Neustále hrabanie

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.07.2012 7:59

ja pokial viem, tak trest má prísť v tej chvíli, ked pes robí niečo zle. takže si nejak neviem predstaviť, že prídem domov, diera na pol dvora, pes sa mi teší, že som prišla, ja ho tešiaceho sa schmatnem, dotiahnem k diere a budem mu nadávať, že to čo robil pred x hodinami bolo zle???
alebo si dieru všimnem inokedy. pes si len tak leží, ja k nemu prídem, schmatnem ho a vlečiem k diere...
:nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod agah » Pon 23.07.2012 8:02

Nuz, vidim, ze mas svoju pravdu a ja nemam skusenosti :ha: OK - tu ma mas!

Len prosbicka - zdrz za ucasti vo fore Vychova a vycvik, lebo ocividne ti chybaju zakladne vedomosti o chovani psov a uvedom si, ze takymi "radami" mozes psom naozaj ublizit, nielen svojim.
Pripadne, kym zacnes s niekym diskutovat a hovorit mu ze nema skusenosti kuknij do jeho profilu, a aj na pocet a obsah prispevkov. Aby si sa do buducnosti takymi poznamkami nekompromitovala.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Veronika.Chuck » Pon 23.07.2012 8:11

to viem aj ja, ze trest ma prist v tej chvili ked pes nieco vykona zle. Dogu proste k diere nedotiahnes. On siel s nami v pohode vedla nohy za retiazku na krku, ked videl, ze sme sa blizili k miestu kde vyhrabal dieru vedel, ze je zle a dalej sa nepomohol.
Nam proste toto pomohlo, ako som uz pisala, naucil sa chodit po "chodnicku" a po trave a nie po vysadenych kvietkoch alebo prestal hrabat.
Bola tu tato tema tak som poskytla svoje skusenosti, ktore nam pomohli.
AGAH: ja som ti nenapisala ze nemas skusenosti napisala som ti ze pokial nemas skusenost s tym ze ti pes vyhrabal dieru za tvoju nepritomnost. Samozrejme ze kazdy pes je iny a u kazdeho plati nieco ine! U naseho platilo toto u niekoho ine moze platit nieco ine.
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Tasha » Pon 23.07.2012 8:13

Presne. Ako je pravda, že pes si ešte možno pamätá, že urobil niečo zlé, ale väčšinou ani nie, skôr len číta z vášho správania. keď psa niekam ťaháte čo v inom prípade nerobíte tak mu je to divné a je jasné, že sa bude vzpierať. a nevravte mi, že ste ho tam úplne kľudne dotiahli, že ideme sa hrať a nakoniec ho zdrbete. Blbosť. Ak pes urobí niečo čo ma vážne nasere, ale neprichytila som ho, tak mám smolu. jednoducho už s tým nič neurobím... a to hrabanie by som skúsila riešiť možno aj takým spôsobom, že si nájdem čas a budem na tom ranči celý deň, ale skrytá. ja neviem, niekde na streche aby som mala výhľad a vždy keď pes robí zle, tak ju okríknuť, ale neukázať sa jej. mne to pomáhalo :D
aj doga sa dá dotiahnuť len tak mimochodom...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.07.2012 8:15

weronika1106 píše:to viem aj ja, ze trest ma prist v tej chvili ked pes nieco vykona zle.

tak?... :no:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod agah » Pon 23.07.2012 9:10

Weronika
za tie roky psiska vykonali poza moj chrbat neskutocny pocet nekalych skutkov, a ver, ze vykopane diery to je ten najmensi problem. Ano, zriedkavo sa mi stane, ze aj po fakte na psa nakricim, alebo dam najavo svoju mrzutost. Avsak vzdy viem, ze to je z mojej strany uz len vyventilovanie svojich pocitov a vychovny vyznam nema ziadny, okrem toho, ze sa javim psom ako nevyspitatelna bytost - prisla domov a vyvadza, ked my sme radi a veselo sa s nou vitame. Prevadzkovanie takeho systemu na plnej ciare a pri kazdej prilezitosti je jednoduchou cestou ako presvedcit psa o tom majitelove reakcie su divne a ze pre istotu sa treba vzdy chovat podriadenie, lebo nevedno odkial a za co prileti uder (vynadanie).
Naposledy upravil agah dňa Pon 23.07.2012 9:48, celkovo upravené 1
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.07.2012 9:46

ja viem.
toto
zuzka:) píše:ja pokial viem, tak trest má prísť v tej chvíli, ked pes robí niečo zle. takže si nejak neviem predstaviť, že prídem domov, diera na pol dvora, pes sa mi teší, že som prišla, ja ho tešiaceho sa schmatnem, dotiahnem k diere a budem mu nadávať, že to čo robil pred x hodinami bolo zle???
alebo si dieru všimnem inokedy. pes si len tak leží, ja k nemu prídem, schmatnem ho a vlečiem k diere...
:nwm:
bolo myslené tak, že takéto "trestanie" je hluposť.
aj mna pes naštval, že po príchode domov som mala sto chutí ho zabiť, ale tak som sa len mrzuto dala do upratovania a ani nanho nepozrela. a nadávať som nadávala, ale neadresovala som to jemu. proste som sa ho v takých situáciach snažila ignorovať...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod agah » Pon 23.07.2012 9:49

ja som si splietla mena :hi:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Seemani » Uto 24.07.2012 0:36

no plot zabezpečiť nevieme, oplotená časť, kde sa nachádzajú psy má asi pol hektára. Uvažovali sme nad drevami popri plote, ale pre mňa by bolo ideálne ju to definitívne odučiť, pretože ak jamu urobí aj niekde mimo plota, z estetického hľadiska ju musíme stále zakopávať (a nie je malá!). Granulky alebo kosť je problém tiež, lebo máme tam ďaľšie psy a fenka nežerie, keď ich uvidí pri sebe. Všetko nechá a odíde.. Aj počas večerného kŕmenia som stým mala problém, musí žrať sama,inak nechce a pustí do misky ostatných. Takže granulky alebo kostička by hneď zmizli :( ..
Sú dni, keď sme tam aj celý deň a vtedy je zalezená, sem tam vyjde, pohladkáme ju a zas ide na miesto. Akonáhle odchádzame, vyjde von a už flámuje ( odskúšané, v noci pri námatkovej kontrole sa špacírovala po pozemku. Takže mám z nej dojem, že keď nás tam vidí, vie, že netreba dávať pozor a akonáhle odídeme, už je na rajóne ona. Akoby sme sa striedali. Je to komplikované, nechcem jej škodiť, snažím sa nájsť niekoho z okolia, nech ju môžem navštevovať. Nechcem ju zatvárať, ale nechcem ohroziť malú. Mám pocit že to nemá riešenie.. U bývalého majiteľa to nerobila, tak neviem
Inak má 3 roky.
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 24.07.2012 5:42

Chcem zareagovať na debatu z predošlej strany.
Barzoj mi ako šteňa (v období 6-10mesiacov) ničil po odchode z domu. Vždy si niečo našiel a roztrhal to. Jasné že som za to bola naštvaná, lebo celé toto vyvrcholilo roztrhaným gaučom. Bol to jednoznačný "premyslený" truc po mojom odchode. Jednoducho áno, znadala som mu kludne aj po príchode dom. Verte, že skutočne vedel, za čo to je, lebo aj v mojej prítomnosti som ho učila, že naše veci sa neberú, že si nemôže zobrať len tak nášho plyšáka, alebo hocičo iné a začať sa s tým hrať a tak ďalej.
Vždy keď som prišla dom, ako prvé čo som urobila, že som prešla celý byt, kde je niečo zničené. Pes ma pozoroval (ja jeho pochopitelne tiež, tak kútkom oka, ale tvárila som sa, že ho nevidím) a jak som danú vec objavila, tak úúúž bola pohroma, sa krčil, odvracal zrak a všetko možné. takže áno, aj po hodinách dokázal rozoznať, že spravil, čo nemal.
Tým nechcem povedať, že všetci hurá trestajme po funuse, len to, že sú psi, ktorí to dokážu rozoznať a samozrejme aj takí ktorí nie a presne sa budú vytešovať, akoby sa nechumelilo a na to, že čosi porobili naozaj zabudli.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod agah » Uto 24.07.2012 6:44

Seemani uz si sa rozhodla ako vidim...

Ulf, to co pises je poludstovanie jak vysite. Aj u nas mladeniec pohryzol pohovku, tento den som nebola doma, sprdol ho manzel, na druhy den som sa vratila a sprdla ho tiez - strasne sa ospravedlnoval (krcil sa a krutil chvostom) lebo vedel za co to bolo :pac: :lol:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Bad » Uto 24.07.2012 8:18

Seemani, a kromě toho, že je volně puštěná na velkém pozemku, děláte s ní něco? Pes by měl denně prospat až 16 hodin, nevidím problém ji na část dne zavírat, když jí poskytneš každodenní zaměstnání (tedy nějakou činnost a ne JEN pobyt na velkém pozemku). Zdá se, že si z nedostatku jiné smysluplné činnosti našla zaměstnání sama, vcelku logické.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Seemani » Uto 24.07.2012 9:08

Ano venujeme sa im, nosíme ich na prechádzky, cvičíme ich alebo sa len hráme a hladkáme. Ale nie je tam len ona, nemôžem jej venovať všetok čas, sú tam kone a s tými treba robiť uprednostnene. Zábavu si mohla nájsť aj inú, nie zrovna toto :pac: ... A takisto máme ešte doma ďaľšie dva psy, ktorým sa tiež treba každý deň venovať.
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 24.07.2012 9:18

agah píše:Seemani uz si sa rozhodla ako vidim...

Ulf, to co pises je poludstovanie jak vysite. Aj u nas mladeniec pohryzol pohovku, tento den som nebola doma, sprdol ho manzel, na druhy den som sa vratila a sprdla ho tiez - strasne sa ospravedlnoval (krcil sa a krutil chvostom) lebo vedel za co to bolo :pac: :lol:

Ani ne. :no: Zaujímavé jak okamžite dokážeš niečo zhodnotiť bez toho aby si videla situáciu, ktorú ja dokážem popísať tak ako popisujem, inak to neviem. papa.

Seemani, je to na tebe si povedať čo ešte zvládaš a čo už nie, v tomto okamihu mi to tak pripadá z toho čo píšeš, že skôr toho máš na sebe viac ako sa patrí. Neviem si predstaviť pri tom všetkom, kolko času stíhaš venovať každému psovi, to sa nedá. A potom do toho príde jeden pes, čo potrebuje venovať sa trochu viac, resp. inak a sa to presne takto zosype. Možno dať ju niekomu, kto by mohol splniť jej špeciálnejšie nároky. Sú psi, čo tento spôsob života neunesú (nemyslím to teraz v zlom na teba), ale potrebujú iný spôsob života. Tiež mám doma jedného, ktorý by tak ako žijete vy žiť proste nemohol a niečo na ten spôsob hrabania by si vybral, aj keď ty by si sa snažila neviem ako. Ten druhý naopak bez problémov. :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Neustále hrabanie

Poslaťod Veronika.Chuck » Uto 24.07.2012 9:37

Ulf: Mas pravdu. Je tazko popisovat situaciu, ale proste je to tak, ze na psovi vidis, ze vie, ze to co spravil bolo zle. Samozrejme, ze psa netreba trestat za kazdu malickost co vyvedie nie pred nasimi ocami. Ale ked to uz ide do extremu nemozes to ignorovat .
25.6.2012 Navždy ostaneš v mojom srdci Obrázok

Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku.

Obrázok
Veronika.Chuck
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Bydlisko: Martin/Záturčie

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik