policajny kynolog

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

policajny kynolog

Poslaťod Cristal » Pia 21.02.2014 17:13

Dobry deň.

Chcela by som sa opytat ci nemate nejake informácie ohladom policajnej kynologie a prijimania novych kynologov k PZ.
Mala by som zaujem o tuto pracu..
Ale este predtym sa snazim ziskat co najviac informacii na internete a od kudi ktorí maju aspon nejake skusenosti s touto profesiou..
Chcela by som Vas poprosit o rady a skusenosti ake kriteria musi clovek splnat okrem vystudovania kynologie.(ktoru idem teraz študovať z lasky ku psom a kvoli odbornosti ktoru chcem tymto studiom ziskat) chcela by som sa uberat tymto smerom v živote. . . dakujem pekne
Obrázok
Cristal
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: policajny kynolog

Poslaťod Mackie » Pia 21.02.2014 17:38

Popravde ide o uzavretu spolocnost, ak tam nemas znamych a hlavne nemas za sebou prax prax prax (alebo moznost ju ziskavat medzi nimi) a nejake vysledky, odporucam orientovat sa inym smerom :no: Mat vystudovany odbor na to momentalne nema ziaden vplyv, pokial viem, kedze ani zdaleka nesplna kriteria potrebne na vycvik sluzobnych psov.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: policajny kynolog

Poslaťod Cristal » Pia 21.02.2014 17:45

uff.. toto sim si myslela :(
mam vystudovany bc. titul a idem dalej na Mgr- externe studium+ kynologia k tomu..
myslela som ze titul + vyštudovaný odbor by bol spravny zaciatok pre odbor..
cize pokial si chcem ist za tym tak skusit rozhodit siete po ludoch v tomto odbore a snazit sa pretlacit cez plnku??
Obrázok
Cristal
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: policajny kynolog

Poslaťod Mackie » Pia 21.02.2014 17:56

kazdy odbornik aj "odbornik" ti povie to iste.. treba mat prax a skusenosti a nejake vysledky
uz sa to kdesi spominalo, ze neznamy clovek zvonku prakticky nema sancu, na jedno miesto je vela zaujemcov
snad napisu nieco praktickejsie pre teba :no:
schodnejsia cesta na zaciatok je kontaktovat OZka, ktore sa venuju podobnemu vycviku
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: policajny kynolog

Poslaťod Cristal » Pia 21.02.2014 18:04

OZ= obcianske zdruzenia?
tada ak som to dobre pochopila :))).. dufam.. :)
a ak ano dakujem za tip lebo o tomto som vobec nevedela.. :)
dalsiaoznost je zamestnat sa aj v kynoloh. klube a ziskat vela skusenosti a prax pre dalsi rozvoj, popripade skusenia na vlastnu päsť. ..
chcela by som sa co najviac o tom uprimne dozvedieť a som naozaj vdacna za kazdu radu.. :)
Obrázok
Cristal
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: policajny kynolog

Poslaťod Bára » Pia 21.02.2014 18:13

V prvom rade si treba uvedomiť, že služobný kynológ je POLICAJT a tam sa vôbec nehľadí na to, či niekto má alebo nemá vyštudovanú kynológiu. Cesta teda vedie cez klasické prijímacie konanie, škola Pezinok/Košice a mať sakra šťastie na voľné miesto, čo rok dopredu nemusí byť isté. A zmieriť sa so smiešnym platom, of course :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: policajny kynolog

Poslaťod Cristal » Pia 21.02.2014 18:29

och.. zacinam mat z toho zmiešané pocity ked mi to bolo takto polopate vysvetkene a uzrejmena situacia..cize cesta vedie este tumi obcianskymi zdruzeniami, alebo zamestnania sa v kynologickom klube a neskor popripade po nabrani praxe a skusenosti skusit nieco vlastne... hmm.. je to moj zivotny sen cize som asi odhodlana do toho ist a skusit to.. aj ked zo zaciatku v malom mnozstne a poznamosti ale hadam casom.... :)
Obrázok
Cristal
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: policajny kynolog

Poslaťod Annabell a Dingo » Sob 01.03.2014 20:57

Ak mas rada psov, tak si po dostudovani radsej zaloz vlastnu vycvikovu skolu, kde sa budes zameriavat okrem beznych aj na nezvladnutelne psy a napravat ich spravanie. Ak v tom budes dobra, zachranis im tak zivot :smile: a taka praca ta potom moze naplnat.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: policajny kynolog

Poslaťod Cristal » Uto 04.03.2014 15:23

:1:
Dakujem...:)

Presne ako hovoriš... rozhodla som sa pre tuto cestu... vlastne centrum, klub...:) ešte sa ale musim vela toho naučiť..
Chcem byt v tom dobra, lebo som to celý zivot chcela robiť...:)
Pomahať a byt v spolocnosti psikov..

Ukazať že všetko ide ked sa chce a da tomu clovek šancu.. :hi:
Obrázok
Cristal
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Bratislava

Re: policajny kynolog

Poslaťod Annabell a Dingo » Str 05.03.2014 17:14

:jop: ........jedneho dna budu policajni kynologovia chodit k tebe po rady...uvidis :smile:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355


Späť na Športová a služobná kynológia