vytriedit

Sem píšte vaše rady a nápady.

vytriedit

Poslaťod irwin » Pia 13.04.2012 10:03

a ked som videla co niektorí s vyžlami robia ked neposluchnu :pac: až mi zle bolo... znameho pes neprisiel na zavolanie- odignoroval aj pistalku, tak za nim isiel chytil ho za obojok a tak ho niesol par metrov potom sa zahnal päsťou nad nim a pes potom fungoval ako hodinky... neviem ci vyžly su proste take mrchy a dovoluju si ale cim sa k nim clovek horsie sprava pri "trestani" tak ho maju radsej a lepsie pocuvaju :nwm:
aj kamoska nevedela si dat rady s odlozenim- cvicitel to videl, spytal sa ci moze- raz ho zakrutil za obojok- len polkolecko spravil, dal psovi povel daun a ostan- pes lahol a ostal tak dokym mu nedala volno (pes si to zapamatal a kde ho teraz odlozi tam ostane :jop: )
irwin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 552

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Niqi & Kora » Pia 13.04.2012 14:35

Offtopic: to sa fakt polovne psy takto cvicia?
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod merri » Pia 13.04.2012 14:43

Offtopic: Ani by som sa necudovala.. Co stretavam zopar polovnikov, pre nich je ten pes len a len "pracovny nastroj".. :ua:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod wer » Pia 13.04.2012 14:45

Offtopic: asi si vies predstavit, aky silny podnet vie byt zver pre psa a este polovnickeho. no a ten podnet od psovoda musi byt silnejsi ako podnet vonkajsi (nevravim, ze to ma byt zrovna palica..).
ale to su tvrde psy, psychicky labilny pes je absolutne nevhodny na pracu, takze nimi to nezamava...
a v podstate hocikde pri praci, ked je pes vo velmi vysokom drive, vsetky podnety musia byt zosilnene. neplati to len pri polovnickych psoch, ale hoc aj pri borderkach pri paseni, alebo policajne psy na obranach a podobne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Bad » Pia 13.04.2012 14:53

wer píše:ked je pes vo velmi vysokom drive, vsetky podnety musia byt zosilnene

to jo, ale irwinův pes si prostě nechce lehnout i bez rušivých vlivů, jestli to dobře chápu
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Niqi & Kora » Pia 13.04.2012 14:55

Offtopic: https://www.excellentgundog.com/ :no:
Offtopic: mozno to stoji vacsiu namahu zdolat vsetky tie psie pudy pozitivne, ale DA SA TO + vysledky su urcite lepsie co sa tyka VZTAHU medzi psom a clovekom :smile: .
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod wer » Pia 13.04.2012 15:17

Bad píše:
wer píše:ked je pes vo velmi vysokom drive, vsetky podnety musia byt zosilnene

to jo, ale irwinův pes si prostě nechce lehnout i bez rušivých vlivů, jestli to dobře chápu


to bolo k vycviku polovnickych psov a nie k lahnutiu v kludnom prostredi :pac:
chapem, ze slovo podkopnutie vam znie strasne desivo... :ach: ale je to to iste, ako ked zdvihnes psovi nohy a polozis.


Niqi & Kora píše:Offtopic: mozno to stoji vacsiu namahu zdolat vsetky tie psie pudy pozitivne, ale DA SA TO + vysledky su urcite lepsie co sa tyka VZTAHU medzi psom a clovekom :smile: .


Offtopic: niqi, o tom sa pobavime, ked si zoberies holandaka z knpv a budes s nim robit obrany.. :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Niqi & Kora » Pia 13.04.2012 15:23

Offtopic: wer- sak sa vyjadri k tomu, ze polovnicke psy sa daju vycvicit aj bez pouzitia fyzickeho nasilia, nie k mojej neidentifikovatelnej buducnosti :heh:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Bad » Pia 13.04.2012 15:43

Wer, chápu žes to psala jako OT a asi v souvislosti s tvrdou náturou loveckých plemen.
Já jen že je rozdíl mezi učením povelu, vynucením si již naučeného povelu v normálu a vynucením v adrenalinové situaci, na obranách taky používám některé "speciální komunikační prostředky" (i když nám funguje žrádlo vždycky).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Hanka 1 » Pia 13.04.2012 15:59

ked je pes vo velmi vysokom drive, vsetky podnety musia byt zosilnene.


Tohle zdůvodnění používají hodně výcvikáři, kteří si libují v silových metodách. Nevím, jakou dává logiku to, že přetočíš psa jak péro a pak ho musíš silně, silově korigovat, aby to nebyl podprahový podnět, a pak zase víc roztáčíš, aby ten podnět unesl. Podobný návod jsem kdysi četla v jednom rádoby odborném časopise. O sportovce se zmiňovat nebudu, ale jaký má takto přetočený pes význam pro reálnou práci? Oba dva kamarádi, policejní psovodi, mi tvrdili, že je to naprostá pitomost, protože pes musí přemýšlet, vyhodnocovat, spolupracovat a být ovladatelný někdy na sotva patrné pokyny. Oba dva tak svoje psy - každý z nich má dva - mají připravené.
Můj příbuzný měl léta chovku loveckých psů, připravoval desítky psů pro práci v lese, nikdy se psy nejednal hrubě a nepoužíval silové metody.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod Niqi & Kora » Pia 13.04.2012 16:07

Offtopic: neni to nahodou tak, ze ked sa pes tresta, postupne ten trest uz nema taky efekt ako na zaciatku a treba potom pritvrdit??
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod wer » Pia 13.04.2012 19:28

Offtopic: hanka, ano, zver umelo psa pretaca.. :haha: ono u tych pracovnych psov je prave ta chut do prace podstatna a ziaduca. lebo tazko sa pracuje so psom, ked ho musis do niecoho prosit a trapit ho s niecim, co by mal mat uz v krvi. o pretacani na obrane z mojej strany rec nebola absolutne. :no:
nie, niqi, nie je to tym.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod raky » Pia 13.04.2012 19:33

wer píše:Offtopic: hanka, ano, zver umelo psa pretaca.. :haha: ono u tych pracovnych psov je prave ta chut do prace podstatna a ziaduca. lebo tazko sa pracuje so psom, ked ho musis do niecoho prosit a trapit ho s niecim, co by mal mat uz v krvi. o pretacani na obrane z mojej strany rec nebola absolutne. :no:
nie, niqi, nie je to tym.

wer prestaň prosím... buď rada - že tu Hanka píše už mi to chýbalo :hi: Bez toho by to bolo také smutné... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod wer » Pia 13.04.2012 19:36

Offtopic: nech ide do temy konejsive signaly.. :angel: (ci co to bolo za knihu jej oblubenkyne)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Splnenie povelu len za pamlsok

Poslaťod raky » Pia 13.04.2012 19:39

Offtopic: ako stavať sa bokom a nepozerať do očí??? :jazyk:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik