Povel do budy!

Sem píšte vaše rady a nápady.

Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 29.04.2011 20:25

Zdravim je tu podobna tema ale ja mam iny problem, mam rotvika sedem mesacneho takze je v puberte.Vo voliere je od malicka takze je zviknuty ale nejako prestava pocuvat povel do budy,ked sme blizko voliery asi na 2 metre max tak ide v pohode, ale ako nahle je vzdialeny viac tak len stoji a hladi na mna a ani bohovy sa nepohne-len ak mam nejaky kus masa alebo kost v ruke to bezi do voliery aj z kilometra :lol: ale nechcem aby to robil len za takuto odmenu...diki za nazory
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 29.04.2011 20:30

Téma tu veru je a isto by si sa tam dozvedel viac, ak by si ju prečítal. Ono ak to urobí za odmenu je super, iné by bolo keby to nerobil vôbec. Má 7. mesiacov, je to ešte deco. Možno len chce byť s vami a v búde sa mu nepáči, tak štrajkuje. Podľa mňa s vekom to isto bude ok.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 29.04.2011 20:36

je tu taka tema ale viac menej o tom ze pes neni zviknuty na budu a nepaci sa mu tam, moj havo uz ked je v nej vyzera spokojny, tiez si myslim ze len chce byt viac s nami a ze sa to vekom zmeni len som to potreboval pocut od niekoho ineho... :hi: diki
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 29.04.2011 20:37

noooo vidíš :no:

je to teraz ten vek. bude len lepšie, ak sa mu budete venovať, cibriť ho, trénovať ho a bude to super spoločník, super pes. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 29.04.2011 20:41

diki , snazim sa mu venovat co najviac je to vyborne inteligentne plemeno a tesim sa z neho kazdu chvilu viac...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod lusy » Pia 29.04.2011 20:43

mna zaujima naco chces ucit psa do budy ked je uz zavrety vo voliere?
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 29.04.2011 20:48

do budy je len nazov povelu :no: myslim tym aby siel do voliery,lepsie sa to vyslovuje...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 29.04.2011 20:52

čo tu ako zas riešite? ak pes pozná povel ako taký nikdy nie je od veci, ja mám zasa miesto. chcem, aby pes vedel, že keď tento povedl vydám má ísť tam kam chcem a do búdy mám petbox
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 29.04.2011 20:56

jasne mas pravdu ved ja to neriesim je uplne jedno aky nazov ma povel ked pes vie co robit-ale toto uz nepatri do tejto temy...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod lusy » Pia 29.04.2011 20:57

co by som riesila. :ach: normalne som sa pytala. pochopila som to tak, ze pes je zavrety vo voliere a on od neho chce aby siel do budy. ale po vysvetleni som uz pochopila. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Štv 12.05.2011 18:38

ahojte, pisem sem znovu lebo sa mi zda ze sa to pomaly zhorsuje uz ani za masko nachce niekedy ist do voliery neviem kde robim chybu :nwm: , nema niekto podobnu skusenost?
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod Hanka 1 » Pia 13.05.2011 8:59

Ty bys chodila na samotku dobrovlolně?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Povel do budy!

Poslaťod Cathie » Pia 13.05.2011 9:19

Laro zmenilo sa nieco vo vasom spolocnom traveni casu? Zmenili sa aj ine veci v spravani a poslusnosti havina? Mas proste momentalne doma pubertaka a niektore veci budu haprovat, to sa stava. Byt tebou, dam si zalezat na dvoch veciach:
1. travit s nim dostatok casu, vymysliet spolocne aktivity
2. byt vo vsetkom dosledna, ALE velmi trpezliva, laskava, nerozculovat sa, nekricat, netlacit na psa

Skus to tou prijemnou cestou. Ked som si ja s fenou zazivala pubertu, zacala skusat, mna to rozculovalo, zacala som ju drilovat a byt "prisnejsia" a malo to opacny efekt.. Tak som musela zmenit pristup. Tvoj pes je momentalne pubertak, daj mu cas a priestor. Nechci toho od neho vela, ale ked uz nieco vyzadujes, tak to dotiahni do konca. Snaz sa na veci pozriet z dvoch pohladov, ako ich mozes spravit - bud psovi prikazes, on odmietne nieco spravit (lebo je prave teraz tvrdohlavym pubertakom) a budes ho musiet donutit. Alebo vymyslis sposob, ako ho dostat tam, kam chces - pozitivne.

Spravaj sa k nemu trochu ako k steniatku - velmi pozitivne, vela motivuj, vela chval, vela pomahaj. Vrat sa k zakladom, ocenuj malickosti a nedaj psovi moznost neposluchnut (to neznamena kricat ci na neho tlacit - znamena to vzdy si premysliet, ako spravit to co chces ty, tak aby z toho pes vzdy vysiel s pochvalou - napr ak chcem, aby si pes sadol, tak sa najprv priblizim k nemu, dam mu povel, v pripade potreby mu pomozem nie napomenutim, ale pritlacenim ruky na zadok a okamzite chvalim a odmenujem, aj ked splnil cvik s mojou pomocou) :smile:

Skus si zobrat notebook, knihu alebo cokolvek do voliery a travit tam s nim trochu casu. Len tak si tam raz za cas sadni, rob si tam svoje veci, aby videl, ze je to prijemne miesto, kam chodis aj ty. Good luck a vela trpezlivosti :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Povel do budy!

Poslaťod Laro22 » Pia 13.05.2011 14:32

Cathie velka vdaka za tuto odpoved, snazim sa s nim travit co najviac casu na spravani sa inak nezmenil.Mas pravdu ide hlavne o moj pristup a trpezlivost ktoru niekedy stracam ale snazim sa na tom pracovat...skusim to co si mi navrhla, naozaj diki :jop:
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: Povel do budy!

Poslaťod Cathie » Pia 13.05.2011 14:41

Laro staci si predstavit ludskeho teenagera. Tomu rodicia bud dovolia vsetko a stratia respekt alebo su diktatorski a decka rebeluju - alebo sa obrnia trpezlivostou, doslednostou, laskou a naucia sa dyyyychat a predychavat, pozerat sa na veci s nadhladom :heh: Chce to vela sebaovladania, ale casom to urcite zvladnete spolocne :no:

Este jednu vec - vyhni sa stereotypom, hlavne co sa tyka tej voliery. Niekedy ho pust po par minutach, niekedy po hodine, niekedy zostan s nim tam, niekedy nie, raz sa s nim hraj predtym, ako ho tam das, na dalsikrat sa zase zahrajte vtedy, ked po neho prides - tak, aby si volieru nespajal s koncom vsetkej zabavy a volnosti. :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik