Pes opakovane pohrýzol ľudí - BB kynológ?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Pes opakovane pohrýzol ľudí - BB kynológ?

Poslaťod Tania » Pia 07.06.2019 11:28

Ahojte, prosím o radu.

Ocino si do domu zobral z útulku šteniatko, Miu, má ju už 4.rok. Je to taká strapatá cca 13kg fenka, ako šťeňa spolu s jej súrodencami bola odobratá z osady. Býva na dvore, má koterec, kde je zatvorená na noc, v zime býva dnu, inak behá celý deň na dvore. Problém je, že už 6ty krát pohrýzla človeka. Minulý rok sme riešili, že pohrýzla susedu, keď sa s ňou starká pri plote rozprávala. Normalne prestrčila hlavu a uhryzla susedu do nohy. Jej sa to zle hojilo, chodila na prevezy do nemocnice, lebo sa jej rana zápalila... nikto nechápal prečo to spravila, lebo však starká bola na dvore, nemala prečo útočiť takýmto štýlom na človeka s ktorým tam starká stála. Suseda to našťastie neriešila, len jej oco preplatil všetky mastičky a lieky čo si kupovala. S Miou bol samozrejme u veterinára,... suseda potrebovala potvrdenie že je Mia zdravá a očkovaná. No toto sa nestalo prvý krát. Okrem toho pohrýzla dalších ľudí,.. tetušku starú, ktorá prišla v našom doprovode na náš dvor. Úplne z nenazdajky, po nejakom čase ako už na dvore bola (asi po polhodine), zrazu Mia proste vyštartovala a uhryzla ju zase pre zmenu do ruky. Tiež sa jej to zle hojilo, lebo je to starší človek, už nemá takú regeneráciu. Môjho snúbenca tiež pohrýzla prvý krát keď k nám prišiel, zase v mojom doprovode... no má na konte už pár napadnutí, aj keď je to malý pes, fakt tie hryzance nevyzerali pekne. No len pred 2týždňami šiel okolo nášho plotu róm, ktorý sa podľa vsetkeho chytil plotu a ona ho uhryzla do ruky.  Tie prípady predtým prešli nejako, lebo všetky “obete” boli známi, tak sa to neriešilo. Ale tento pán zavolal policajtov.. a nakoniec podal trestné oznámenie a žiada náhradu škody lebo on vraj nemôže pracovať a žiada ušlý zisk a odškodné a neviem čo všetko. Oco bol ohľadom toho už vypovedať na polícii. Je pravda že on sa nemal čo chytať plota a ešte bol vraj aj pod vplyvom alkoholu,.. ale toto je v podstate jedno,...potrebujeme vyriešiť túto situáciu.

Myslím, že Mia nie je zle vychovaná, je poslušná a zlatá, ale strašne nevyspytateľná, proste jej zrazu prepne a útočí. Nechápem preco to robí, nemá mat z čoho strach, nikto jej nikdy nijako neublížil, netrestali ju pri výchove.. teda neviem v akom veku tie šteniatka brali z osady do útulku, či má šancu si niečo pamätať zle odtiaľ.. ja neviem, netuším. V koterci celý deň byť nemôže, to určite nie je riešenie... ani plný plot nie je riešenie, keďže pohrýzla ľudí, ktorí boli na dvore s nami v čase našej prítomnosti.

Prosím o radu - viete mi poradiť nejakého odborníka, ktorý by s týmto správaním vedel pomôcť? Sme z Banskej Bystrice.

Ďakujem
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Pes opakovane pohrýzol ľudí - BB kynológ?

Poslaťod Connie » Pia 07.06.2019 11:55

Neviem síce nikoho z tvojho okolia odporučiť, ale určite si je treba dvakrát premyslieť za kým s takýmto psom zájdete. Takýto pes podľa mňa patrí do skúsených rúk a doteraz ste mali sakra šťastie, že to nikto neriešil, až na ten posledný prípad...

Ak viete, že napáda ľudí, prečo ju nechávate v prítomnosti návštev pustenú? :nwm: Prečo ju radšej nezavriete ak k vám niekto príde? Vyhli by ste sa tak nejakým ďalším konfliktom. Možno by bolo fajn kontaktovať aj útulok odkiaľ pochádza, či nevedia niekoho odporučiť.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Pes opakovane pohrýzol ľudí - BB kynológ?

Poslaťod wer » Pia 07.06.2019 12:00

Connie píše:
Ak viete, že napáda ľudí, prečo ju nechávate v prítomnosti návštev pustenú? :nwm: Prečo ju radšej nezavriete ak k vám niekto príde? Vyhli by ste sa tak nejakým ďalším konfliktom.


to mi hned ako prve napadlo... ja si neviem predstavit, ze by som svoje velke psy nechala len tak pri navsteve a vobec ich neriesila... a to ziaden nebol ze nevyspytatelny... tuto sa vie, ze to robi a nechate ho len tak pobehovat a napadat ludi? :ach: ved preto to robi - fixuje sa to kazdym dalsim utokom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes opakovane pohrýzol ľudí - BB kynológ?

Poslaťod Tania » Pia 07.06.2019 12:10

Odvtedy, ako sa to stalo, ju vždy zatvárame, keď niekto nový príde.

Útulok som kontaktovala, mám to riešiť s kynológom. Preto hľadám pomoc.

Ja som bola len pri jednom pohryzení - keď prišiel na dvor so mnou môj snúbenec. Pri ostatných som nebola, keďže tam nebývam. Ocino je už starší, preto sa snažím hľadať pomoc ja.
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Pes opakovane pohrýzol ľudí - BB kynológ?

Poslaťod kellee » Pia 07.06.2019 12:41

poslala som to nasej vycvikarke, mozno sa ti ozve
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Pes opakovane pohrýzol ľudí - BB kynológ?

Poslaťod Tania » Pia 07.06.2019 12:46

kellee píše:poslala som to nasej vycvikarke, mozno sa ti ozve


Ďakujem
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469


Späť na Výchova a výcvik