Hrabanie koberca

Sem píšte vaše rady a nápady.

Hrabanie koberca

Poslaťod Megi » Str 15.06.2011 19:56

Megan začal hrabať koberce v izbách aj na chodbe - väčšinou v kúte nájdeme povytláčané škrabance do koberca. Robí to, keď je sám, len raz ho videla dcéra, hneď mu to zakázala a on s prehľadom odkráčal, ako keby nič. Fakt si to nevieme vysvetliť. Už ste sa s tým stretli? :nwm:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Bee House » Str 15.06.2011 21:24

Ja som sa s tym stretla u mojej iba vtedy, ked sa uklada na dlhsi spanok. Skratka si zacne vyhrabavat "jamu", napr.: na posteli, alebo na koberci. A ked je spokojna, lahne si. Nerobi to casto, takze to vobec neriesime :nwm:

Nenudi sa vas peso ked je doma? Mozno si hlada nejaku "zmysluplnu" zabavku, kym pridete domov.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Hanka 1 » Štv 16.06.2011 9:45

Může to být stres ze samoty.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Lindchen » Štv 16.06.2011 9:52

Môj takto hrabe na posteli, ale to si robí pelech, keď je spokojný s dielom, tak tam zaspí, takže to asi nebude tvoj problém. Nechce si niečo zahrabať? Pretože samotu neviem, či cítila, keď bola dcéra doma... Čo aktivita? Viem, že chodíš kade-tade, aj na akcie, ale predsa, necíti nejakú zvýšenú pottrebu aktivity? Nenudí sa?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod wer » Štv 16.06.2011 10:53

zalezi, ako intenzivne hrabe. ked je to vyslovene take "vysinute, zbesile", tak to moze byt z nudy. ale ked je to take hrabanie len tak na upravu, tak je to uplne normalne. mozno si chce len vyhrabat napriklad chladnejsie miesto.
moj mal taku "uchylku" vyhrabavat z mojej postlanej postele, zakrytej prehozom, vankus. len ho vyhrabal a spokojne si lehnil na nom. :ach: uz si radsej schovavam periny..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Lindchen » Štv 16.06.2011 10:57

Áno, presne, chladenie to tiež môže byť. Ak to robí teraz v teple.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod katkariinka » Štv 16.06.2011 11:27

Moja hrabe v pelechu, ked sa chce zahrabat do deky a nejde jej :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Barca » Štv 16.06.2011 11:43

Moj bezne takto hrabe :smile: Robi si miesto. Niekedy sa tak aj hrame, ja zacnem hrabat a on sa prida. Hrabe aj v pelechu a hlavne ked prideme domov a on sa tesi :aaa: V spalni mame maly kobercek, ten cely dokrci az potom si tam lahne :smile:
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Megi » Štv 16.06.2011 20:34

Prvé čo ma napadlo bolo tiež to nudenie sa, ale sa mi to nezdá, pretože režim má stále rovnaký, nič sa u nás nezmenilo, aktivít má dosť a pravidelne, nezostáva dlhšie sám ako inokedy a hlavne to, že to urobil aj keď bola dcéra doma.
Čo ma zaujalo na vašich názoroch je to chladenie - je fakt, že máme v byte hnusne teplo, je tu stabilných 26-27 stupňov, aj keď sa vonku ochladí na 18. Nechápem to, ale je to tak, my sa tu tiež varíme, bez ohľadu na vonkajšie teploty chodíme doma skôr vyzlečení ako oblečení. Ale zas vždy sme tu také teplo mali, len je možno Megi chlpatejší teraz, neviem.
Ešte nás napadlo, či necíti pod kobercami nejaké hávede (to sú zas tie moje fóbie :ach: ), máme koberce celoplošne všade okrem kúpeľne, ale tam sa to vlastne začalo - začal vyhadzovať koberček z kúpeľne a keď sme ju začali zatvárať, tak sa objavili tie škrabance na kobercoch. Dávalo by mi to súvis s tým chladením sa na dlažbe, keď sa mu podarilo vyštvať koberček von. Inak rád leží na plávajúcej podlahe, čo máme hneď pri vstupe do bytu. Po dlhej dobe, vlastne prvý krát čo ho máme, si začal líhať aj na dlažbu na balkóne, ide tam aj sám, čo predtým nechcel.
Budeme ho sledovať, skúsime vymyslieť nejaké chladenie, ale ak vás ešte niečo napadne, radi zvážime všetky možnosti. Ďakujem za rady. :smile:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod calwen » Štv 16.06.2011 22:45

Ja myslim, ze to bude teplom.
V kupelni asi mate kachlicky alebo inu studenu podlahu, preto odtial vysmaril kobercek. Skuste mu ju spristupnit s tym, ze kobercek date mimo. Tam by mu bolo asi najmenej teplo :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2011 22:50

Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Megi » Pia 17.06.2011 17:49

calwen píše:Ja myslim, ze to bude teplom.
V kupelni asi mate kachlicky alebo inu studenu podlahu, preto odtial vysmaril kobercek. Skuste mu ju spristupnit s tym, ze kobercek date mimo. Tam by mu bolo asi najmenej teplo :yes:


Tak som to dnes presne urobila :yes: , uvidíme, ši sa škrabance budú zjavovať aj naďalej.

pigie ďakujem za upozornenie, tak som to hľadala a predsa som nenašla :ach:

Mimochodom - dnes ráno som mala vyše hodiny otvorené dokorán všetky okná a balkóny, popodkladala som ich čím sa len dalo, aby netreskli, a takýmto prievanom som zrazila teplotu v byte na krásnych 25 stupňov! Začíname zvažovať klimatizáciu, len neviem, či by to Megimu robilo dobre a okrem toho by nemal k dispozícii celý byt, lebo klimatizovať denne 90 metrov štvorcových by bolo sakra drahé. :ua:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Cathie » Pia 17.06.2011 18:16

Megi my to mame doma veeelmi podobne. Byt otoceny z jednej strany na vychod, z druhej na zapad, teda pod palbou slnecnych lucov sme skutocne nonstop. Teplomer stale ukazuje medzi 25-26 a cez den sa tu maximalne parime.

U nas existuje jedine riesenie toho tepla - doobeda zatiahnut zaluzie na jednej strane, na druhej otvorit okna a ked sa slnko otaca, tak to vymenime. Nastastie nemame nikde koberce, mame parkety po celom byte okrem chodby a kupelni (tam je dlazba). Ked je uz fakt totalny hic, tak v centre bytu je ventilator. Pri takychto opatreniach sa to obcas aj da celkom prezit :lol: Story vacsinu dna travi v lete na dlazbe v chodbe, tam je najchladnejsie :yes:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod Megi » Štv 30.06.2011 15:30

Po niekoľkodňovom sledovaní som presvedčená, že ste mali pravdu s tým teplom, odkedy má Megi prístup do kúpeľne, tak koberce nehrabe, chodí sa chladiť na dlažbu. Ďakujem vám ešte raz, čo by som bez vás robila? :pusa:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Hrabanie koberca

Poslaťod QuintipaNO » Štv 30.06.2011 15:53

Offtopic:
Megi píše: bez vás robila? :pusa:

mala by si doškrabane koberce :jazyk: :aaa:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik