Motivácia pamlskami a množstvo žrádla počas výcviku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Silwuska » Štv 01.04.2010 8:18

Ja niesom ani zato aby pes cvicil hladny...pre nas samozrejme...mi chodime na cvicak koli oddychu, a aby sa tam spiska vysantili...a nie aby mi viseli pohladom na vacku, lebo som im den predtym nedala zrat a slintali...podla mna potom pes nieje tolko sustredeny...mozno ked tak davku predtym znizit a dohnat to pri cviceni, ale nie uplne vypustit...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod johny5 » Štv 01.04.2010 10:12

Vies Silvuska to je tiez individualne.Ked ta pes vnima naco ho drzat hladneho? Hlad je len paka na to aby pes zacal vnimat ked zlyhaju hlavne zo zaciatku vsetky druhy motivacie.Ale tiez len do urcitej doby.Krmenie treba prisposobit danemu dnu ked idem cvicit.Pes nazraty tesne pred cvicenim ide do utlmu a nevie sa tak isto sustredit ako moc vyhladovany.Ale nazraty to ma tazsie o to ze pri nahanani hrozi torzia zaludku.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Macush » Pia 09.04.2010 16:24

Neviem či to patrí sem ale skúsim :lol:
Keď cvičím psa dávam mu také cookies odmeny je to len doplnkové krmivo, nemôže sa mu nič stať keby ich zjedol trochu viac než má ?
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Kikz » Pia 09.04.2010 19:14

Hm, macush, asi je to u kazdeho psika ine.
Ja sa s Corim vacsinu za odmenu hram, ale ak mu sem tam davam nejaku mlsku, tak si to ani moc nesledujem, obezita u nas nehrozi, vzdy vybehame. :nwm: snad nerobim zle, ale odmenu mame posledne uz len raz za cas.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod johny5 » Pia 09.04.2010 19:50

Macush nemyslim ze by sa mu malo nieco stat ale na co riskovat? Piskoty,chrumky a ine suche veci moc vycviku neprospievaju lebo si pes rychlo vysusi papulu a potrebuje vodu.Skus pouzivat klasicke nemucne parky,kusky syra,salamu alebo nieco co nieje suche a nema to stale.Proste aby to ten pes bral ako nieco extra za co sa oplati posluchat.
Ked mu das granule a chutovky proste nieco suche tak aj trva kym to pohryzie,potom sucho v tlame a este aj ty od neho nieco vyzdujes.Tym padom chut posluchat a radost z odmeny ustupuje.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Kikz » Pia 09.04.2010 19:55

To ma napadlo ked som psa ucila prostrednictvom granuli stekat, vzdy na druhy sup vystekal a vykaslal aj celu granulu von :ua: alebo trebars u nas na agility jednu holku si pametam ako po kazdej dobre zvladnutej prekazke narvala do psa piskot a podme tahajuc na dalsiu, pes sa siel zadusit ... :ach:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 09.04.2010 19:58

presne, prípadne sa pri podávaní suchých odmien môže začať kúskom dusiť, takže lepšia salámka, syr, prípadne sú aj odmeny pre psov, ktoré nie sú suché. cori : zažila som na preteku agility čosi podobné, keď sa babe na štarte začala fena dusiť kúskom odmeny a veľa nechýbalo aby boli diskvalifikované.
Naposledy upravil Natalia a Biff dňa Pia 09.04.2010 19:59, celkovo upravené 1
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod zuzka:) » Pia 09.04.2010 19:59

niektoré psy sa ani neobťažujú tým, aby niečo požuli a hltajú to v celku, takže aj preto sú lepšie vlhké pamlsky
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Macush » Pia 09.04.2010 20:53

:jop: Jasne, takže tie piškóty a kostičky všelijaké mám vyradiť úplne?
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod johny5 » Pia 09.04.2010 21:00

Uplne vyrad vsetko suche.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod zuzka:) » Pia 09.04.2010 21:06

mne deny "funguje" aj na kúsky jablka :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod johny5 » Pia 09.04.2010 21:10

Dat miozes aj mrkvu a ine blbiny co muchutia len nech sa s nimi nedrhne.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Macush » Pia 09.04.2010 21:10

Fúha no to by sa môj ani neobťažoval postaviť pre jablko :ha:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Hanka 1 » Pia 09.04.2010 21:23

Množství žrádla se neřídí návodem na pytli s granulemi, ale tím, v jaké je pes kondici, zátěži, kvalitou jeho srsti, vitalitou, pohodou psa. Chtít nacpat psa do tabulky je nesmysl. A opravdu "super" je názor, že pes cvičí nejlépe hladový - to ho pak můžeme pozitivně odměňovat pamslsky, že???? Je jasné, že psovi nedám najíst před pohybovou aktivitou, ale měla bych mít lepší argumenty než cvičit hladového psa na kus žvance, to je ubohost.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: výcvik a množstvo žrádla

Poslaťod Amaguk » Pia 09.04.2010 21:27

ale no tak :no: ubohost je snad prilis silne slovo
ja napr. cvicim mojho vzdy hladneho - a to z prosteho dovodu: on inokedy zrat nechce len po velkej poobedno-podvecernej vychadzke. A niekedy ani vtedy nie :heh: a niekedy takto aj dva dni nie :heh: keby som ho nemala cvicit hladneho resp. nalacno, tak ho necvicim snad vobec :pac: :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky