BH

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: BH

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 9:38

nestretla, ale nestretla som sa ani so psami, co by boli neovladatelni a prilis agresivni napriklad.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: BH

Poslaťod elfinka » Str 27.04.2016 11:15

A Fido je nebodaj agresivny alebo neovladatelny? :haha: :joint:
No som zvedava ci ma vyrazi za to ze bude zvedavy :nwm: tak nejak to chapem ze ide hlavne o to aby nebol agresivny ten pes, a to na fenu nebude. Mu asi medzi poslusnostou a mestskou castou spravim jeden 30+ minutovy pachovy stvorec v ostrom slnku, aby sa potom ledva vliekol a nenapadlo ho robit blbosti :angel: :angel:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: BH

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 11:22

si sa pytala, ja som ti odpovedala na otazku. ak pes bude agresivny a neovladatelny, tak BY nemal urobit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: BH

Poslaťod elfinka » Str 27.04.2016 11:25

No ale fakt - ide o to aby to pes presiel na prevesenom voditku bez toho aby na druheho psa pozrel, alebo je akceptovatelne aj ked sa trosku taha, ma zaujem (samozrejme neagresivne)? Ono to asi bude rozhodca od rozhodcu, ale tak vo vseobecnosti?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: BH

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 11:27

jasne, ze moze mat zaujem. a nemusi ist vobec na prevesenom voditku - tam sa nehodnoti chodza. nesmie ist hlavne po zadnych a drapat sa na kazdeho, co sa mihne v blizkosti.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: BH

Poslaťod ivanpa » Str 27.04.2016 11:40

elfinka

wer má pravdu

nemaj boja BH spravíš...

Skúška v cestnej premávke na BH nie je o tom, že pes má na Teba "IPA - cky čumieť" .
Bežný pes túto časť skúšky musí spraviť bez nacvičovania, alebo...
Čo nechodíš s Fidom po meste , stanici, sídlisku?
Nestresuj, držíme Ti palce.
A v sobotu nám napíš , že Fido má BH/VT a potom fuk, fuk ďalej cvičiť.
Ideš robiť BH /VT alebo BH SK?
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: BH

Poslaťod clupko » Str 27.04.2016 13:11

pocas mestskej casti mozem davat nejake povely, ze? napriklad ked ideme okolo psa mu poviem nieco ako "nechaj", alebo ked ma ist blizko pri mne (ale nemusi na mna cumiet), ma "pri mne".
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: BH

Poslaťod ivanpa » Str 27.04.2016 14:24

clupko píše:pocas mestskej casti mozem davat nejake povely, ze? napriklad ked ideme okolo psa mu poviem nieco ako "nechaj", alebo ked ma ist blizko pri mne (ale nemusi na mna cumiet), ma "pri mne".


Ty /"" Psovod""/ môžeš všetko......
ale rozhodca Ti Tvoju povelovú techniku nakoniec tiež zhodnotí.

Vieš v skúšobnom poriadku máš povelovú techniku presne určenú pri jednotlivých činnostiach psa.
Čiže len povely, ktoré sú uvedené v skušobnom poriadku môžeš používať.
Ináč sa Ti môže stať , že nesprávnu povelovú techniku bude rozhodca bodovo zrážať. Taktiež viacnásobné zadávanie povelov rohodca penalizuje.
Ľudovo povedené
:pes, skúšku urobí :jop: ale Ty spravíš :nie: takú bodovú stratu psovi, že nedosiahnete 70 % bodov. :pac:


Inak treba si riadne naštudovať skušobný poriadok.
Lebo psovod , ktorý nepozná skušobný poriadok nemá čo robiť na skúškach.
Máš , našiel si v skúšobnom poriadku povel "nechaj", "pri mne" ?
/čiže počas mestskej časti také povely dávať nemôžeš/
lebo ja nie
:ahoj: :ahoj: :ahoj:
Naposledy upravil ivanpa dňa Str 27.04.2016 14:42, celkovo upravené 1
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: BH

Poslaťod elfinka » Str 27.04.2016 14:37

V mestskej casti nie su body tak neviem ake by mal za dalsi povel strhnut :no: toz by som cakala ze okej do momentu kedy ti to rozhodca zakaze :joint:
A jak som si prave precitala v skusobaku:
Pro úspěšné složení této části zkoušky je určující celkový dojem chování psa v dopravním ruchu a na veřejnosti. Následně popsané cviky slouží jako podnětné a mohou být rozhodčím individuálně přizpůsobovány daným podmínkám

Tak asi ide o to, ci je ten pes celkovo normalny, a ze si nufne k niekomu a zavrti chvostikom, je hadam jedno.
Som sice kedysi citala ako rozhodca zakazoval aj odlozenie dat psovi a podobne, ale snad to boli len temne vynimky :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: BH

Poslaťod clupko » Str 27.04.2016 15:44

wer píše:jasne, ze moze mat zaujem. a nemusi ist vobec na prevesenom voditku - tam sa nehodnoti chodza. nesmie ist hlavne po zadnych a drapat sa na kazdeho, co sa mihne v blizkosti.

ja som citala, "Pes má ochotne nasledovať psovoda na ľavej strane na voľne prevesenom vodidle s lopatkou na úrovni kolien psovoda" :nwm:

ivanpa píše:Čiže len povely, ktoré sú uvedené v skušobnom poriadku môžeš používať.
Ináč sa Ti môže stať , že nesprávnu povelovú techniku bude rozhodca bodovo zrážať. Taktiež viacnásobné zadávanie povelov rohodca penalizuje.

ale ved tam nie su ziadne povely uvedene. alebo vacsinou nie su: napriklad pri stretnuti s inym psom je uvedene "Psovod môže opakovať zvukový povel „k nohe“ alebo psa posadiť, alebo položiť.", inde ale nie je uvedene nic.
alebo "Pes nemusí ísť pri nohe psovoda presne, musí sa však nechať pri prebiehaní osôb psovodom usmerniť do polohy v
sede, alebo ľahu
" - nie je uvedene ze musim dat povel Sadni/Lahni, iba ze ho mam usmernit. alebo ako som pisala wer kusok vyssie, tam predsa tiez nie je ziadny povel uvedeny. to sa predpoklada, ze kazdy pes skladajuci BH ide takto prirodzene a bez akehokolvek povelovania a/alebo napominania si nikoho naokolo nevsima? :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: BH

Poslaťod akuk » Str 27.04.2016 15:55

clupko píše: to sa predpoklada, ze kazdy pes skladajuci BH ide takto prirodzene a bez akehokolvek povelovania a/alebo napominania si nikoho naokolo nevsima? :nwm:

ja by som clupko brala tuto cast tak, ako ked si na vychajde a ked stretnete cokla, bicvajk, bezca atd, tvoj pes neriesi a nasleduje ta :no: zjednodusene, ale vela dumania okolo to len zamota :lol:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: BH

Poslaťod clupko » Str 27.04.2016 15:57

ved aj ja, lenze v beznej mestskej situacii mu aj nieco poviem, lebo psy a ludia ho zaujimaju. tak musim dumat :lol: lebo nie ze ja mu poviem Nechaj, Pri mne, atd, a na konci skusky zistim, ze mi za to strhli polku bodov..
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: BH

Poslaťod akuk » Str 27.04.2016 16:00

podla mna tu mu mozes povedat aj "Nechaj cicu" :lol:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: BH

Poslaťod wer » Str 27.04.2016 16:12

Mozes cokolvek. :no: To sa tazko aj ustrazi :heh: Proste vsetci skuskujuci idu v kope, trma-vrma :ha: Nema sancu rozhodca sledovat v tejto casti povelovu techniku. A fakt ani nie je pointou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: BH

Poslaťod clupko » Str 27.04.2016 16:17

heeej, ale nemozte kazdy tvrdit nieco ine, mam v tom potom bordel :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia