6mes. štena útočí po okoloiducich

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Pon 02.04.2012 20:23

Offtopic: Ja aj dve a k tomu prihodim aj jednu nohu :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Mackie » Pon 02.04.2012 20:26

Offtopic: Ulf no prave, vysledok, ak to nespravi, je taky isty, akoby to nevedel.. mam to doma, viem, ze vie, a prd z toho
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod kikaku » Pon 02.04.2012 21:15

adhike píše:Prosim vas neurážajte ma ...

adhike to nie je o urazani, kazdy ponuka nejaku radu, treba len citat a popremyslat o moznostiach ...ja som veru ta posledna co by ti mala radit, lebo kusok pred tebou som zvazovala pouzitie EO tiez :ua: (nastastie ma to rychlo preslo :lol: )
...100 ludi, 100 nazorov, 100 rad :ach: ...ja mozem za seba povedat, ze stopovacka nezabrala, nepomohla, moja ali blba veru nie je, je bystra az moc, privolanie na nej ma perfektne, na volno to bolo a stale je katastrofa...ale uz sa to pomalinky zlepsuje...
...no...a co som vlastne chcela :smile: ...jedna baba mi povedala, ze "asi nie ste dobry tym" ...najprv ma to pobavilo (ved sak predsa so svojim psom travim tolko casu kolko len mozem), potom ma to nahnevalo...a potom som popremyslala a aj som si veru poplakala :plac: Nie je dolezite kolko casu so psom travis ale AKO ho travis! Mam kamosku, na ktorej moze pes oci nechat, taky jej je odovzdany...a to ma inspirovalo, snazim sa teraz Ali naviazat na seba najviac ako to ide...aby proste mala pocit, ze ta najvacsia zabava je ked je so mnou a nie vtedy ked nahana auta....uz to nie je iba o tom, ze ju necham vybehat nech vybije energiu...beham proste s nou, stale sa ju snazim niecim uputavat...mam jednu piskaciu lopticku s ktorou sa s nou hram iba prilezitostne, ale stale ju mam pri sebe a ked som v situacii, kedy mi proste znicohonic vystartuje po niecom, tak s nou zapiskam a hodim opacnym smerom...dnes sme uz v stadiu, ze sa to zacina polalilinky zlepsovat :jupi:
...ale stale jej este neverim, 5m stopku ma pripnutu vzdy pokial citim riziko, ze by mohla po niecom vystartovat (u nas su to hlavne tie auta :ua: ) ale to skor pre mna, aby som ju stihla chytit :lol:
...chcem tym povedat, ze nie je to iba o tej privolavacke...ale aj o tom ako vas ten pes vnima (lebo kazdy pes je iny a ma inu povahu, cize tazko radit)...ci to robi preto, lebo musi (ako napr. pri tej stopke, lebo vie ze nema na vyber)...alebo preto, ze jednoducho chce a robi to rad

...btw k tym EO...ja to neodsudzujem, videla som psy, co boli cvicene tymto sposobom a nemam pocit, ze by z toho mali traumu, no je pravda, ze by to mal pouzivat clovek co s tym ma skusenosti....ja som na to odvahu veru nenabrala :smile:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod wer » Pon 02.04.2012 21:24

kikaku, gratulujem, verim, ze si na dobrej ceste :jop:

adhike - opat sa budem opakovat - doberman je pes, ktory nutne potrebuje pracu pre svoj zivot. preto beha ako "zmyslov zbavena", lebo nema absolutne ziadne vyzitie a je to pre nu uplne jedina forma ventilu. aj calwen ti to uz naznacila - ten pes nemoze byt stastny za takych podmienok, ake mu ty ponukas.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Pon 02.04.2012 21:40

Kikaku to napisala velmi pekne :jop: A o tom to je!
Ja som tiez mala problem s malou potvorou, ze zdrhala lovit vtaciky, macky, srny. Ale zacala som sa jej viac venovat, zacali sme cvicit poslusnost, agility, bikejoring, kdetu obrany. Zistila, ze so mnou je desna sranda, ze ked spravi nieco dobre, ze sto pro ju pochvalim, ze kdetu padne daka mlska.
A dnes sme o kilometer dalej - predvcerom ostala v uplnom klude ked dva metre od nej presla macka, vcera som ju jednym pisknutim odvolala, ked cihala na vtacika a dneska som ju jednym pisknutim odvolala, ked bezala za mackou. Ale to nebolo zo dna na den, bol to dlhy proces, ktory sa samozrejme este nekonci, lebo ja budem spokojna az ked mi prestane absolutne vylietat za jej pokuseniami.
Len to chcelo nevzdavat sa, pracovat na sebe, na psovi, trapit sa so snurou a nechat si poradit. A najma byt dosledna. Lebo kym ona nevedela, ze ku mne znamena naozaj vzdy a vsade ku mne, tak to privolanie bolo proste o nicom. Aj teraz byva v lese na snure, aj ked je blato, aj ked sa motame, ale kym ma nepresvedci, ze sme to zmakli, tak sa holt motat budeme nadalej :nwm:
A jo...tento maly zmrd, ma lepsiu poslusnost ako od mala vypiplany ovciak (o rok a pol starsi) - takze nech mi nik nevravi, ze sa to neda :jazyk:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Bad » Uto 03.04.2012 6:05

Musím - Kikaku :jop:
A trošku se bojím, že :
kikaku píše:"asi nie ste dobry tym"

bude velký problém adhike, podle toho co píše není pro svou fenu autorita, a jestli něco dobík potřebuje tak je to osoba, kterou může respektovat.

A k těm obranám - dobře dělaná obrana dokáže se sebevědomím psa zázraky, ale musí ji vést FIGURANT a cílem musí být zvýšení sebevědomí psa a ne ho za každou cenu dorvat k IPO3. A majitel musí být svému psu oporou a ne ho srážet.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Uto 03.04.2012 8:44

A k těm obranám - dobře dělaná obrana dokáže se sebevědomím psa zázraky, ale musí ji vést FIGURANT a cílem musí být zvýšení sebevědomí psa a ne ho za každou cenu dorvat k IPO3. A majitel musí být svému psu oporou a ne ho srážet.

S tymto suhlasim, ale nechcela som to sem pisat, pretoze Adhike si nevie najst ani len dobreho vycvikara, nieto este figuranta. V jej pripade by som sa na to naozaj vykaslala.
Mne takto taha hore Mardiho Janko Direr, skoda, ze je to pre mna tak daleko k nemu :plac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Nyssa » Uto 03.04.2012 13:45

Offtopic: calwenka, veď keď máš johnyho ďaleko, vy tam máte v BA tiež dosť možností. čo takto Marek? :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod wer » Uto 03.04.2012 13:48

Offtopic: moznosti moc nemame, lebo ti dobri su vychytani a len tak sa k nim dopracovat - na rychlotrening 2x za mesiac - je tiez umenie. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod calwen » Uto 03.04.2012 13:49

Offtopic: Mne sa to popravde ani nechce riesit, kedze vacsinu roka mi je to popri agility nerealne :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Nyssa » Uto 03.04.2012 13:53

wer píše:Offtopic: moznosti moc nemame, lebo ti dobri su vychytani a len tak sa k nim dopracovat - na rychlotrening 2x za mesiac - je tiez umenie. :ua:

Offtopic: :ua: nj, to je fakt. a "nových, mladých" figurantov nám moc nerastie, či to mám len ja taký pocit? :nwm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod QuintipaNO » Uto 03.04.2012 14:28

Offtopic: dosť ich je :no:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod wer » Uto 03.04.2012 14:32

Offtopic: jaa ti nevim. ono aj mladych kynologov je pomenej. naroky na figurantov su vyssie a uz je v tom do velkej miery komercia.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod Bad » Uto 03.04.2012 16:13

Offtopic: Navíc podle mě neexistuje universálně výborný figurant. Něco jiného je připravovat závodní psy a něco jiného je pracovat se psy, kteří potřebují individuální přístup (a to nemluvím o výjimkách, ale o většině). U obou "mých" figurantů jsem potkala zničené psy, které dávali do kupy a které zničil figurant známého jména pracující právě se závoďáky. A je to výborný figurant, ale.... :ua:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Elektrické výcvikové obojky

Poslaťod wer » Uto 03.04.2012 19:30

Offtopic: no je uplny rozdiel v praci treningoveho a v praci zavodneho figuranta. od kazdeho sa vyzaduje nieco ine. a prave ten dobry treningovy sa hlada este tazsie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik