Cestovanie autobusom

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Cestovanie autobusom

Poslaťod Domca » Štv 09.03.2023 14:57

straka17 píše:
Z toho čo Dona poznám si myslím, že on má nie len malú nádobu, ale aj malé dierky v nej a furt si to nosí so sebou. Stresové hormóny v tele sú až 72h, kľudne si môže niesť so sebou ešte niečo zo včera.


ano, on má podľa mňa náprstok, nie že malú nádobu :heh: (darmo, aký pán taký pes asi :prd: ) a hej, práve preto, že ten stres telo odbúrava dlho mi to vadí - ako niežeby som to doteraz neriešila, skúšali sme kadečo a často sa o tom doma bavíme.... potom som to ja na chvílku vzdala, lebo proste som riešila seba a nemala som energiu aj na toto a teraz posledne jak sa mi presral po tom pol dni cestovania a veteriny, ma to zas nakoplo, že proste musí snáď niečo existovať ako tomu zvieraťu pomocť nemať pocit, že v niektorých situáciách sa mu určite tentokrát už niečo vážne stane a zomrie z toho.

Pochopila som čo tým myslíš, díky :yes: možem to samozrejme vyskúšať s ním, on zas doma je úplne ako v raji, lebo tam má všetko pod kontrolou, preskúmaný každý centimeter, je to jeho bezpečné miesto. Nejaké vzdychanie alebo že odfúknutie si moc nerobí, on proste skor keď si ide niekam ľahnúť tak zabručí ako chlap čo sa po celom dni vrátil zo šichty v bani :haha: neviem, možno to je alternatíva k odfúknutiu? on je špeciálny pes no :joint: ale skúsim to vychytať no, s tým nemám asi moc čo pokaziť, max mi to bude sám núkať keď bude chcieť zo mňa vytrieskať nejaké jedlo :heh:

Inak keď vystúpime z tej šaliny alebo busu atd, tak ho nechám tak, on sa otrasie, ide si počuchať a potom sa prevažne pohráme, že mu pohádžem hračku alebo tak, proste "vyklepať" ten stres trochu, nech sa aj fyzicky uvoľní...on sa do pohody viac menej dostane hneď ako zistí, že ten pre neho "strašiak" je už preč
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Cestovanie autobusom

Poslaťod Slausa » Štv 09.03.2023 15:06

Offtopic: Domca, na taketo rychlejsie predychavanie vsemoznych situacii celkom Sure pomohol tryptofan, prislov mi ze sa lahsie oklepala z roznych takychto situacii
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Cestovanie autobusom

Poslaťod Domca » Štv 09.03.2023 15:24

Slausi a to asi len u veta že? Nemám skúsenosť s podávaním ničoho podobného psom. Uvažovala som aj nad bachovkami už, ale tam som permanentne skeptická čo sa týka účinnosti :lol:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Cestovanie autobusom

Poslaťod Slausa » Štv 09.03.2023 15:34

Niee, normalne humanny doplnok z lekarne. Je to vlastne len zlisovana aminokyselina, nepomoze - neublizi.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Cestovanie autobusom

Poslaťod straka17 » Štv 09.03.2023 15:37

Domca píše:
straka17 píše: on proste skor keď si ide niekam ľahnúť tak zabručí ako chlap čo sa po celom dni vrátil zo šichty v bani :haha:

Nie. Akože aktuálna téma u nás, lietajúce igelitky. Odkedy sa mu jedna šuchla o nohu ho ide každá zožrať :heh: Miesto toho, aby vrástol do chodníka ide okolo nej a odfukuje ako kôň. Regulérne to predýchava.

Čo sa týka tohto kýblika, tak Dostálková má na FB k tomu viacero pokecov (do 30 minút) a tuším aj infografiku? Keď nie na stránke tak vo FB skupine určite
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157


Re: Cestovanie autobusom

Poslaťod Domca » Štv 09.03.2023 15:58

ja mám pocit, že keď on je v strese tak aj dýchať zabudne...akože tak že fest vo veľkom strese - v tej šaline alebo aute - tak si ani nezívne, ani sa neoblizne, proste dychčí jak po maratóne a slintá. Celá som od neho regulérne oslintaná, mala som už preslintané skoro celé nohavice, potom som pod neho podložila deku, ktorá tiež ostala mokrá, v šaline mu do náhubku strkáme papierovú vreckovku, lebo by tam pod ním bola povodeň...

napr u toho veta, tam to nie je až tak katastrofálne, tam si aj zívne, aj reaguje na nás, aj si lahne, aj by si čuchol k inému psovi - v čakárni samozrejme

slausi díky, sa cítim jak pako :pac: :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Cestovanie autobusom

Poslaťod straka17 » Štv 09.03.2023 16:29

Takto Vukáč vyzeral v aute v lete
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik