Malé plemená a športovka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 19:54

Kives, ved zas to neber zle, to nic proti tebe! Ved ja si aj rada pozriem take videjka, ved to je super
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod elfinka » Ned 24.04.2016 19:55

kives píše:b, nikto nepisal o zlahcovani a psisposobovani skusok

Ale pise :heh: poznam male psy ktore chodia kusat a naramne ich to bavi - a pride mi odveci aby limitom pre nich bola nie obrana, ale poslusnost.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod kives » Ned 24.04.2016 20:17

wer píše:Kives, ved zas to neber zle, to nic proti tebe! Ved ja si aj rada pozriem take videjka, ved to je super

ok :jop:
elfinka, som teraz nepochopila. To s tym limitom. Myslis cinku a metrovku? Ale tak len boli vypichnute veci, ktore by krpci nedali.
Offtopic: a mimo temy vykrik do tmy, konecne viem hodit cinku cez acko do predpisanej vzdialenosti (pravou rukou) :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod elfinka » Ned 24.04.2016 20:21

kives píše:elfinka, som teraz nepochopila. To s tym limitom. Myslis cinku a metrovku? Ale tak len boli vypichnute veci, ktore by krpci nedali.

:yes: :yes: cinka, metrovka a Acko. Obzvlast vo svete rozdelenych skusok na jednooddielove. Proste to nechapem, preco s velkym psom mozem cvicit doaleluja a stale je co robit, a mali by sa mali obmedzit vramci sportovky na skusobak pre male plemena alebo stopy. A inak je to zle lebo... nechapem preco :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 20:46

elfinka, ty vravis o UPr? tak tam mi je to sumak, lebo to za relevantnu skusku nepovazujem. :nwm: to je tiez tak pre zabavu. ta poslusnost ma zmysel aj s dalsimi oddielmi. ked chce niekto robit cisto poslusnost, nech robi obedience. to uz ma z mojho pohladu ovela vyssiu vahu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Nyssa » Pon 25.04.2016 7:31

elfinka píše:Proste to nechapem, preco s velkym psom mozem cvicit doaleluja a stale je co robit, a mali by sa mali obmedzit vramci sportovky na skusobak pre male plemena alebo stopy.

Elfinka, skúšala si niekedy cvičiť malé plemeno podľa ich skúšobáku? :no: niektoré cviky sú obtiažnosťou výcviku zrovnateľné s veľkými psami. Mimochodom, robia sa majstrovstvá malých plemien. nech sa páči, môžu sa realizovať tam.

wer píše:A stredny bradac nie je maly, len tak btw. SVV1 da aj teraz.. Ak bude vobec chciet kusat

A prečo by ako nemal chcieť kúsať???? :nwm: :otaznik:
Bradáč je vo všeobecnosti dosť podceňovaný pes a to nepíšem len preto, že to je moje top plemeno! Málo sa s nimi pracuje.
[/quote]
nechcem sa nikoho dotknúť, ale žiaľ, podceňovaní právom. a teda najviac práve ten streďák. nebudem porovnávať iné krajiny, ale stačilo sa pozrieť na majstráky SK niekoľko rokov po sebe (posledné už neviem, nesledujem). mimochodom, stredný bradáč je výškovo spadajúci pod SVV a IPO, nie malé plemená.

si myslím, že je veľmi veľa skúšok, kde sa malé plemená môžu predviesť a aj tam ich vidieť málo. napr. v ČR malé bradáče excelujú v stopách.
a teda, súhlasím s wer :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod AndreaT » Pon 25.04.2016 7:36

Nyssa píše:nechcem sa nikoho dotknúť, ale žiaľ, podceňovaní právom. a teda najviac práve ten streďák. nebudem porovnávať iné krajiny, ale stačilo sa pozrieť na majstráky SK niekoľko rokov po sebe (posledné už neviem, nesledujem).

Tak Slovensko je v tomto úplna tragédia. A ešte jeden OT k tomu.
Offtopic: Slovensko je úplna tragédia aj v CHS bradáčov, NIKDY, NIKDY by som si nezobrala napr. VB od "našich super chovateľov"
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Nyssa » Pon 25.04.2016 8:03

Offtopic: nepatrí to síce tu, ale keď si s tým začala... nejdem obhajovať SK chovateľov, veď aj tak ich je dokopy 2,5.
ale odkiaľ by si vzala? z ČR, kde točia 2 - 3 krycích psov dokola alebo potom produkujú tak škaredé štence, že by si o to ani bicykel neoprela? alebo z PL, kde sfalšujú aj IPO 1, len aby sa šteňatá dobre predávali? čo Nemecko? tam aj z hajtry urobia dobrého psa. ale povedzme si rovno - na tak veľku krajinu, koľko je tam excelentných psov? naozaj mizivé percento. takže? :no: žiaľ, "bežný smrteľník" sa k mnohým informáciám nedostane, lebo keby áno... :prd:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Elis » Pon 25.04.2016 8:13

elfinka píše: A zdravotne - je to o toľko horšie, než keď sa namaha chrbtica u veľkého psa so spondylozou?


diskuze zpusobem, ze muze byt ještě hur me nabavi :ach:

ale ten velky pes porad aspoň muze splnit chovnost, zavodit - ten maly se "jen" bavi. a je to zabava ha hrane zdravi -ona ta fyzika je pro malého neuprosna -a fig s nim mava tak, jak s velkym proste nezvladne.

Offtopic: je to tyden co jsem zase videla nepekny uraz staforda, co minul... ten pes neobehne revíry, nemá vystekani -ale delaji se s nim konrolaky :pac: však ho bavi kousat, ne -tak at si to uzije.
nac ho ucit postupne techniku - když se rychle rozbehne - a trefi SUPER kousac to. a když ne -nevadi, však je to jen zabava :ua:


a ne , nesplni obranu, takze je zbytecne se bavit i o tom, ze ho limituje poslusnost a obranu by dal...

wer píše: ta poslusnost ma zmysel aj s dalsimi oddielmi.


tohle je nebezpečí rozdelovani zkousek.
casem si lidi zacnou myslet, ze jednooddilovka je plnohodnotna zkouska :ach:
ale specialne u fakt IPA není...

vzdyt rozdil mezi 1 a 3 jsou dva, slovy dva cviky :ua:

Nyssa píše:niektoré cviky sú obtiažnosťou výcviku zrovnateľné s veľkými psami


tak nejak. kdo se tomu venuje s malym plemenem ma leta co trénovat :yes:
a dela to postupne, krok po kroku :yes: pes ma sanci se to naucit -ve zdravi :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod elfinka » Pon 25.04.2016 8:32

Ja si nemyslím že sú skúšky malých plemien ľahké. Určite je čo robiť, aby to človek dotiahol až po najvyššie.
Proste mi to stále ale pripadá, že s malým je možností o dosť menej, a kde neni motivujuce prostredie, tam sa moc necvici...
Aj keď zistila som že som asi pozerala nejaký outdated skusobak tak to musím naštudovať lepšie :)

Offtopic: jejda ani nevravte o tých VB, dnes som sa znova zamilovala (a Fido tiež, haha) keď sme jednu stretli na prechádzke
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod AndreaT » Pon 25.04.2016 8:38

Nyssa píše:Offtopic: ... nejdem obhajovať SK chovateľov, veď aj tak ich je dokopy 2,5.
ale odkiaľ by si vzala? z ČR, kde točia 2 - 3 krycích psov dokola alebo potom produkujú tak škaredé štence, že by si o to ani bicykel neoprela? :no: žiaľ, "bežný smrteľník" sa k mnohým informáciám nedostane, lebo keby áno... :prd:


Offtopic: Tak Češi sú určite na tom oveľa lepšie ako my.Škaredé štence.....nooo zase keď to porovnám aké štence máme tu :nwm: A áno máš pravdu sú informácie ku ktorým sa bežný smrteľník nedostane a to málo čo viem o slovenských chovateľoch a čo som mala možnosť vidieť mi úplne stačí. Ďalej to nie je vážne potrebné rozmazávať, viem, že to sem nepatrí
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod wer » Pon 25.04.2016 8:39

Elis píše:
wer píše: ta poslusnost ma zmysel aj s dalsimi oddielmi.


tohle je nebezpečí rozdelovani zkousek.
casem si lidi zacnou myslet, ze jednooddilovka je plnohodnotna zkouska :ach:
ale specialne u fakt IPA není...


ja to uz zacinam chapat. :ach: kedysi som si hovorila, ze jee, ok, zabavka pre tych, co nemaju na 3-oddielove... ale ono to fakt zacinaju brat ako pracovne skusky. :ach: ked niekto zlozi BH, to ako robi sportovku? :pac:
inak. aj ten rozmach BH prilis neuznavam. ako skuska dobre, ale pretekat v tom? to ako vazne? vsak su tam 2 cviky... ved z 20-tich sutaziacich musi mat polovica rovnaky pocet bodov...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod wer » Pon 25.04.2016 8:40

elfinka píše:Proste mi to stále ale pripadá, že s malým je možností o dosť menej

a?? ved to nie su pracovne plemenaaaaa! :bum: :bum: :bum:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Elis » Pon 25.04.2016 9:50

elfinka píše: Proste mi to stále ale pripadá, že s malým je možností o dosť menej, a kde neni motivujuce prostredie, tam sa moc necvici...


tak zrovna sportovka a obrany jsou maxi odrazujici pro vetsinu majitelu malych plemen :hi:
pozadavkama.
jsou nesplnitelne - a kdo se bude se zajmem a nadsenim věnovat tomu, na co nikdy nedosáhne???

wer píše:ako skuska dobre, ale pretekat v tom? to ako vazne?


njn. :ach:
pak se i divime, ze na souteze nejezdi moc divaku, ze :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Lindchen » Pon 25.04.2016 9:53

Ja zas myslím, že možností pre malé psy je neúrekom :lol: .
Kedysi som robila s Arisom malé plemená, moc to nešlo, lebo som nevedela vtedy čo a ako, ale aj teraz to vnímam ako pomerne náročné, ak tam má pes podať naozaj dobrý výkon. Skúšobák pre malé premená je podľa mňa naopak bohatý, čo sa dá poskladať s malým psov, je toho dosť - ZMMP, SMp1, SMP2 a milión skúšok v Čr, čo povymýšľali. V rámci obrany je vo viacerých stráženie predmetu, to tiež nie je žiadna sranda, ak má pes vedieť čo a prečo robí, vo vyšších skúškach pre malých je tuším aj kúsanie (na nohu?), už si nepamätám, stopa, vyhľadávanie predmetov a nie zrovna ľahká poslušnosť. Potom prkotinky ako ZZO a spol.
Ďakej agility, obedience, nosework a kopec všetkého :nwm: .
Alebo možno nechápem, o čom sa tu diskutuje, hoci som prečítala tému celú. V čom je problém s malými plemenami?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia