Aport

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 15.05.2017 9:30

Efa píše:wer pre mňa je priaportovanie a pustenie separátny cvik, rovnako ako lovenie koristi ... tzn všetko mám rozdelené a nacvičujem zvlášť a spájam do celku až na úplný koniec = keď sú jednotlivé fázy už spoľahlivé ... na to aby som vysvetlila šteňaťu, resp. mladému nepokazenému psovi čo znamená pustiť mi stačí jeden pozitívny tréning a potom je to len o dostatočnom upevnení a zbytočnom neponáhľaní sa s rýchlym stupňovaním rušivých vplyvov ...

a? tiez nerozumiem. :heh: ved to je jasne asi kazdemu, o tom ani rec nie je....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Efa » Pon 15.05.2017 9:34

:heh: ... tak to sme dve čo nerozumieme
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 9:53

wer píše: ved ale AKO? ako mu vysvetlis, ze sa ma vzdat tej koristi? no, jedine vymenou.... a to teda nie vzdy funguje okamzite, ze "pust" a psik pusti.


prave u staršího psa. pres odmeny. zacala bych ho ucit poustecku na necem jinem nez ne te hracce atd. bez pohybu,. bez drazdeni - postupne uceni jako všechno :nwm: a okamzite

wer píše: :haha: k tomu sa treba nejak dopracovat, pes musi pochopit, ze sa mu to oplati. to je cele....)


minimalni požadavek na zacatku.

wer píše: nerozumiem


ze si psala, ze pes ma micek strasne chtit a hecuje se na nej.. jo, OK. ale pust je pust :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 10:04

Efa píše:písať konkrétnu radu bez toho, aby som sučinu videla naživo + videla ako a čo cvičia nebudem ...


Offtopic: tak ja doufam, ze tady nikdo uz konkretni rady neceka:-)

jsem cetla tenhle dotaz Lindy i na FB - a spis premyslim, proc se porad traduje, ze pust a fuj se nesmí pouzit když IPO :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Efa » Pon 15.05.2017 10:11

Elis píše:jsem cetla tenhle dotaz Lindy i na FB - a spis premyslim, proc se porad traduje, ze pust a fuj se nesmí pouzit když IPO :-D

Offtopic: ... aj by som ti niečo na toto odpísala, ale Ty aj vieš čo a tak radšej nič :heh:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 10:55

:haha:

ale ted vazne - vim, ze sice nemam uplne normální psy na sport :lol: - ale ja jsem strasne nadsena, tou predpripravou psu na všechno. nejen na pust :angel:
když porovnam , jak jsem pracne ucila Elika poslusnost na obranach ( slo to pomalu -malo pokusu, hodne vzruchu)- a když ted koukam kolem sebe, jak se uci stenata - na obrany uz chodi predcvicena - to je parada.

Offtopic: a i na na Elisku to funguje porad - opravili jsme věci, které mi figove tvrdili, ze uz nepujdou zmenit :angel:
jen je občas problém s figem :-) neposlouchaji :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Pon 15.05.2017 11:23

Prečo sa nemá učiť púšťanie kvôli IPO moc neriešim, bola to inštrukcia od majiteľkinho výcvikára a rešpektujem, že to teda takto nechce.
Včera aj pekne prinášala a vymieňala za druhú loptu, osvietenie :heh: .
Je pre ňu vyslovene zábavka a spestrenie iného tréningu, nechcem psa 10x za hodinu vyvesovať. Tak som rada, že sa nám to nakoniec podarilo s výmenou. Aj sme teda prišli na to, prečo nechcela vymieňať...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod hisham » Pon 15.05.2017 11:49

A preco a ako ste dosiali vymienanie? :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Pon 15.05.2017 11:52

Druhú hračku používali na vymieňanie, ale pomerne často už po pustení žiadnu nedostala, to som nevedela. Včera sme ju presvedčili, že ozaj ju dostane zas a zas, takže už púšťa, verí, že hra pokračuje :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 13:38

Offtopic:
Lindchen píše: Prečo sa nemá učiť púšťanie kvôli IPO moc neriešim...

to bylo obecne, ne konkretne na tenhle dotaz. uz jsem to slyšela jinde a docela často


Lindchen píše:ale pomerne často už po pustení žiadnu nedostala


njn. teorie a praxe je proste rozdil.
a verim, ze majitele to ani nenapadlo, ze je něco spatne.
tohle si clovek ani nedokaze uvědomit...

super, ze jste se dohodli :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod dugy » Uto 23.05.2017 10:48

wer píše:tak to by u mojho nefungovalo. :heh: najskor totalny neaporter a potom ked len vedel, ze mam pri sebe loptu,....



Wer poprosim ta sem alebo do spravy ako si dosiahla to co pises z neaportera aporter ... aky postup zvolit a podobne vopred dik za kazde info
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 23.05.2017 11:00

skusim tak zhruba.
1. vediet sa hrat. tzn styl pre psa lakavy - imitovat lov. idealne proste vsetko na dlhu snurku, neodhadzovat, len potahovat, prudke pohyby a pod
2. treba vediet toho psa strhnut, vytvorit "boj" o korist medzi vami. ak je druhy pes, tak vyuzit druheho psa. psov zaujima to, co ma niekto druhy, prejavia vacsiu snahu
3. zo zaciatku striedat, striedat, striedat hracky. moj bol napriklad uplne na vetvy z jedneho typu piskacej hracky (muselo to tak specialne piskat) a cez to v podstate som sa dopracovala postupne az k obyc loptam na snurke (tenisovu loptu stale nevezme do huby, ibaze by som mu urobila divadlo k tomu :heh: )
4. no a postupne stale zvysovat zaujem - prave tym, ze to nedobrovolne stracal (vyvesovanie apod), loptu nedostaval "zadarmo", ale az ked sa velmi snazil a podobne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod dugy » Str 24.05.2017 11:53

wer píše:skusim tak zhruba.
.


dakujem zatial zhruba ... postup mam psravny takze len trpezlivost a obmienat hračky ... moja sa rad anatahuje ... ked citi tah od protivnika tak trha taaha bojuje ako na obrane akonahle tah neciti tak pusta loptu aj rukav aj setko ... a ked jej aport hodim hadzem a hrame sa tak cca 4* donesie a 5ty krat nie ... a podobne ... proste ju musim nabudit .. dakujem za popisanie postupu viem v com som robil chybu :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Aport

Poslaťod wer » Str 24.05.2017 12:00

Jaj takto, ze nenosi. No, ja by som zatial neodhadzovala urcite. Len sa s nou pretahuj. Skonci hlavne v najlepsom - ukradni jej to, vydrazdi, schovaj hracku (vysmej sa jej, ked to strati, utec jej s tym, zahraj divadlo). Ked ju naucis, ze hra je s tebou, zacne ti to sama nosit, aby ste sa pretahovali. Zo zaciatku si kludne pomoz voditkom - vyhra hracku bojovanim, pustis jej ju a zas ju zavolas spat, aby hra pokracovala (zavolas a voditkom navedies). Podstatne ale je,nebrat jej hracku,ked k tebe pride! Musi stale vyhravat. Akonahle ju pusti, strati zaujem, ty utekaj rychlo pre hracku, musis sa tvarit, ze jeej,super, vyhral som!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod dugy » Str 24.05.2017 12:35

wer píše:Jaj takto, ze nenosi. !

JJJ
presne tak .. nenosi .... a ok ... dakujem za navedenie ... budem skusat takto ... :-) .. super :jop: :jop:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia