Zmena spravania

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Zmena spravania

Poslaťod wer » Str 14.03.2018 9:17

prinutis proste. dosledne. musi byt stale pod kontrolou. radsej nevydavat povel, ked si ho nevies vynutit (preto som pisala, ze na voditku - aj keby si nedrzal v ruke, len si taha za sebou..)
no a ak pouzijes tie pamlsky, tak psovi to vcelku ujasnis - pamlsok presne "oznacuje" ziaduce spravanie a pri zaciatkoch ucenia dost pomaha (aj tebe) a ulahcuje spolupracu. potrebujes pre psa motivaciu. idealne najst nieco silnejsie, ako su psy napr.

a to haranie - len mi napadlo, ci to nicenie (hrabanie) nema suvis s faloskou, ked pises, ze "zrazu"
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zmena spravania

Poslaťod clupko » Str 14.03.2018 9:47

Sacok65 píše:Ako dosiahnut aby som bol ja ten prvorady? Ci uz pri poveloch alebo prechadzkach? Niekedy to tak bolo no teraz uz nie

niekedy bola male steniatko, mozno sa vsetkeho okolo bala, ty si bol najzaujimavejsi v jej svete. teraz je to pubertacka a zistuje, ze veci a psy okolo su velmi zaujimave. takze ak chces byt prvorady, musis byt jednak zaujimavejsi a jednak jej to musi stat za to. zvys motivaciu - ked nie si zastancom pamlskov (comu vobec nerozumiem, ale ok), skus pouzit nejaku jej oblubenu hracku ako odmenu. co robit, aby vykonala povel na prvykrat? treba ju to naucit, no. ked to nespravi na prvykrat, nepride odmena.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Zmena spravania

Poslaťod kellee » Str 14.03.2018 10:42

trvat na spleni. ked nepride na privolanie na prvy krat, ma mat snuru, psa si pritiahnes (velmi zjednodusene) a pochvalis. to je len priklad, takto som to robila ja.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Zmena spravania

Poslaťod Margita » Str 14.03.2018 15:10

Chyba Je hlavné aj to, že nie si dôsledny ,keď vydas povel musíš si za nim stať
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zmena spravania

Poslaťod Sacok65 » Str 21.03.2018 19:23

Kazdopadne dakujem vsetkym za rady a podnety. Velmi pomohlo
Sacok65
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Zmena spravania

Poslaťod wer » Str 21.03.2018 19:50

:jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik