Výcvikové metódy 2 - diskusia o videu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod lucik » Štv 17.06.2010 7:38

Hanka neviem, nie sme v kontakte.. Ja osobne to nevidim ako nejake tragicke video, hoci dobry priklad a reklama pre neho to rozhodne nie je..
Z toho videa teda pes ako chudak nevyzera, no on ako dobry vycvikar tiez nie.. :nwm: ale to je jeho vec, len nechapem, preco je tu z toho take halo..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Tchor » Štv 17.06.2010 8:18

Tady nejde o to jestli je nebo neni na konkretnim videu pes tejranej bolestivejma korekcema (zkutecne neni udelany tak aby to psa nejak moc bolelo) ale o to ze to ukazuje zakladni nezvladnuti prace z voditkem (osobne mi ani tak nevadi vetsi pocet povelu co tu lidi vytykaji -to je podruzny ale co mi vadi hodne je naprosto nesmyslny casovani) ten pes vubec nechape co ma delat. takova prace je tragedie i pri pouziti bezneho obojku, ale pri poziti pomucek jako je ostnac nebo struna je to mnohonasobne horsi. To ze to mela bejt ukazka celou vec jen zhorsuje.

Pouziti takovejhle pomucek musi byt rychly, jednoznacny, presne casovany a hlavne az u cviku ktery pes zcela ovlada (pouze pro jejich upresneni) aby pes presne pochopil proc, jinak (v lepsim pripade) psa akorat znervoznuje (karsne je to videt na tom videu) v horsim pripade docahzi ke zkutecnemu tyrani psa zcela zbytecnou bolesti a muze dojit (v pripade struny ci nabrouseneho stnace) i k vaznym urazum psa (i psovoda)

Pri pouziti tak jak je to na tom videu docahzi jen k zviseni bolestivosti podnetu nikoli k upresneni cviku zvisenim jednoznacnosti podnetu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 17.06.2010 8:48

ten pes vubec nechape co ma delat. takova prace je tragedie i pri pouziti bezneho obojku

:jop: presne tak. Všetci sa upli na samotnú strunu, ale ide o celkovú situáciu, zmätenie psa. Hľadať v tomto konkrétnom videu nejaký drive je úplne mimo. Však ten pes ho nemá šancu ani predviesť :pac: .
Môžete mať samozrejme opačný názor, ale na tomto konkrétnom zábere vidím zmäteného psa, ktorý je zatlačený "do kúta", jednoducho nevie kam z konopí. Zaujímala by ma vaša reakcia, keby na videu nebol evidentne výcvikár, ale bežný psíčkar. :no:

Ako akási prezentácia výcvikára, skutočne odstrašujúci príklad. Sorry. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hanka 1 » Štv 17.06.2010 9:13

Z mojí strany úplně stejná - považovala bych ho za ...císaře pána... .

Upli na strunu? Ten pes je fakt zmatený, o tom žádná, a nelze se mu divit. Jenže ta struna je o hodně ostřejší zbraň než obojek, v tom se asi shodneme.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod wer » Štv 17.06.2010 9:21

zrazu ste otocili, zrazu to nie je o vycvikovej pomocke... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Silvuch » Štv 17.06.2010 9:27

a co by som ja dala zato, aby moj pes mal minimalne taky drive ako tu v tomto odstrasujucom priklade...

Offtopic:
Dobrý výcvikář je od toho, aby je naučil se bez toho obejít, ne?
myslim, ze dobu, kde clovek bude chodit po stvornosky, vrcat na seba a kusat do druhych uz clovek prekonal (prosim chapte to obrazne). Tieto pomocky sluzia na usmernenie stylom: podnet - reakcia = reflex ako napriklad medzi vlkmi (ked to tak chcete) "vyskusam = boj ci ustup (a tam tiez moze prist ku krvakom)".


trosku chapem tchora, ale vacsina sa zdesila skor pouzitia toho lanka ako samotneho stylu cvicenia. Urcite by to tu nevyvolalo take reakcie, keby bol pes na obycajnom obojku.
K videu sa uz nebudem vyjadrovat, len nadobudam pocit, ze uz len nechat psa sameho doma, prípadne zaviazaného pred obchodom je odstrasujuci priklad.

presne tak. Všetci sa upli na samotnú strunu, ale ide o celkovú situáciu, zmätenie psa. Hľadať v tomto konkrétnom videu nejaký drive je úplne mimo. Však ten pes ho nemá šancu ani predviesť

upli na strunu? Ten pes je fakt zmatený, o tom žádná, a nelze se mu divit. Jenže ta struna je o hodně ostřejší zbraň než obojek, v tom se asi shodneme.
a to je na udanie na veterinarnu spravu?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Tchor » Štv 17.06.2010 10:03

wer píše:zrazu ste otocili, zrazu to nie je o vycvikovej pomocke... :ach:

Ale je to o vycvikovy pomucce - pri pouziti takoveto pomucky je mnohem pravdepodobnejsi ze chyby (kterejch je tam pozehnane) budou mit nasledky a je i velmi pravdepodobny ze ten kdo to podle tohoo videa zkusi (jako "uzasnou" metodu) to dok*rvi mnohem vic. urazy zpusobeny strunou jsou opravdu velmi osklivy (par uz jsem jich videl a neni o co stat).

Tvrdim ze pomucky tohoto typu nepatri do rukou cloveku ktery je schopen udelat takovy chyby.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Silvuch » Štv 17.06.2010 10:10

Offtopic: tchor nic v zlom, ale uprimne, keby to niekto chcel vyskusat aj podla dokonaleho videa, mohlo by to takisto dopadnut katastrofalne. Tu sme sa zhodli, ze to "skutocne neni urobene tak, aby to psa nejak moc bolelo"
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 17.06.2010 13:39

Hanka 1 píše:Z mojí strany úplně stejná - považovala bych ho za ...císaře pána... .

Upli na strunu? Ten pes je fakt zmatený, o tom žádná, a nelze se mu divit. Jenže ta struna je o hodně ostřejší zbraň než obojek, v tom se asi shodneme.

Jasne, že to je silnejšia zbraň. Len som mala na mysli to, že mnohí písali konkrétne len k tej strune, či to je týranie či čo, ale mala som na mysli pohľad na celkovú situáciu, od struny, cez povely, vystupovanie psovoda až po prevedenie cvikov psom. Lebo to jednoducho JE komplex, nedá sa nič z toho vytrhnúť a povedať že toto je zlé a tamto ok.
Vidím to ako jeden veľký zmätok aj bez ohľadu na použitie struny.

mimochodom z mojej strany nič o týraní ani udaní na veterinu nepadlo, tak prosím citujte príspevky po správnosti.
Kto chce tak ten už dávno pochopil o čom hovorím ja, o čom Hanka a Tchor. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Silvuch » Štv 17.06.2010 19:12

Offtopic: len pre upresnenie... Otazka bola pre Hanku, kedze bola pod Hankinym citovanym prispevkom.. Ked mam zachadzat do zbytočných detailov, Ulfeirove citacie patrili skor na vetu predtym o opustenom psovi pred obchodom. A to som tam ani necitovala prvy ulfeirov prispevok, ktory by mi tam tiez pasoval, len sa mi ho nechcelo uz hladat..

aby sa nabuduce niekto nenasiel na videu odstrasujuci priklad pri (trepnem) nezvladnutom alebo sklesnutom privolani, :joint: bez ohladu na pouzite metody. :ahoj:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod meridia » Štv 17.06.2010 20:06

marvinka píše:tak to video od Silwusky je hrozne, chuda psik :plac: nechaoem ako to este niekto mohol natacat namiesto toho aby pomohol

už to tu jednou bylo,ta pani to natočila proto aby měla důkaz a mohlo se s tim něco dělat,mělo to dost dramatickej průběh,došlo i na výhružky a pod.,nakonec to stáhla z toho svého blogu,ale to už se toho chopili jiní
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Tchor » Štv 17.06.2010 20:45

Ten pripad s Huzou uz znova komentovat nebudu, jen me mrzi ze mame ve vrcholovy kynologii a mez rozhodcimi podobny lidi.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod johny5 » Ned 20.06.2010 23:18

Presne ako som cakal.Podstatu pochopilo veeeelmi malo ludi.Na jednej strane sa tu kopa ludi hra na greenpeace ale na druhej uchadza podstata veci- psychicky stav zvierata v urcitych situaciach.Nuz sto ludi sto nazorov.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Hegrid » Str 23.06.2010 15:55

No myslím že je čas uviesť vás trochu do obrazu. To čo má ten pes na krku nie je kovová struna akú používal škrtič z Bronxu. Je to pletená rapp šnúrka akú používajú horolezci. Ten chudák utýraný pes s vrtiacim chvostom ktorý udržuje očný kontakt a pomerne vysoké nasadenie, o čom mimochodom mnohý môžu iba snívať a po odhodení loptičky sa s ochotou a veľkou chuťou vracia k tomu tyranovi výcvikárovi sa volá Gero. Na veľké počudovanie, vzhľadom k výcvikovým metódam toho tyranského psovoda amatéra ešte žije. Teší sa dobrému zdraviu a hlavu má stále spojenú s trupom. No a ten pako na druhom konci vodítka, ktorého treba žalovať a potom ukameňovať a rýchlo ho poohovárať po všetkých dostupných fórach, som ja. Mimochodom aj ohováranie ktoré sa navyše nezakladá na pravde sa dá právne napadnúť. Moje meno je Ladislav Brázdovič. Viac info na http://www.dogpalace.sk K samotnému videu môžem povedať asi tolko. Pes s ktorým cvčím sa vám zdá zmätený z toho množstva povelov a podľa vás netuší čo od neho chcem. No on to tuší, ale zatial si nie je celkom istý. Niet sa čo čudovať, keď som mal toho psa doma asi druhý mesiac. Žiaľ tu na Slovensku sa to psi musia učiť. To v Čechách, sa už rodia psi so skúškou IPO. Hmmm, asi sa tam presťahujem :-) Odporúčal by som samozvaným kritikom aby si pozornejšie pozreli to video a pustili si k tomu aj zvuk, pretože ak ma pamäť neklame tak je ten pes pomerne výrazne pochválený za každý cvik ktorý vykonal. Aj keď s pomocou. Dokonca je aj odmenený pamlskom a nakoniec aj loptičkou. A čo sa použitia vodítka týka, alebo ak chcete "struny" tak si treba všimnúť s akou "neuveriteľnou razanciou" to používam. Je to jemný ťah, ktorý trvá nevyhnutne dlhý čas (spravidla 1 - 2 sekundy ) a na ktorý ten pes spoľahlivo reaguje. Že sú tam nepresnosti a opakovanie povelu? No a čo! Koľký z vás chytrákov supervýcvikárou máte na stránke video kde cvičíte so surovým psom? Ako to učíte psa vi, nie niekto iný. Ani jeden! Prečo? Ja viem, vysoký kredit sa dá lepšie udržať práve na takých ukážkach kde je ten pes už hotový a spolahlivo vykonáva každý povel. Na takých ukážkach kde nie je riziko, že si bude na vás niekto zvyšovať vlastné ego a kritizovať vás na základe domnienok. Ja sa za svoju prácu nehambím. Pozná ma mnoho ľudí a ktorí ma poznajú osobne, vedia, že dehonestácia osobnosti psa nie je v ponuke mojich výcvikových metód.
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: Odstrasujici priklad

Poslaťod Mackie » Str 23.06.2010 16:54

Pes s ktorým cvčím sa vám zdá zmätený z toho množstva povelov a podľa vás netuší čo od neho chcem. No on to tuší, ale zatial si nie je celkom istý.

toto ma zaujalo, moj pes toho tiez dost vela tusi, ale zeby som sa ho o tom snazila presvedcit takto a malo by to mat vysledky, to sa mi nezda
mas aj nejake video, ako je tento pes uz "hotovy?" resp. ako vam ta "praca" ide dalej, ci uz si je isty, co ma robit
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky