Neustále hrabanie

Sem píšte vaše rady a nápady.

Hrabanie na dvore

Poslaťod Júlia » Uto 10.06.2008 12:11

Ahojte,
tak a znova tu mám takú otázočku a zároven prosím o radu?
Neviete mi poradiť ako odnaučiť psíka hrabať na krásnom trávničku? Doteraz to nerobila a zrazu po roku hop a už aj hrabe ked nie sme doma hlavne, vždy ju potrestáme ale na druhý deň znova... :ua:
Čo s tým? :smile:
Júlia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod Silwuska » Uto 10.06.2008 12:23

Nic...pes bude hrabat...jedina ako taka moznost je urcit jej miestocko na hrabanie...alebo ju pred odchodom z domu unavit natolko ze bude poslusne spinkat a nebude nurat...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod Amaguk » Uto 10.06.2008 13:00

myslim, ze tu uz bola o hrabani rec...
moja skusenost, aj skusenost inych, je - hrabanie ako take neoducis, da sa len usmernit...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod Lucifer » Uto 10.06.2008 16:07

Offtopic: Cicaaaa...usmernit znamena, ze ukazes psovi, ze prosim tuto kop? :haha:
Inac my mame rozoranu celu zahradu...Jamy zakopes a do pol hodky tam mas dvakrat tak hlboku :lol: Najlepsi moj priatel je v poslednom case lopata...Uz aj hlina z lesa sa minula...vsetka je v nasej zahrade :joint: A najlepsie vykopove prace nasich psov boli tie, ked vyhrabali kable od elektriky na branu :pac:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod Rika » Uto 10.06.2008 16:14

No tak ja neviem ale my sme to nasu oducili. Ked bola mala tak vyhrabaval riadne kratery :lol: .
Bi je velmi citliva a vzdy dostala poriadny vyprask novinami. Ked sme ju videli ako hrabe, pomaly, potichu som sa prikradala k nej a kedze bola zaujata ani si to nevsimla a zrazu kryk a slahy po zadku. Velmi dobre si to pamatala. Neskor stacilo uz len vijst s prutikom alebo zakrycat cez okno a ukazovakom pohrozit... az to uplne prestalo. Teraz si nedovoli ani keby sa dialo neviem co :smile: .

A taktiez sme zistili, ze pred nou sa na zahrade nic nemoze robit, lebo chce pomahat. Takze ked sa ide sadit, presadzat, strihat,.... musi byt zavreta tak aby nas nevidela este aj chvilu po dokonceni.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Hrabanie na dvore

Poslaťod rybicka » Pon 23.06.2008 6:15

Za prve-kazde steniatko, ci uz v byte, alebo zahrade hlada nieco, cim by sa zabavil-takze najprv zahradu, ktoru nejakym sposobom oplotis + stromy, u ktorych pockas, nez vyrastu, alebo najskor psa a az ked prejde pubertou, tak potom sadit zahradu. Pretoze napr. moja bola prvy polrok zivota v byte a na hranie jej stacil velky kus dreva, dokazala sa s nim hrat cele hodiny...akonahle ale v puberte presla na dvor, tak boli vykopane jamy, vytahane male tujky, zniceny travnik, ako sa s druhou fenkou nahanali, poroznasane a okusane drevo na topenie, okusana cela buda a aj pergola-lebo mala viac veci na hranie....takze ak chcete mat aj zeleninu, tak tu je potrebne oplotit pri kazdom psikovi..po puberte by sa mali skludnit-nehovorim, ze sa skludnia, ale mohli by sa-moja sa teda skludnila len v tom hryzani pergoly a kopani jam :lol:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Írsky vlkodav

Poslaťod Rika » Pon 23.06.2008 8:57

Bud oplotit, alebo šteniatko správne viesť k veciam už od šteniatka. Moja je naučená, že na záhradku nesmie vkročiť, behať môže len po trávniku a ked už na tu záhradku ide napr. za mňou, je naučená, že sa chodí po chodníku a nie kade-tade. Taktiež ako som už spomínala, odučila som ju hrabať v záhrade.
A v tomto nezáleží na plemene, myslím, že to robia všetci.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Írsky vlkodav

Poslaťod shishi » Pon 23.06.2008 9:10

Aj moja niekedy hrabe...ale take jamyska,ze strom by sa dal zasadit.... neviete ako ju to odnaucim? ked ju vidim hrabat,tak zrevezm fuj nesmies a musi sa kajat,ale nejdem jamy ked sa rpejdem po zahrade.... dakujem :) :smile:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Írsky vlkodav

Poslaťod rybicka » Pon 23.06.2008 9:27

fuha, odnaucit neviem, ja ked som nasla jamu, tak som ju jednoducho zahrabala a na druhy den som ju nasla znovu-ale aspon som mala istotu, ze je to stale na tom istom mieste a nemam kratery po celom dvore :lol: a cim je starsia, tym menej ju to bavi...najhorsie to bolo cez pubertu.
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod iriska » Štv 21.08.2008 11:44

ahoj, náš krásavec sa dostal do záhrady, kde teraz aj spí po 16tom mesiaci svojho života, je mu tam lepšie ako v byte, po 2 týždňoch zvykania si, vyhrabal dva záhony kvetov, a zopár jám na "svojom strážnom stanovisku", kvety som presádzala asi ešte týždeň, denno-denne, aj jamy zahrabávala, kým som nezistila, že on to tak proste chce, ak má tieto dve-tri jamky a dva záhony holé, bez kvetov (ani jama nemusí byť)...tak inde sa už nečiní, či to bolo správne riešenie??? neviem ale ak má ňufáčik v svojej jame a pri behu mu nezavadzajú nejaké "hlúpe" kvety je šťastný :smile:
iriska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod Silwuska » Pia 22.08.2008 10:59

iriska píše: je šťastný :smile:


A to je hlavne nie?? :no: :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod iriska » Pia 22.08.2008 11:37

najlepší pocit na svete je mať spokojného a šťastného priateľa... :smile:
iriska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod Gaston » Sob 23.08.2008 10:11

gaston vyhrabal par jam ale potom sme zahony oplotili a tak ma uz iba 1 jamu a to mu zakazujeme
Gaston
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod Niki » Pon 25.08.2008 9:43

Spočiatku boli aj u nás docela slušné jamy ale postupne sme sučine vyhradili priestor kde si môže hrabať trebárs aj základy na barák. V trávniku FUJ, NESMIEŠ! a inde si kopkaj moja. V podstate má také svoje tri miestečka na hrabanie a keď je vonku poriadne horko tak si tam zvykne aj ľahnúť.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Hrabanie na dvore

Poslaťod iriska » Pon 25.08.2008 12:56

áno toto presne robí aj môj, ak má tie svoje "jamky" tak je fajn, nedajbože mu ich zahrabeme...vykope nové
ale má tieto a v tých si ležká :smile:
nehovorím, že by nebolo fajn, keby na záhrade bola iba rovina...ale nevedela som si rady a pokiaľ to nepokračovalo a nemnožilo sa to...
iriska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik