Malé plemená a športovka

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO versus SVV

Poslaťod pigie » Ned 24.04.2016 17:34

wer píše:A nie, nepaci sa mi tento trend. Nechcem mat vsetky plemena rovnake - na vsetko a na nic.

To sa nepaci ani mne, ale nemyslim, ze zlozena skuska zrovni plemena :nwm: Skor naopak, da sancu vyniknut tym, co su na to stvorene :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO versus SVV

Poslaťod kives » Ned 24.04.2016 17:43

Ja na to zase pozeram tak, ze vacsinou sa male plemena obhajuju, ze su male a sproste a neda sa to vycvicit (laici, resp majitelia, ktor to nezvladli a maju v pazi), tak takato svetla vynimka mi vobec nevadi. A ano, povodne som sa pytala na plemena do 40 cm, toz pravda.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO versus SVV

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 18:02

Ako exhibicia pre srandu - to hovorim od zaciatku. Ale skusku nezlozi. Ved ten jrt nerobil kontrolak. Logicky. Chudak pes. Nie jevto skuska sita na nich. O nicom cely cas nevravim. A odcitujte ma, kde vravim, ze tie psy nemaju robit nic. Hovorim presny opak - je kopa aktivit (ooooooooooovela vacsia kopa ako za zvzarmu.....), ktore sa daju robit s krpcami a kde ich talent krasne vynikne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 18:05

Btw je tu tusim tema aky sport... Ja by som nezakladala dalsiu. To asi nebude si nikto vyhladavat a kazda nasa debata nemusimat zvlast temu :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod elfinka » Ned 24.04.2016 18:13

A ja zas na to pozeram tak, ze neni hanba aby robil sportovku maly, ked mozu hovawarti :haha:

Z mojho pohladu je cvicenie s malym alebo inym nepracovnym psom hlavne o propagacii sportovky - ked to cloveka chyti s tym psom ktoreho aktualne ma, je velka sanca ze nabuduce si uz zozenie nejake "naozajstne" pracovne plemeno.
A tak by som radsej videla otvorenu naruc aj pre prachovky, nez odsypat ich niekam na stranu nech nezavadzaju a riesia si svoje skusky malych plemien.

Offtopic: Ak bude tema nezaujimava tak to zapadne prachom casom, a toto subforum je takcitak prazdne pomerne, podla mna nezavadzia :no:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod kives » Ned 24.04.2016 18:14

Ja somv tom nevinne. Suhlas, clovek si v prepracovanosti spomenie na hovadinu a ma na to temu :heh: .
Aby som odpovedala, ok, akceptujem argumenty, asi mas pravdu, ze by to asi nedal. Ale aj tak ten krpecvyzera pri tom dobre :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod wer » Ned 24.04.2016 18:54

Hlavne, ze tu stale padaju staznosti na znizovanie urovne skusok. Tak este to zlahcime cele, aby to mohlo robit cokolvek. :ach: Odstranme udery uplne, dajme makksi rukav, figurant nech odchytava v statike len... Aj tak su uz davno tlaky na zrusenie celych obran... Toto by bol krok blizsie k tomu. A ked si niekto mysli, ze to je cesta k vacsej masovke.... Prosim. A ja (aj x dalsich) v tej chvili skonci.
A tymto koncim aj v tejto teme
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Crossa » Ned 24.04.2016 19:06

Zapojím sa.... Absolútne súhlasím s Wer. Prirovnám to k jazdectvu, nakoľko tam je to tiež často omielaná téma. To je ako keď si niekto kúpi ťažného koňa a chcem s ním pretekať drezúry. Je krásne, že ho chce mať prijazdeného, môže ísť na nejaké preteky pre vlastné uspokojenie, platiť si tréningy. Ale- nikdy ten kôň nebude mať na to, aby sa rovnal teplokrvným/polokrvným plemenám, nie je na to stavaný a nedá sa to jednoducho rovnať. Tlačiť zviera do niečoho na čo nie je stavané je hlúposť. A najhoršie na tom je to, že potom sa ten človek cíti frustrovaný, nasrdený, nespokojný. Možno hlúpy príklad ale vidím to tak. Plnokrvníka by som tiež neprihlasovala na furmanské preteky, aj keby to možno nejak dokázal absolvovať.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod Bad » Ned 24.04.2016 19:17

Pokud se sportovní kynologie má rovnat cirkusové cvičení, tak potom bude nejvhodnější pro pudly a pod......Jenom potom prosím, nemíchejte dohromady slova sportovní a pracovní a moc doufám,že činitelé chovatelských klubů pracovních plemen budou mít tolik soudnosti , že cirkusové triky nebudou vydávat za prověrku pracovních schopností a jakkoliv to míchat do chovu! :prd:....a majitelé cirkusových klaunů je nebudou vydávat za "pracáky"....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod janajka » Ned 24.04.2016 19:19

tiez suhlasim s wer.
S bišonikom nechcete skusit, co ked ho to bude tiez bavit?
Offtopic: A preco nova tema? vyjadrovala som sa k teme IPO vs. SVV.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod kives » Ned 24.04.2016 19:23

Kruci wer, kto hovori o zlahcovani skusok????
Za a, dala som ti zaa pravdu a za b, nikto nepisal o zlahcovani a psisposobovani skusok :nwm: .
Jo, btw, o zruseni obrani FCI uvazuje z uplne inych dovodov...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod janajka » Ned 24.04.2016 19:26

sak ti co chcu robit obrany s malymi psami, nie? si si vsimla ze toho jacka sa bicikom ani nedotkol?
A ta cinka? trojkilova (ci kolko?) bude spravodliva?
a preco nebol kontrolak?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod kives » Ned 24.04.2016 19:31

Silne ochybujem, ze to bolo hodnotene. Nabuduce si fakt kusnem do prsta, ked mi napadne nieco nestandardne :nwm: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod janajka » Ned 24.04.2016 19:50

ale sak to je v pohode, ze si dala to video, ze aha ho maleho.

ale niektori to zas zobrali z inej strany, a vidia sa ako so svojim malym coklom robia vazne obrany

Offtopic: (to je to iste, jak kazdy by si chcel vyskusat svojho psa co robi pri ovciach, ze jak sa ich psicek zabavi)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Malé plemená a športovka

Poslaťod kives » Ned 24.04.2016 19:51

jop, obcas zabudnem, ze je to otvorene forum.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia