Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 22.09.2021 19:24

:ha: :ha:

Offtopic: zapujcim za drobny poplatek ty svoje 2 cunata a budete to mit natrenovane celorocne :ha:
neni den, aby nevymetli louze ............
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 22.09.2021 19:32

Offtopic: ojoj, vsak to aj moj sa bahni nonstop, ale toto je INEE. pes spinavy mi az tak neva, ja neznasam tie zasrate veci davat do auta - stopovacka obalena bahnom (mala som len "letnu" - biothan ostal doma..), lopta zasrata, moje ruky zasrate, ze utierkami to nejde dole, bahno az za usami - no a takto si sadnem do auta, volant zasraty, bahno na caluneni na streche. :aaa:
Elfinka, to nove auto by som aj ja tazko rozdychavala.. :heh: aj tu uz rozmyslam, ze fakt potrebujem cisto daku popolnicu na stopy :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Str 29.09.2021 12:14

Stare stopy - ake mate skusenosti so striedanim starsich a mladsich stop? Sefo sice este dllllho nebude potrebovat stare, ale mozno by sa mi obcas hodilo spravit starsiu, proste lebo najdem dva samostatne kusky casu lahsie nez jeden dlhy na naslapanie-cakanie-dvihanie.
Kamoska mala k tomu pristup, ze kym pes cucha do hodiny tak stare nerobit vobec a az potom ked prejde na FH/SVV3 tak zacat so starymi. A celkom im to tak pekne vyslo. Tak teraz rozmyslam ci to s tou starsou skusat, alebo radsej ist menej casto lebo si nieco najskor rozbijem.

(na druhu stranu, labrador v sportovke je uplne mimo konkurenciu, takze male rozbitie mi zas nejak zasadne nevadi :heh: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 29.09.2021 12:38

add stari stopy - nejhorsi rada, kdyz pes leti po stope a pracuje zbrkle - je -nalap mu neco stareho, at se musi snazit.
to je podle me spatna cesta...

jinak -zalezi proste na psovi a citu. neni univerzalni rada.
nekdy ta stara stopa prerusi stereotyp -a udela stopy zase zajimavymi -i ty cerstve ale :no:
casto se to proste stane bez planu - viz. tabory, ze :ha: a pes si nejak poradi -nebo neporadi.
a i je asi otazka, co je to stara stopa :ha:

to same -ze neni univerzalni rada - plati i pro slapani ostrych lomu nebo oblouku.

dost iparu prisaha na to, ze IPO pes ma znat jen pravy lom.
a mnoho s tim nesouhlasi :nwm: atd. atd.

za me -u mladych psu bych se bala, ze mi zacne flakat cerstve stopy - takze jen obcas, na zpestreni nebo nahodou.
neplanuju je.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 04.11.2021 8:05

starnu...
prsi a ja nejdu na naplanovanou stopu :ha:
desi me predstava mokrych psu a toho bahna vsude pak :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 07.11.2021 22:19

Mela jsem tu za bukem MS ATIBOX boxeru, tak jsem se samo sla podivat.
10 psu v IFH2 ( boxeri jsou jedine plemeno, co ma MS v IFH2 -maji nejakou letitou vyjimku) -v limitu 4, vyhrala Svedka s 92 body s 11letou fenou.
Tereny idealni, stopy naslapane paradne, pocasi neomezujici. A stejne je to pro ty boxery tezke.
IFH1 ani jeden pes nedosel, IFH-V 2 ze tri.

Obcas se ted zamyslim, jestli ty zavody plemen jsou prinos nebo ne. Vzdycky jsem je zavidela - CC nic takoveho nema.
Musela jsem trenovat tak, abych mohla mezi vsechna plemena.
Ale ted, po par letech si rikam, jestli to srovnani se vsemi plemeny by to nekam neposunulo -mozna ne chov, ale aspon trenink?
Latku trosku vys by to asi fakt chtelo.

A jo, vim, ze stopy jsou osemetne - ze divak nikdy nevi, jestli odhadl dobre narocnost - netusime, co psi citi.
tak jsem na nahradni, nevyuzitou stopu vytahla Elika -aby si ji zvedla. Po 4h. udelala jsem ji teda radost - byla uplne v tranzu, az jsem slzicku uronila, ze uz nemuze trenovat :plac:

Elik nebyl 2 roky na stope -2 roky je v duchodu. Ale Elik rikal, ze to cuchatelne je - obehla to za 17 minut :angel: na paradu...zivot je nespravedlivy, ze starnou tak strasne rychle
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 28.03.2022 10:37

Vysledky SK stoparu, jestli se to nekomu hodi :no:
Prílohy
277347390_1688059504889378_2542513131304094339_n.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 28.03.2022 10:39

jeeej, vďaka, síce nehodí, ale rada si pozriem, ako im to ide. Pali s Delphie, som ic nevidela už roky.
škoda, dosť nízke body za 2. stopu, na to, že by to malo byť best of best.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 28.03.2022 10:51

Me prijde tenhle termin na stopare smrtici.
Letos, vyjimecne, i tady byla republika min. tyden - a taky to byla rezba. Nedoslo hodne psu...
Lonsky podzimni termin jim nasnezilo a musel se mistrak ukoncit, proto to posouvali. Jinak to tu byva koncem rijna. A to uz je uplne neco jineho. Psi jsou rozcuchani, pripraveni.

Kdyz se me lidi ptali, jestli nevim, co se tam delo, ze tak spatne vysledky - tak jsem se zase jich zeptala, kolikrat byly letos na stopach oni :ha:

Ja mam za sebou 6 stop? Kdybych se chystala v breznu na zavod, musim cuchat min od zacatku unora :prd:
Naposledy upravil Elis dňa Pon 28.03.2022 11:26, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 28.03.2022 11:25

aha, no vidíš, to mi nedošlo. Už roky nečucháme ani rekreačne, tak človek stratí pojem, koľko treba na prípravu.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Pon 28.03.2022 13:21

Mňa zaujíma, ako je možné dostať 8 bodov zo 100? Som si to viacmenej tak predstavovala, že veľmi nízke body ani nie sú možné, proste pes nečuchal. Napr. v OB nie sú body pod polovicu bodov za cvik, ak si dobre pamätám, opravte ma.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 28.03.2022 13:34

Stopa je trosku specificka disciplina.

Body jsou predem rozdeleny na body za predmety a za sledovani stopy, jsou tam minusove body napr. za povely navic a pak je neco jako "celkovy dojem".
Sledovaní znamená, že náslap, kazdy usek a lom ma svoje pridelene body. Teprve po secteni techto dilcich bodu se prihlizi k celkovemu dojmu a ten muze znamku lehce ovlivnit nahoru i dolu.

8 bodu muzes dostat napr. tak, ze pes treba dostal 3 povely na uvedení do stopy a dosel a oznacil 1.predmet a ztratil se na lomu.
Nebo nacuchal naslap na jeden povel a ztratil se, nez dosel k 1. predmetu atd.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pon 28.03.2022 13:38

Ale inak v športovke môžeš dostávať hocako malé body za ktorýkoľvek cvik, takže kľudne môžeš mať 8 aj z poslušnosti, keď nespraví skoro žiaden cvik ale nespraví nič na disknutie. Aj keď to by bol už celkom výkon, mať psa čo ti odchodí nejak celý čas na skúške len nesplní žiaden cvik :heh:
Akurát na obranach to asi nejde, tam si to predstaviť neviem keďže za nekusnutie by bol disk.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 28.03.2022 13:41

I na obranach jsem videla 8 bodu zadanych :ha: :ha:

a jestli se nepletu -tak nejaka takova hodnota jednou padla na nejakem mistraku za poslusnost -pro nedodrzeni grafu? byla poslusnost ukoncena a zadany dilci body.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 28.03.2022 20:58

Co je nedodrzanie grafu?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia