:32

ja len nechapem to ze najrealnejsie. Tycka so zavesenou bundou je realnejsia nez robit kolecko okolo vzduchu, a dvoch kamosov aby mi kazdy den dvakrat podupavali na luke kym si pocvicim nemam :nwm:

Ale sa tu citim ako mimozemstan teraz teda :heh: no nic nieco si teda vymyslim sama asi
Zeby to bol nejaky specialny tutifruti sposob na mieru exotom a preto to nikto nepozna
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Efa » Uto 26.04.2016 9:39

elfi myslela som tým najreálnejšie k danej situácií súvisiacej s konkrétnym cvikom v jeho konečnej fáze ...
.... ja na skupinku psa pripravujem od šteňaťa = na cvičáku sa motáme pomedzi debatujúcich ľudí a si ho koncentrujem na seba = pes si od začiatku zvyká že okolie je v podstate nezaujímavé a ten kontakt je tam vždy len so mnou a neskôr to proste začínam dopĺňať do chôdze, kedy si pri nácviku chôdze proste zrazu obídem sem tam aj človeka ... niekedy pri ňom aj zastavíme (obchádzaný človek je vždy voči psovi pasívny), psa odmením a buď z cviku prepustím alebo proste pokjračujeme ďalej ...
Naposledy upravil Efa dňa Uto 26.04.2016 9:44, celkovo upravené 1
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wewerica » Uto 26.04.2016 9:40

trenujes sama? mozno raz za cas zbehni na cvicak potrenovat a tam nech ti spravia skupinku,ja to tak asi tiez budem musiet riesit :lol:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wer » Uto 26.04.2016 9:41

akoby si nemala paru o vycviku samotnom, mi to pride.... ako sa uci chodza? zaklady? no, nie je to tak, ze ides, ides, ides, ides rovno (AKO V REALI!) a cakas, ze pes sa pripoji. nie, toho psa najprv ucis, ze ta ma NASLEDOVAT! a popritom robis 1500 neprirodzenych veci ako uskocenie, stocenie sa, zastavenie, rozbehnutie, obrat na mieste atd atd.... ked si chces vlacit tycku s bundou, prosim. ale problem mas pri chodzi, pes ta nenasleduje. a ja som ti rady dala rovno v prvom prispevku. :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod elfinka » Uto 26.04.2016 9:54

Ja mam prave chodzu robenu uz od zakladu uplne inak :smile: bez uskakovani a otociek a drajvu a tak :nwm:

Len som dufala ze niekto pozna aj tento sposob a vnesie mi do toho trosku viac svetla, inak budem musiet nejak sama domysliet ako tie pristupy skombinovat nech z toho nevylezie akurat kolosalne zmateny pes :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Nyssa » Uto 26.04.2016 10:01

elfinka, málo máte s Fidom problémov? :lol: ešte aj toto mu musíš sťažiť a ísť na to okľukou?
áno, cvičia aj s tyčkami. ale aj tí psi sú pripravení inak, než Fido. ty si rieš koncentráciu, fixáciu na teba a sledovanie, nie tyčky s bundami :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod elfinka » Uto 26.04.2016 10:06

Takto - tie tycky som dostala za domacu ulohu trenovat. Usite na mieru od trenerky
Akurat mam momentalne mensi komunikacny vypadok a neviem co dalej :joint:
Urcite pridat obluciky doprava len tak asi nic nepokazi tak to skusim, ale tycky nemam preco zahadzovat ako nefunkcny sposob :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod wer » Uto 26.04.2016 10:08

tak vyuzi teda svoj sposob a vysvetli mu to tak, ako si trenovala. :nwm: ale pes ta ma nasledovat bez ohladu na to, ci ides rovno, ci sa tocis o 180 stupnov, ci 200...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod pigie » Uto 26.04.2016 10:10

Hej... Toto podla mna spada do chodze. Skupinka by mala byt specificka tym, ze pes taha vyslovene za tymi ludmi alebo od nich boci. Toto je problem chodze samotnej. Kludne trenuj aj s tyckami, ale aj tak to tych ludi nenahradi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Lindchen » Uto 26.04.2016 10:28

Fido má problém s ľuďmi (bojí sa alebo útočí)? Trošku som sa stratila v téme, tak si len ujasňujem. Tiež je to pre mňa o chôdzi a som mimo asi, že čo s tým má tá skupinka, resp. tá tyčka neviem ako má riešiť problém s otočkou.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Elis » Uto 26.04.2016 10:46

Bára píše:je to problém chôdze, nie samotnej "skupinky"


ano. je to problém chuze. a na to se pouzivaji i ty tycky, aby se resila chuze :no:
zastavovani v tesne blizkosti neceho je otázka par pokusu naucit.

elfinka píše:Zeby to bol nejaky specialny tutifruti sposob na mieru exotom a preto to nikto nepozna


zrovna tohle není nic spesl pro exoty, spis pro psovody.

a plati u tohohle vse stejne jako u jinych rad -nemusi to sednou každému - a je jedno z jakeho duvodu.
pokud mas pocit, ze nepostupujes - musí cvicit jinak, nedrzet se striktne tehle cesty...

princip prilepeni na nohu je v tom, ze pes uz uz ocekava odmenu.
zkus spis obraty celem zad doprava , 2x po sobe a potreti udelat jen 1/4 obrat - a ten odměnit neb většinou uz je za co :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod lucik » Uto 26.04.2016 11:04

a zase pridam moj postreh - kedze na cvicak chodime minimalne, vyuzivam casto skupinky roznych ludi na psich akciach, ze len im zavelim "stojte", psovi k nohe a urobime si prechod, oblucik okolo niekoho (idealne aj niekoho so psom, ak je tam nejaky koho pozname) a hotovo :heh:
teraz ma napadlo, ze aj na OB seminari som sa tak presla pomedzi nicnetusiacich diskutujucich na placi :lol:
takto ja zneuzivam nicnetusiacich ludi.. to je este to lahsie.. obcas niekoho neznameho poprosim, ci mi neodnesie psa :haha: estelen to je sranda, ked pozru na 34kilovu Tekvicku :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Elis » Uto 26.04.2016 11:30

ještě -když to tady tak ctu...

ono s tim trenovanim skupinky do zblbnuti opatrne. kor u mladého, ne uplne drivoveho psa.

Eliska chuzy roky nesnášela.
Cely nas nacvik skupinky byl jen a jen v tom, ze občas prosla mezi lidmi - kde se jen chválila, odmenovala, zvedala. Na zkouscce se pak vždycky nejak pomotala kolem - ale nemohla jsem po ni chtit super chuzi ve skupine, když ani jinde to nebylo OK. potrebovala jsem, jen aby nezhasinala...

Dneska uz je to jiné, uz ma chuzi rada, nakopava ji - a zase není třeba tu skupinku az tak resit, kdyz "K noze" je opravdu
"K noze".
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod elfinka » Uto 26.04.2016 11:58

On prave uz ma chodzu super - o dost viac super nez v skupinke :smile:
Kedy sa teda pouziva ta tyckova metoda "spravne"?

Jak to chapem ja - pes zvykar ako je fido sa nauci, ze ked tam je nejaka prekazka (tycka, tycka s bundou, clovek), tak to vlastne znamena dobre veci, lebo ma klasicky napodmienovane stovky pripadov obrovskej zabavy ktora nastane po obideni prekazky. Pes vdaka tomu bude rad ze ju vidi, tesi sa ked k nej ide, lahsie sa mi bude venovat. Hodnota obrovskej zabavy sa prenesie na samotny akt obchadzanie prekazky a pomoze aj s tym ze je chodza divna, aj s tym ze tam stoji nejaky panak.
Oproti drteniu chodze ako takej tu vidim rozdiel ze toto je v podstate jednorazovy cvik - pridem k prekazke (postavim sa na target, panackujem) = odmena, sranda. Chodza je taky specificky cvik oproti tomu.

Tak neviem, ma to este nejake nuancy ktore nechapem? Som uplne mimo? :angel:

Offtopic: Prinajhorsom sa tam trosku zamota a pomozem mu druhym povelom
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod skupinkou

Poslaťod Elis » Uto 26.04.2016 12:24

elfinka píše:Kedy sa teda pouziva ta tyckova metoda "spravne"?


obecne? nevim :nwm:

nemam k tyckam kladny vztah :ach:
ani k malym maketam a ještě k par vecem :joint:

ale třeba casem budu mit psa, co mi názor zmeni...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia